نماینده ورامین، پیشوا و قرچك در مجلس:

جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود

جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود به گزارش سنج نیوز از تهران نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچك در مجلس اظهار داشت: جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود و هرچه برای راه اندازی مدارس و مراكز فرهنگی و افزایش ظرفیت های علمی تلاش نماییم رسیدن به نقطه مطلوب برای ما آسان تر می شود.


حسین نوش آبادی در مراسم کلنگ زنی مدرسه خیرساز شهید امیر شفیعی که با حضور مسؤلان شهرستانی و خیرین نیک اندیش در روستای امین آباد شهرستان قرچک برگزار شد، ساخت مدارس توسط خیرین را یک حرکت زیربنایی و پرارزش در حوزه تعلیم و تربیت دانست و اظهار نمود: این اقدامات باید تداوم داشته باشد تا به لطف خدا و تلاش خیرین مدرسه ساز و مسؤلان همه مدارس فرسوده شهرستان بازسازی و نوسازی شوند.

وی با اشاره به وجود ظرفیت های عظیم فکری، علمی و فرهنگی در کشور، اضافه کرد: در سالی که از جانب مقام معظم رهبری بعنوان جهش تولید نامگذاری شده، بخشی از فرصت ها و منابع کشور باید صرف نهضت تولید علم شود چونکه یکی از مصادیق تولید است.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس با اشاره به چشم انداز افق 1404 بعنوان سند بالادستی کشور، اظهار داشت: بر مبنای هدف گذاری صورت گرفته در این سند، جمهوری اسلامی در سال 1404 باید به رتبه اول علمی اقتصادی و فرهنگی غرب آسیا تبدیل گردد.

نوش آبادی، یکی از بخش های مهم این سند برای رسیدن به نقطه مطلوب را توجه به حوزه علم، دانش و فناوری دانست و اضافه کرد: دستیابی کشور به اهداف تعیین شده در سند چشم انداز جز با تلاش بی وقفه در جهت تقویت بخش تعلیم و تربیت میسر نخواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جهش تولید علم در سایه نهضت مدرسه سازی محقق می شود، اظهار داشت: هرچه برای راه اندازی مدارس و مراکز فرهنگی و افزایش ظرفیت های علمی تلاش نماییم رسیدن به نقطه مطلوب برای ما آسان تر می شود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بخش زیادی از مدارس شهرستان بخصوص در روستاها گرفتار فرسودگی است، اذعان کرد: همه باید تلاش نماییم تا مدارس مستهلک کنار رفته و جای خویش را به مدارس نو و ساختمان های جدید و در خور شان مردم بدهند.

وی ضمن قدردانی از زحمات همه دست اندرکاران امر نوسازی مدارس، اظهار داشت: معلمان از زمان انتشار کرونا و تعطیلی مدارس، کار سخت و دشواری داشتند و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و باوجود همه کمبودها اجازه ندادند آموزش در منطقه متوقف شود.

منبع:

1399/04/26
21:55:25
5.0 / 5
2476
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , ساخت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز