سفیر ایران در لاهه:

تصمیم كشورهای غربی مقابل سوریه با انگیزه های سیاسی و غیر قابل قبول است

تصمیم كشورهای غربی مقابل سوریه با انگیزه های سیاسی و غیر قابل قبول است نود و چهارمین نشست شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی 19 تیر ماه پایان یافت و در این جلسه تصمیم جدید گروه كشورهای غربی مقابل سوریه با عنوان «تملك و استفاده از سلاح های شیمیایی توسط سوریه» به رأی گذاشته شد كه با 29 رای موافق و 9 رأی ممتنع و 3 رأی منفی (روسیه، چین و جمهوری اسلامی ایران) به تصویب رسید.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، کاظمی ابدی سفیر کشورمان در هلند در مخالفت با تصمیم مزبور، ضمن نامشروع خواندن تاسیس تیم تحقیق و شناسایی سازمان و انتقاد از گزارش جانبدارانه و خلاف واقع این تیم مقابل سوریه که این کشور را متهم به استفاده از سلاح های شیمیایی در شهر لطامنه کرده است، تصمیم گروه جدید را غیر متوازن، دارای انگیزه های سیاسی و غیر قابل قبول دانست و گامی در امتداد سیاسی کردن سازمان و اختلاف افکنی میان اعضای آن اعلام نمود.
سفیر کشورمان در لاهه اضافه کرد که تصمیم جدید، عوامل خیلی از جمله کوشش های وسیع سوریه در همکاری با سازمان منع سلاح های شیمیایی که در گزارش های مدیرکل سازمان نیز به آنها اشاره شده را نادیده گرفته است.
کاظمی ابدی در ‍ پاسخ به اظهارات سفیر آمریکا در انتقاد از مواضع کشورمان اظهار داشت: استفاده از سلاح های شیمیایی توسط رژیم صدام در دهه ۱۹۸۰ مقابل ایران و مردم ایران کشورها را واداشت تا به لزوم انعقاد کنوانسیون سلاح های شیمیایی پی ببرند. خیلی از کشورهایی که مواد و تسلیحات شیمیایی برای صدام فراهم می کردند و به او اطلاعات می دادند تا به نقاطی که بیشترین تأثیر را مقابل مردم ایران داشته باشد حمله کند، حالا جزو کشورهایی هستند که از این تصمیم حمایت می کنند.
شایان ذکر است که تصمیم مزبور باید در بیست و پنجمین کنفرانس کشورهای عضو سازمان منع سلاح های شیمیایی در آذر ماه سال جاری به تصویب نهایی برسد.1399/04/21
15:27:00
5.0 / 5
2628
تگهای خبر: آمریكا , ایران , سفیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز