معاون وزیر خارجه آمریكا:

سراغ كشورهایی كه به ایران اسلحه بفروشند خواهیم رفت

سراغ كشورهایی كه به ایران اسلحه بفروشند خواهیم رفت معاون وزیر خارجه آمریكا در امور خاور نزدیك ادعا نمود كه ایران با وجود تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت به آنچه كه ˮ اقدامات برهم زنندهˮ خواند، ادامه می دهد.به گزارش سنج نیوز به نقل از وی او ای، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک روز چهارشنبه در گفت وگویی که به شکل مجازی و با ویدئو کنفرانس با موسسه بروکینگز انجام شد، در مورد تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران ادعا کرد: ما از این که حمایت لازم برای تمدید تحریم تسلیحاتی فراهم نشد، متاسف شدیم. کاری که ایران همین الان دارد انجام می دهد، یعنی تسلیحات را به نیروهای نیابتی اش در منطقه می رساند، به واقع غیرقابل درک است. اقدامات ایران بطور جدی برهم زننده است، آن هم در صورتیکه آنها همین الان تحت تحریم تسلیحاتی هستند. فقط فکرش را بکنید که وقتی تحریم های تسلیحاتی برداشته شوند، چه خواهد شد.

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در ادامه مدعی شد: ما از لحاظ اقتصادی به سراغ کشورهایی که [با ایران] تجارت تسلیحاتی کنند و به تهران اسلحه بفروشند، خواهیم رفت ولی همچنان به بازگرداندن تحریم های [سازمان ملل مقابل ایران] ادامه می دهیم.

دیوید شنکر ادعا کرد: همانطور که می دانید زمان آن ۲۱ سپتامبر خواهد بود. من بطور دقیق نمی دانم چگونه خواهد بود. ما بااینکه مشغول گفت و گو با شرکایمان برای جلب حمایت آنها از این مساله هستیم اما ایالات متحده یک ماشین اقتصادی قدرتمند است و شرکت ها، فارغ از پایبندی یا عدم پایبندی دولت های شان به سازوکار بازگرداندن. تحریم ها، نمی خواهند هدف تحریم های ثانوی قرار بگیرند.
1399/06/20
11:38:04
5.0 / 5
1644
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , ایران , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز