ضمن تبریك روز ملی اتریش

شولتز: اتریش همیشه بعد از تحولات بزرگ در ایران گشاینده درها بوده است

شولتز: اتریش همیشه بعد از تحولات بزرگ در ایران گشاینده درها بوده است به گزارش سنج نیوز سفیر اتریش در ایران اظهار داشت: اتریش و مقامات ارشد اتریشی همیشه نخستین مقاماتی بودند كه بعد از تحولات بزرگ در ایران به این كشور سفر كردند و به تعبیری ˮگشاینده درهاˮ بودند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، اشتفان شولتز در پیامی ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود با تبریک روز ملی اتریش به مقامات رسمی ایران و شهروندان اتریش ساکن ایران و همکاران خود اظهار نمود: باتوجه به مشکلات ناشی از کرونا مراسم روز ملی امسال در بستری مجازی انجام خواهد شد. بدین جهت برای این مناسبت صمیمانه به همه شما خوش آمد می گویم و از شما دعوت می کنم این مناسبت را همراه ما گرامی بدارید. برنامه های متنوع فرهنگی برای شما تدارک دیده شده که هر زمان در دسترش شما خواهد بود
وی افزود: روابط اتریش و ایران امسال نیز در امتداد تاریخ چند صد ساله روابط دو کشور پیش رفت. اتریش و مقامات ارشد اتریشی همیشه نخستین مقاماتی بودند که بعد از تحولات بزرگ در ایران به این کشور سفر کردند و به تعبیری "گشاینده درها" بودند. این اتفاق هم در ابتدای انقلاب و هم چنین در آخر مذاکرات هسته ای وین رقم خورد. این بدین مدلول است که اتریش آماده شراکت با ایران است. بعنوان شریکی برای ایام دشوار بنا بر این کوشش می نماییم از فرصت به وجود آمده در دوران محدودیت ها (کرونا) استفاده نمائیم تا به صورت فشرده روابط را با نهادهای ایرانی و هر یک از استان های ایران که بنده بتازگی به اتفاق نماینده صنعت و اقتصاد اتریش به آنها سفر کردم را تعمیق بخشیم.
این دیپلمات اتریشی اظهار نمود: تلاش می نماییم با هر استان یک راهبرد مشترک همکاری با تمرکز بر حوزه اقتصاد، تقویت ظرفیت ها، آموزش و در نیز حوزه فرهنگی ایجاد نماییم.
شولتز اظهار داشت: امیدواریم تا تابستان سال آینده این ایام سخت را پشت سر گذاشته باشیم و شاهد سفر بدون مانع بین دو کشور باشیم. تقاضای درک این مساله را دارم که در خیلی از موارد نتوانستیم انتظارات را برآورده نماییم که برمی گردد به سفارش های پزشکی بین دو کشور، ولی خوشحال هستم که با این وجود الان می توانیم از فرصت استفاده نمائیم تا روابط خودرا برای زمانی که امکان سفررآزاد مجدد ایجاد شود، تعمیق بخشیم تا بلافاصله در خط مقدم همکاری ها را از سر بگیریم.
اتریش در سال ۱۹۵۵ تولد مجدد خودرا با بیان بی طرفی دائم بعنوان کشور مستقل جشن گرفت.
منبع:

1399/08/04
17:38:00
5.0 / 5
1388
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , ایران , روابط
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز