طعنه مقام روس به توییت پمپئو درباب ایران

طعنه مقام روس به توییت پمپئو درباب ایران به گزارش سنج نیوز نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در طعنه به اظهارات اخیر پمپئو در توییتی نوشت: تحریم های تسلیحاتی برای 10 یا 14 سال شرایط خاورمیانه را تغییر نداده است اما اگر الان این تحریم ها طولانی تر نماییم، همه چیز مطابق با تصورات آمریكا به طرز معجزه آسایی تغییر می كند!


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی روز جمعه در توییتی در پاسخ به پمپئو نوشت: منطق عجیبی است. از دیدگاه آمریکا، تحریم های تسلیحاتی برای ۱۰ یا ۱۴ سال شرایط خاورمیانه را تغییر نداده است اما اگر الان این تحریم ها طولانی تر نماییم، همه چیز مطابق با تصورات آمریکا به طرز معجزه آسایی تغییر می کند. یک چیزی در این محسابات به شدت جای سوال دارد.
وی در توییت دیگری نوشت: از دیدگاه آمریکا چه کشوری عادی است؟ این سوال بزرگی است. اگر می خواهید به یک بازیکن بی مسئولیت بدل نشوید، نباید از چنین مفهوم هایی در فضای عمومی بهره برد.
وی در توییت دیگری افزود: طبق قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، محدودیت های دادوستد تسلیحات با ایران در ۱۸ اکتبر به انتها خواهد رسید. این مهم باید حفظ شود. در این زمان ما پیشنهاد گفت وگوهایی درباب چگونگی توسعه روابط عادی در خلیج فارس را عرضه کرده ایم.
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا روز پنج شنبه در توییتی نوشته بود: توافق هسته ای یک طرفه با ایران برای آمریکا امنیت و برای خاورمیانه ثبات به ارمغان نیاورده و رفتارها نظام را تغییر نداده و نخواهد داد. تثبیت مجدد تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل مقابل ایران، به این کشور فشار می آورد که همانند کشوری عادی رفتار کند و به پای میز مذاکره بازگرد.
منبع:

1399/06/07
13:45:28
5.0 / 5
2122
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز