نقش استفاده از حمل و نقل عمومی بر اقتصاد شهری

نقش استفاده از حمل و نقل عمومی بر اقتصاد شهری به گزارش سنج نیوز استادیار موسسه پژوهش های بازرگانی با اشاره به نقش استفاده از حمل و نقل عمومی در اقتصاد شهری اظهار داشت: این مهم از جمله موضوعات اساسی در نظام تجاری، اداری و مسكونی شهرها می باشد.


داود چراغی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: حمل و نقل عمومی همواره به عنوان موتور محرك زیربنایی مهم برای توسعه اقتصادی شهرها و همچنین توسعه اقتصادملی مطرح بوده است.
وی اظهار داشت : توسعه نیافتگی سیستم حمل و نقل همگانی به ویژه در شهرهای بزرگ موجب بروز خسارت های هنگفتی مانند هدرروی سوخت، افزایش آلودگی هوا و محیط زیست، اتلاف وقت شهروندان، افزایش انواع بیماری ها و مواردی از این دست می شود.
استادیار موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی گفت: توسعه این سیستم با افزایش پویایی حمل و نقل ، بهبود الگوهای كاربری زمین، اشتغالزایی، كاهش و بهینه سازی مصرف سوخت، كاهش آلودگی هوا، آب و محیط زیست و غیره در رشد اقتصادی جوامع نقش اساسی ایفا می كند.
وی در ادامه افزود : توسعه حمل و نقل شهری امروزه از جمله اصلی ترین موضوعات دررفع مشكلات و معضلات ترافیك شهری به شمار می رود.
چراغی با اعلام اینكه حمل و نقل با توسعه پایدار شهری ارتباط مستقیمی دارد، اظهارداشت: موضوع توسعه و بهبود كارایی سیستم های حمل و نقل عمومی از جمله ضروری ترین نیازهای هرجامعه در كنار توسعه اقتصادی و اجتماعی است.
وی اذعان داشت: توسعه اقتصادی در شهرها مستلزم طراحی و استفاده درست از زیر ساخت های شهری به ویژه شبكه حمل و نقل است.
استادیار موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی یادآورشد: اصلاح و بهبود شبكه حمل و نقل نقش جدی در كیفیت زندگی مردم در محیط شهری دارد.
1396/04/15
16:02:36
5.0 / 5
5607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز