سخنگوی دولت:

درباره سند همكاری با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه ای وجود ندارد

درباره سند همكاری با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه ای وجود ندارد سخنگوی دولت اعلام نمود كه درباره سند همكاری 25 ساله با چین هیچ چیز محرمانه و مخفیانه ای وجود ندارد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، علی ربیعی در نشست خبری هفتگی با رسانه ها در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد 25 ساله با دولت چین اظهار نمود: در این حوزه هیچ چیز محرمانه و مخفیانه ای وجود ندارد و در مسافرت گذشته وزیر امور خارجه به چین هم مطرح شده بود و در دیدار رئیس جمهوری این کشور با رهبری هم این مورد طرح شده بود و هر زمان که توافقی در این حوزه به دست آید، همان زمان هم اعلام می شود.

تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته ایم
وی اضافه کرد: اساساً تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد و جمهوری اسلامی اساسا در این حوزه خویش را محدود نمی کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این حوزه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم گران است.
سخنگوی دولت اظهار داشت: حاضریم با هر کشوری که حاضر به مشارکت بلندمدت و در جهت اعتماد متقابل هستند این تجربه را تکرار و تابحال هیچ قراردادی برای واگذاری زمین و بندر و از این جنس شایعات نداشته ایم.

حادثه نطنز تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته ای صلح آمیز ما ندارد
ربیعی در پاسخ به پرسش دیگر درباره ادعای برخی رسانه های خارجی در زمینه دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار نطنز، تصریح کرد: فرضیه های مربوط به دلیل حادثه از آغاز وقوع به بررسی انجامیده و علت حادثه با اجماع نظر کارشناسان در حال تکمیل است.
وی اضافه کرد: خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی نداشته و تشعشعات رادیواکتیو هم نداشته و تاثیری بر روند فعالیت صنعت هسته ای صلح آمیز ما ندارد.
این خبر تکمیل می شود.منبع:

1399/04/17
13:51:17
5.0 / 5
2370
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز