قیمت پراید به زیر 40 میلیون تومان می آید؟

قیمت پراید به زیر 40 میلیون تومان می آید؟ سنج نیوز: ایلنا نوشت: عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه داران درباب صحبت های قائم مقام سایپا در خصوص ورود 40 هزار خودروی در انبار مانده به بازار اظهار داشت: ما هم این صحبت ها را شنیدیمُ اما نكته این است كه بازار چیزی را حس نكرد و تا مردم چیزی را احساس نكنند خودرو ارزان نخواهد شد.حسین عبدالهی عضو اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه داران در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباب وضعیت بازار خودرو اظهار داشت: با وجود آنكه هر سال در فصل تابستان شاهد اوج بازار خرید و فروش خودرو بودیم اما حالا بازار در ركود مطلق است كه مهمترین علت آن عدم ثبات سیاست گذاری ها و قیمت گذاری در بخش خودرو است.
وی درباب صحبت های وزیر صمت در خصوص افزایش تولید خودرو و تامین بازار اظهار داشت: این صحبت ها دیگر اثری بر بازار نمی گذارد برای اینكه در گذشته هم وعده هایی داده شده اما به آن عمل نشده است. سال قبل نیز آقایان به مردم می گفتند خودرو نخرند و بزودی قیمت ها كاهش پیدا خواهدنمود اما حالا مشخص شد كه هر كس نخریده ضرر كرده و به قول معروف از بازار عقب مانده است. مردم دیگر اعتماد ندارند و تا یك وعده عملی نشود، بازار هیچ واكنشی نشان نخواهد داد. كاهش یك یا دو میلیون تومانی برخی خودرو ها در ایام اخیر نیز به جهت ركود بازار است.

عبداللهی درباب صحبت های قائم مقام سایپا در خصوص ورود ۴۰ هزار خودروی در انبار مانده به بازار اظهار داشت: ما هم این صحبت ها را شنیدیم اما نكته این است كه بازار چیزی را حس نكرد و تا مردم چیزی را حس نكنند خودرو ارزان نمی گردد. البته در هفته های اخیر یكسری خودروی ناقص كه یا ضبط نداشتند یا حسگر یا بدون پولكی سه سر، به بازار آمده است. اقلامی كه تهیه آن به نظر نمی آید سخت باشد.
وی اضافه كرد: به نظر من وضعیت ركود ادامه دار خواهد بود. مشكل این است كه برخی آقایان از نماینده مجلس تا وزیر و معاونانش هر روز یك صحبتی می كنند و بازار متشنج می شود كه اگر آقایان این كار انجام ندهند، حداقل بازار ثبات خواهد داشت. اما در هر صورت اگر طبق گفته آقایان تمام خودرو های ثبت نامی و معوقات تا اختتام شهریور تحویل داده شود، نهایتا شش تا هفت میلیون خودرو ارزان خواهد شد اما هیچ وقت پراید زیر ۴۰ میلیون تومان نخواهد آمد این همان حكایت گران شدن ۱۰ میلیونی و ارزان شدن ۲ میلیونی است.

۲۵۲۲۶


منبع:

1398/04/14
15:31:04
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: اقتصاد , خودرو , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز