رییس كل دادگستری استان هرمزگان اعلام كرد

ترخیص محموله ۶ هزار و پانصد تنی برنج از بندر شهید رجایی با ورود دستگاه قضایی

ترخیص محموله ۶ هزار و پانصد تنی برنج از بندر شهید رجایی با ورود دستگاه قضایی به گزارش سنج نیوز رئیس كل دادگستری استان هرمزگان از ترخیص و بارگیری محموله ۶ هزار و پانصد تنی برنج در بندر شهید رجایی بندرعباس با مبادرت به موقع دستگاه قضایی اطلاع داد.به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از قوه قضائیه علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام نمود: با دستور قضایی اقدامات لازم به منظور تسریع در روند ترخیص محموله ۶ هزار و پانصد تنی برنج موجود در انبارهای بندر شهید رجایی بندرعباس انجام و حجم قابل توجهی از نیاز بازار به این کالای اساسی در سرتاسر کشور تأمین می شود.

وی ضمن اشاره به بیانات رهبری در مورد ضرورت تلاش هدفمند و سازمان یافته در حوزه اقتصاد و تاکید معظم له بر اینکه «گرانی های اخیر توجیه ندارد»، تصریح کرد: دستگاه قضایی تمام همت خویش را به کار گرفته تا با بسیج همه امکانات موجود در استان هرمزگان بعنوان گلوگاه اقصادی کشور ضمن ایجاد هماهنگی با دستگاههای اجرایی، مطالبه بحق رهبر معظم انقلاب اسلامی را محقق نموده و با عمل به سیاست های ابلاغی از جانب ریاست محترم قوه قضائیه در همکاری با دستگاههای اجرایی و نگاه به ظرفیت و توان داخلی، گرانی های بی مبنا را کنترل نماید.

رییس شورای قضایی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: در بازدید صورت گرفته از بندر شهید رجایی بندرعباس و بعد از کسب اطلاع از مشکل به وجود آمده برای ترخیص محموله بزرگ برنج وارداتی، دستورات صریح قضایی به منظور رفع موانع موجود همچون استقرار فوری نمایندگان سازمان غذا و دارو و استاندارد در بندر شهید رجایی و تسریع در انجام آزمایش ها و صدور مجوزهای قانونی صادر شد.

وی تصریح کرد: عدم ترخیص این محموله در بندر شهید رجایی بندرعباس، سبب شده بود این حجم زیاد از برنج به مدت ۲۸۴ روز بلاتکلیف بماند و در معرض خطر تضییع قرار گیرد، که در نتیجه همکاری دستگاههای اجرایی با دستگاه قضایی نسبت به ترخیص کامل آن اقدام شد.

صالحی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با مبادرت به موقع دستگاه قضایی، محوله ۶ هزار و پانصد تنی برنج موجود در انبارهای بندر شهید رجایی بندرعباس ترخیص و در حال بارگیری به اقصی نقاط کشور است که در نتیجه آن، میزان قابل توجهی از نیاز بازار تأمین می شود.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: با هماهنگی های انجام شده این محموله بزرگ جهت عرضه به مصرف کنندگان و تنظیم قیمت ها به سراسر کشور فرستاده می شود.

وی همینطور تاکید کرد: از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم خواسته شده است به صورت ویژه نسبت به تأمین کامیون های لازم جهت ارسال این محموله به نقاط مختلف کشور اقدام نماید.
1399/08/26
14:32:45
5.0 / 5
1228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز