رئیس كمیسیون اصل ۹۰ مجلس:

طرح اصلاح قانون انتخابات، اختیارات شوراها را ضابطه مند می كند

طرح اصلاح قانون انتخابات، اختیارات شوراها را ضابطه مند می كند خراسان رضوی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با تاکید بر اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، اختیارات شوراها را محدود نمی کند، بلکه ضابطه مند می کند، اظهار داشت: محدودیت با ضابطه مند شدن متفاوت می باشد، در این قانون شوراها در حوزه وظایفی که برایشان پیش بینی شده است، اختیاراتی نیز برایشان در نظر گرفته شده است.


نصراله پژمانفر در گفت گو با ایسنا درباب طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها، اظهار نمود: طبق تجربیاتی که ما از چند دوره برگزاری شوراها به دست آورده ایم، در بعضی از موارد اشکالاتی در سطح کشور به وجود آمده بود که منجر به این می شد که یک سری از افراد در راه خود با برخوردهای دستگاه قضایی مواجه شوند که این ریشه در این داشت که تعدادی از افرادی که مبادرت به ثبت نام در انتخابات شوراها می کردند، شرایط لازم را نداشتند و این زمینه ساز فسادهایی در شوراهای شهر می شد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس افزود: همین طور پول هایی هم که در این راه از مردم گرفته می شد و در راه های نامناسب هزینه می شد، موجب ضرر و زیان مردم می شد. این مسائل موجب شد تا مجلس در فاصله چند ماه تا برگزاری انتخابات شوراها، اصلاحاتی را درباب قانون انتخابات شوراها انجام دهد.
وی با تاکید بر اینکه این طرح اختیارات شوراها را محدود نمی کند، بلکه ضابطه مند می کند، اشاره کرد: محدودیت با ضابطه مند شدن متفاوت می باشد، در این قانون شوراها در حوزه وظایفی که برایشان پیش بینی شده است، کاملا اختیاراتی نیز برایشان در نظر گرفته شده است. اما تعدادی از اقداماتی که در شورای شهرها و روستاها شکل می گرفت، اقداماتی مغایر با قانون بود و ما شاهد بودیم که تعدادی از اعضای شوراها در کشور برکنار و حتی دستگیر شدند.
پژمانفر افزود: این ها نشان دهنده آنست که باید یک سری اصلاحاتی درباب قانون انتخابات شوراها صورت گیرد. پس من با آنکه این طرح سبب ایجاد محدودیت برای شوراها می شود موافق نیستم و به نظرم این طرح شوراها را ضابطه مند می کند.1399/11/01
12:50:43
0.0 / 5
1074
تگهای خبر: دستگاه , كمیسیون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز