بعد از تست موفق نخستین هواپیما

بعد از تست موفق نخستین هواپیما به گزارش سنج نیوز، فارس نوشت: مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع اظهار داشت: ساخت هواپیمای ترابری سیمرغ در دستورکار است که پیشرفت 30 الی 35 درصدی داشته است.


امیر افشین خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، اظهار داشت: پرواز بال گشایی هواپیمای سیمرغ پس از خارج شدن هواپیما از کارخانه در سال پیش و انجام تست های استاندارد زمینی انجام شد. وی با اعلان اینکه این پرواز موفقیت آمیز بود، اضافه کرد: بعد از انجام پرواز هواپیمای سیمرغ اطلاعات توسط گروه پروازی و تیم فنی رصد پرواز بازخوانی شد که به حمدالله تأییدکننده موفقیت این پرواز بود.
مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به مدت ۲۰ دقیقه ای پرواز بال گشایی اظهار داشت: این پرواز شامل استاندارهایی همانند نبستن ارابه فرود هواپیما و سرعت و ارتفاع مشخص است که با موفقیت پشت سر گذاشته شد. در جمهوری اسلامی ایران برنامه ساخت هواپیمای مسافربری و به موازات آن ساخت هواپیمای ترابری سیمرغ در دستورکار است.
وی افزود: در این طرح بدنبال یک هواپیمای ترابری سبک بودیم که حدود ۸ سال مراحل طراحی، تولید و انجام تست های آن به طول انجامید و پس از تست بال گشایی باید با همکاری سازمان سازمان هواپیمایی کشوری بدنبال گرفتن صلاحیت پروازی این هواپیما باشیم.
امیر خواجه فرد با اعلان اینکه بر طبق مطالعات راهبردی، جمهوری اسلامی ایران به ۱۰۰ الی ۱۵۰ عدد هواپیمای ترابری نیاز دارد، عنوان کرد: ساخت دومین فروند از این هواپیما در دستورکار است که پیشرفت ۳۰ الی ۳۵ درصدی داشته است. مدیرعامل سازمان صنایع هوایی درباره ی کاربری این هواپیما، اظهار داشت: این هواپیما می تواند ۵۲ سرباز یا ۳۲ چتر باز را حمل کند و یا با ۲۴ تخت به عنوان آمبولانس هوایی استفاده گردد.


بیشتر بخوانید:
تست پروازی هواپیمای ترابری «سیمرغ» با موفقیت انجام شد + عکس


منبع:

1402/03/11
13:16:06
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز