امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده بهار

پرداخت مالیات با چك چه شرایطی دارد؟

پرداخت مالیات با چك چه شرایطی دارد؟ طبق اعلام سازمان امور مالیاتی كشور، مؤدیان مالیاتی تا اختتام امروز فرصت دارند تا اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره بهار را ارائه نمایند كه در این راستا، این سازمان شرایط پرداخت بدهی مالیاتی با ارائه چك را نیز اعلام نموده است.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس کرونا و خساراتی که این ویروس بر اقتصاد کشور به خصوص کسب وکارها وارد کرد، سبب شد تا اجرای قوانین مالیاتی در تیرماه به شهریورماه موکول گردد بنابراین، موعدهای مقرر در قانون مالیات های مستقیم و قانون مالیات برارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و رسیدگی های مالیاتی به مدت دو ماه تمدید گردید که مهلت ارائه اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده از ۱۵ تیرماه به ۱۵ شهریورماه موکول شد.
دراین زمینه، مؤدیان موردنظر تا اختتام امروز فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه مالیات بر ارزش افزوده به آدرس evat.ir اظهارنامه مالیاتی خودرا به صورت الکترونیکی تسلیم و مالیات متعلقه را پرداخت کنند.
طبق هشدار سازمان امور مالیاتی، فعالان اقتصادی در صورت عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، علاوه بر محرومیت از تسهیلات و معافیت مالیاتی، مشمول جرایم قانونی غیرقابل بخشش خواهند شد.
در این بین، لازم است تا مؤدیان بدانند که مالیات بر ارزش افزوده، مالیات غیر مستقیمی است که بر تفاوت بین ارزش کالاها و خدمات عرضه شده با ارزش کالاها و خدمات خریداری یا تحصیل شده در یک دوره معین وضع می شود و نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۳۹۸ همچنان ۹ درصد که شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض است.
در صورتیکه آنها بخواهند بدهی مالیاتی خودرا با ارائه چک پرداخت کنند، باید چک رمزدار و قبوض الکترونیکی سه رقم آخر مبلغ صفر بوده و به بالا گرد شود که مبالغ گرد شده بعنوان طلب مؤدی منظور و در هنگام صدور برگ قطعی تسویه می شود. همچنین، باید در صورت ارائه چک تضمینی بمنظور پرداخت بدهی مالیاتی نسبت به صدور قبض نقدی بوسیله سامانه مالیات برارزش افزوده اقدام و قبض صادر شده را همراه چک مذکور جهت وصول به بانک ارائه نمایند.
در آخر این دسته از مؤدیان باید بدانند که با ثبت الکترونیکی اظهارنامه به امضای دیجیتال یا پرداخت کل مبلغ ابرازی در موعد مقرر نیازی به مراجعه حضوری جهت ارائه نسخه چاپی به واحد خدمات مؤدیان نخواهد بود.1399/06/15
23:02:13
5.0 / 5
1844
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز