با اشاره به قطعنامه ضد ایرانی شورای حكام

آصفری: آژانس انرژی اتمی نگاه سیاسی به كارهای هسته ای ایران نداشته باشد

آصفری: آژانس انرژی اتمی نگاه سیاسی به كارهای هسته ای ایران نداشته باشد به گزارش سنج نیوز نماینده اراك در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه باید آژانس بین المللی انرژی اتمی نگاه سیاسی اش را از فعالیتهای هسته ای جمهوری اسلامی ایران بردارد، اظهار داشت: اگر پرونده ایران به شورای امنیت برود، تصمیم جدی درباره حضور در پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای (NPT ) خواهیم گرفت.


محمدحسن آصفری در گفت و گو با ایسنا، در واکنش به صدور قطعنامه اخیر ضد ایرانی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: این اقدام شورای حکام نشان داد که تبدیل به نهادی برای پیاده کردن سیاست های خصمانه آمریکا شده آن هم در شرایطی که بسیاری از کشورها حتی بعضی از اعضای گروه 1+5 حاضر به پذیرش NPT نشده و رژیم صهیونیستی NPT را نپذیرفته است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران NPT را پذیرفته و اجازه بازدید بازرسان آژانس از کارهای هسته ای را داده است، ما همیشه به تعهدات مان پایبند بوده و حتی اجازه داده ایم نمایندگان آژانس به صورت آنلاین فعالیت هایمان را ضبط و فیلمبرداری کنند، کارهایی که همه در قالب پروتکل های آن اجرا شده است پس باتوجه به همکاری ایران می توان اظهار داشت که قطعنامه شورای حکام نشان دهنده سیاسی کاری آژانس است حال این که آژانس بین المللی انرژی اتمی باید نگاه فنی به فعالیت ها داشته باشد نه این که تبدیل به نهاد سیاسی برای پیاده کردن کارهای خصمانه آمریکا شود.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: تا زمانی که آژانس بین المللی انرژی اتمی به کارهای هسته ای نگاه سیاسی داشته باشد نمی تواند به هدفش یعنی جهان عاری از سلاح هسته ای نائل شود. ما همیشه کارهای هسته ای صلح آمیز داشته ایم و از آن عدول نکرده ایم اما این قطعنامه حکایت از نگاه های امنیتی و سیاسی آژانس به کارهای هسته ای ایران دارد که غیر از این هم توقعی نیست، چون مجموع آژانس در اختیار آمریکا است.
آصفری در آخر اظهار داشت: اساسا اقدام آژانس از طرف جمهوری اسلامی ایران بی پاسخ نخواهد ماند. اگر پرونده ای به شورای امنیت برود و نگاه امنیتی به پرونده ما باشد جمهوری اسلامی ایران تصمیم گیری جدی بوسیله شورای عالی امنیت ملی برای حضورش در NPT خواهد گرفت که در نهایت به نفع آژانس نخواهد بود پس باز هم تاکید می کنم که بهتر است آژانس انرژی اتمی نگاه سیاسی به کارهای جمهوری اسلامی ایران نداشته باشد و فراموش نکند که ما مخالف سلاح هسته ای هستیم و هیچگاه فعالیتی در این راستا نداریم اما رفتارهای آمریکا و آژانس غیرعاقلانه و غیرمنطقی است.
منبع:

1399/03/31
15:04:25
5.0 / 5
2686
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , ایران , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز