نماینده كلیبر:

نذر و مراسم عزاداری تابلوی محرم است اما سلامتی اولویت اول كشور

نذر و مراسم عزاداری تابلوی محرم است اما سلامتی اولویت اول كشور یك عضو كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: در سال های گذشته در هر محله و كوچه ایستگاه های صلواتی برپا می شد و هیئت ها نذری پخش می كردند، امسال همه این اعمال خیر می تواند در چارچوب كمك مؤمنانه سامان دهی شود


حسین حاتمی در گفت و گو با ایسنا درباره اینکه چگونه می توان هزینه و انرژی که صرف کارهای خیر می شود را در روزهای محرم به سمت مقابله با کرونا سوق داد؟ اظهار نمود: هیئت های عزاداری ما هر ساله سنت های حسنه ای به جا می آورند. نذر و مراسم عزاداری تابلوی محرم ماست. در سال های گذشته در هر محله و کوچه ایستگاه های صلواتی برپا می شد و هیئت ها نذری پخش می کردند، امسال همه این اعمال خیر می تواند در چارچوب کمک مؤمنانه سامان دهی شود. نذر بسته های سلامت می تواند نیاز قشرهای مختلف جامعه را تامین کند.
نماینده مردم کلیبر در مجلس با بیان این که «نذر سلامت، هم شور و هم شعور حسینی است» اظهار داشت: بی نهایت مسیر وجود دارد تا به نذر سلامت جامه عمل پوشانده شود. اگر شور و شعور حسینی را به سمت مبارزه با کرونا هدایت نماییم، عملکرد بهتری خواهیم داشت.
این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: شور و شعور حسینی ریشه قوی دارد و ماحصل ارادت چندین ساله خانواده های ایرانی به امام حسین (ع) است. الآن که کرونا آمده، این مراسمات باید به نحوی مدیریت شود که هم شور و شوق سر جایش بماند و هم سلامت مردم تهدید نشود.
حاتمی با اشاره به بیانات مقام رهبری در مورد مراسم محرم اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری، نام گذاری کادر درمانی به مدافعان سلامت، تشویق مردم به ماسک زدن و اظهار شرمندگی ایشان در مقابل خستگی کادر درمانی ما را به یک جمع بندی می رساند و آن اینکه سلامت اولویت اول کشور است.1399/05/28
10:14:52
5.0 / 5
2070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز