در گفت وگو با سنج نیوز مطرح شد

دخالتهای سیاسی انگیزه سرمایه گذاری در منطقه گرمسار را كاهش داده است

دخالتهای سیاسی انگیزه سرمایه گذاری در منطقه گرمسار را كاهش داده است به گزارش سنج نیوز مدیر سابق بهره برداری منطقه ویژه اقتصادی گرمسار اظهار داشت: دخالت های سیاسی، انگیزه های سرمایه گذاری را در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار كاهش داده است.


جواد رشمه ای در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: بعضی از مقامات شهرستان به دنبال برکناری و جابجایی مدیر عامل و ترکیب هیات مدیره منطقه اقتصادی گرمسار بوده و این امر موجب کاهش انگیزه های مدیریتی و تنزل شایان توجه میزان استقبال از روند سرمایه گذاری در این منطقه در مقایسه با زمان مشابه با سال قبل شده است.
وی اظهار داشت: با شروع کار منطقه ویژه اقتصادی، زیر ساختارهای مناسبی در این منطقه طی چند سال قبل به وجود آمد که می توان گفت در کشور بی نظیر بوده است. اختصاص شش میلیون متر مکعب آب از سد نمرود یکی از خاصیت های اصلی این منطقه در مقایسه با سایر مناطق ویژه اقتصادی و سایر شهرک های صنعتی مستقر در اطراف تهران شمرده می شود.
او اشاره کرد: نزدیکی این منطقه به تهران بعنوان یک بازار هدف بزرگ برای سرمایه گذاران و قرار گرفتن در کریدور شرق و غرب و جاده تهران - مشهد و آزاده راه حرم تا حرم و عبور خط راه آهن سراسری از میان این منطقه و قرار گرفتن ایستگاه قطار حومه ای تهران - گرمسار با خط مستقل، باعث شده که جذابیت های فراوانی برای سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این منطقه، ایجاد شود. اما متاسفانه اطلاع رسانی دقیقی از ظرفیت ها پتانسیل های این منطقه برای جذب سرمایه گذاران در سراسر کشور، انجام نشده است و می طلبد در این خصوص، اطلاع رسانی سراسری در باره مزایای سرمایه گذاری در این منطقه صورت گیرد.
رشمه ای اضافه کرد: موضوعات مطرح شده از طرف بعضی از مسئولان درباب ستاندن مجوز برای بندر خشک برای منطقه کمکی به توسعه منطقه نمی کند.
وی اظهار داشت: باتوجه به قانون مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی، این مناطق به خودی به خود امکان بارانداز کالا را دارند؛ حتی اختیاراتی فراتر از آنچه که بندر خشک دارد و اینکه نیاز باشد جهت استفاده از مزایای بندر خشک بخواهیم باردیگر مجوزی جداگانه از وزارت راه و شهرسازی بگیریم به نظر بنده نیاز نیست.
بگفته او منطقه ویژه اقتصادی گرمسار بر طبق قانون ویژه مناطق اقتصادی اداره می شود که در آن قانون دست اداره کنندگان این مناطق باز است و می توانند برای جذب سرمایه گذاران امتیازات ویژه ای قائل شوند؛ پس موضوعاتی مانندایجاد بندر خشک و سایر موضوعات دیگر که درباب منطقه ویژه اقتصادی گرمسار مطرح می شود، کمکی به توسعه منطقه نخواهد کرد و مسئولان این منطقه باید تمام تلاش خودرا انجام دهند تا هرچه زودتر طرح جامع این منطقه که به تصویب شورای عالی مناطق ویژه اقتصادی رسیده، را به مرحله اجرا بگذارند و برای توسعه زیر ساختاها اقدام نموده و مسئولان استان نیز کوشش کنند که این منطقه به جایگاه واقعی خود برسد.
منبع:

1399/06/22
12:47:09
5.0 / 5
1984
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز