روایت مادورو از آشنایی نزدیکش با سردار سلیمانی

روایت مادورو از آشنایی نزدیکش با سردار سلیمانی به گزارش سنج نیوز نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا، در جریان سفر اخیر خود به ایران و دیدار با رهبر انقلاب اسلامی ضمن اعلام ترسیم یک نقشه راه برای ادامه همکاری ها با تهران بر ایستادگی و مقابله همه جانبه در مقابل تهاجم آمریکا و مواضع مواضع ضداستعماری و ضداستکباری ونزوئلا تاکید کرد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، کشور ونزوئلا به مقاومت، مبارزه با استعمار و استکبار و اتخاذ مواضع انسان دوستانه در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین مشهور است. رؤسای جمهور ونزوئلا در دهه های اخیر سفرهای گوناگونی برای تقویت روابط بین دو کشور به ایران داشته اند.
بخش اسپانیایی رسانه KHAMENEI.IR به همین مناسبت گفت وگویی اختصاصی با رئیس جمهور ونزوئلا داشته است.
متن این گفتگو بدین شرح است:

آقای رئیس جمهور به ایران خوش آمدید. از سفر قبلی شما به تهران ۶ سال می گذرد. در دیدار اخیر شما با رهبر انقلاب اسلامی، روابط ویژه و بسیار نزدیک ایران و ونزوئلا مورد تاکید ایشان قرار گرفت. نظر شما در ارتباط با این جمله مهم حضرت آیت الله خامنه ای چیست؟
ایران و ونزوئلا از سال ۲۰۰۱، از نخستین دیدار فرمانده هوگو چاوز، روابطی مثال زدنی از نظر سیاسی، دیپلماتیک، اخلاقی و معنوی بوجود آورده اند. در این سفری که انجام داده ام، از لحاظ موارد همکاری که داریم پیش می بریم این رابطه ای نمونه و قابل مشاهده می باشد که موفقیت های زیادی داشته ایم. به همین خاطر، آیت الله خامنه ای درست می گویند که روابط در میان، منحصربه فرد و فوق العاده است.

موضوع دیگری که در این دیدار عنوان شد، توطئه مستمر ضد ونزوئلا از راه موساد است. امکان دارد کمی درباره جزئیات این توطئه ها توضیح بدهید؟
بله، متأسفانه امپریالیسم و صهیونیسم ضد فرآیندهای مترقی انقلابی در آمریکای لاتین و کارائیب بخصوص انقلاب بولیواری، توطئه کرده و همچنان می کنند، چونکه ما آلترناتیو و گزینه جایگزین واقعی هستیم؛ آلترناتیو حق و عدالت، آلترناتیو آزادی، آلترناتیو دموکراسی و آلترناتیو تحقق پروژه های کاملاً انسانی برای منطقه آمریکای لاتین و دریای کارائیب. به جز همه این ها، توطئه های موساد به این علت است که ما موضع محکمی در هم بستگی و پشتیبانی از مردم فلسطین، حقوق تاریخی این مردم و از مقاومت فلسطین داریم. حمایت ما محکم و منحصربه فرد است و از اینجا به بعد هم به همین منوال ادامه می یابد.

نقش سردار سلیمانی و نیروی قدس در بیست سال گذشته در تحکیم روابط ایران و ونزوئلا چه بوده است؟
من در ماه مارس و آوریل ۲۰۱۹ از نزدیک با سردار سلیمانی آشنا شدم. او زمانی به ونزوئلا آمد که ما از حملات سایبری ضد تأسیسات برق رنج می بردیم؛ حملاتی که از داخل خاک ایالات متحده آمریکا انجام می شد. من واقعاً نمی دانستم که او چقدر عالی است، اما صحبتی که با او داشتم بسیار دل نشین بود؛ گفت وگویی بود که در آن همه موضوعات را مرور کردیم و بلافاصله او پیشنهاد کمک توسط کارشناسان ایرانی را داد. دو یا سه روز پس از این پیشنهاد، کارشناسان ایرانی برای تعمیر خدمات و تأسیسات برق به ونزوئلا آمدند.

رهبر انقلاب اسلامی معتقدند: «اگر حضرت عیسی مسیح ضد السلام امروز در بین ما می بود، لحظه ای را برای مبارزه با سردمداران ظلم و استکبار جهانی از دست نمی داد.» نظر شما درباره این مورد چیست؟
ما مسیحیانِ معتقدی هستیم؛ فکر و دعای ما بر مبنای مسیحیت است. عملکرد ما هم برپایه مسیحیت است. مسیح برای مقابله با امپراتوری ها و مقابله با امپراتوری های روم به این دنیا آمد. او جان خویش را کف دستش گرفت و زندگی خویش را فدای مبارزه با امپراتوری روم کرد. اگر از مسیحیت ادعایی داشته باشیم، خصلت ضدامپریالیستی و حقیقت طلبی و عدالت خواهی آن در مقابل ستمگران است. من هم هیچ شکی ندارم که اگر حضرت مسیح امروز در میان ما بود، در خط مقدم مبارزه با امپریالیسم و استعمار و تمام اشکال ستم قرار می گرفت.

جناب عالی در دوران ریاست جمهوری چندین دیدار با آیت الله خامنه ای داشتید. اگر ناگفته ای از این دیدارها دارید، بفرمایید. اگر ناگفته ای از دیدار آقای چاوز و آیت الله خامنه ای هم دارید، بفرمایید.
من همیشه حافظه آیت الله خامنه ای را تحسین می کنم. واقعاً ایشان این روزها خاطراتی را به یاد دارند. در صحبتی که داشتیم، ایشان برخی از مکالماتی را که با فرمانده چاوز داشتند، به یاد آوردند؛ مکالماتی که فرمانده چاوز برخی از خاطرات خودش را با کوبا و فرمانده فیدل کاسترو تعریف کرده بود. مثل این خاطره که طوفان درجه پنجمی داشت مستقیماً به سمت کوبا پیشروی می کرد و بین فیدل و چاوز مکالمه ای صورت گرفت. فیدل به چاوز می گوید: چاوز! کاری که الآن تو باید بکنی دعاکردن است، برای ما دعاکن! چاوز هم آغاز کرد به دعاکردن. آن روز گذشت و طوفان راهش عوض شد و از کوبا رد نشد. چاوز به فیدل زنگ زد و اظهار داشت: معجزه! فیدل هم جواب داد که بله! چون خدا به چاوز و دوستانش کمک می نماید.

در آخرین صحبتی که با آیت الله خامنه ای داشتم این را دوستانه و محبت آمیز به یاد فرمانده چاوز و فرمانده فیدل کاسترو بیان نمودند. واقعاً گفتگو با آیت الله خامنه ای سرشار از معنویت و حکمت است. او مردم ونزوئلا و آرمان هایشان را دوست دارند و همیشه ایده ها و سفارش های بسیار خوبی به ما می دهند.

نگاه شما به محور مقاومت چگونه است و آنرا شامل چه کشورهایی می دانید؟
محور مقاومت در سرتاسر جهان بخصوص در غرب آسیا، در آسیا، در آفریقا، در آمریکای لاتین و کارائیب هست. مقاومت همینطور متعلق به مردمانی است که ضد نئولیبرالیسم، نژادپرستی و اشکال مختلف استعمار (استعمار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و سایبری) مبارزه می کنند. استعمار سایبری، چیزی است که حالا از راه شبکه های اجتماعی در حال افزایش می باشد.

همه ما که با استعمار مبارزه می نماییم و برای استعمارزدایی از ذهن و مردم خود می جنگیم، بخشی از محور مقاومت در مقابل شیوه های امپراتوری برای تحمیل هژمونی در جهان هستیم. قرن بیست ویکم، قرن ماست. قرن اتحاد مردم است. قرن رهایی خلق است. قرن عدالت و حقیقت است. امپراتوری ها در مرحله افول هستند و پروژه های مردم برای خوشبختی، توسعه و عظمت تازه شروع شده است. این قرن، قرن ماست.
منبع:

1401/03/30
23:49:14
5.0 / 5
193
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , ایران , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز