امام جمعه اهواز:

مردم گرانفروشی افسارگسیخته را تحمل نمی کنند

مردم گرانفروشی افسارگسیخته را تحمل نمی کنند به گزارش سنج نیوز، خوزستان امام جمعه اهواز اظهار داشت: مردم ما، گرانی را تا حدودی تحمل می کنند و این حرف دل خیلی ها است اما گرانفروشی را تحمل نمی کنند.حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد امروز (۲۹ اردیبهشت) در خطبه های نماز جمعه اهواز، ضمن تبریک دهه کرامت، اظهار نمود: این ایام یادآور ساختار خلقت انسان است که انسان کریم شود. کرامت معادل فارسی ندارد. دهه کرامت یعنی نشر فرهنگ فرشته خویی. این سه ماه پیش رو، هر عمل شایسته و بد دو برابر است.

وی اضافه کرد: بین بزرگ و بزرگوار فرق وجود دارد. شجاعت خصوصیت انسانی است؛ برخی بزرگ هستند اما بزرگوار نیستند. بزرگواری از خصوصیت های برجسته انسانی است. امام علی (ع) در جنگ خندق وقتی عمر بن عبدود را زمین می زند، به همه ادوات بی اعتنایی می کند؛ امام کریم و جوانمرد بود.

به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، موسوی فرد خاطرنشان کرد: در ماه های حرام کار خیر، دو برابر پاداش دارد و شر هم دو برابر عقاب دارد. تهذیب نفس هدف عمده چله گیری و ممانعت از گناهان است. انسان اول باید تلاش کند واجبات الهی را انجام دهد و گناهان را ترک کند.

انقلاب اسلامی احیا کننده مفهموم حقیقی کرامت

امام جمعه اهواز در ادامه ضمن تبریک روز دختر اظهار داشت: هر خانه ای که در آن دختر باشد ۱۲ خیر و برکت و رحمت از آسمان بر آن وارد می شود و زیارت فرشتگان از آن خانه قطع نمی گردد. جنس ابراز محبت دختر خیلی متفاوت با پسر است. روایت مختلف وجود دارد. آنقدر روایات در مورد دختران وجود دارد و دختران جایگاه ویژه ای دارند. اگر می بینید یک جایی ارث نصف است یا در مقام دیه تفاوتی هست، همه اش ارزش برای زن است. وقتی مسئله مالی مطرح می شود، این مسئله نشان دهنده ارزش انسان ها نیست.

وی اظهار داشت: در مورد تبیین عینی کرامت، امام علی می فرمایند هوای نفس را مهار کنید و آن چه که بر شما روا نیست، نسبت به خود بخل بورزید. مطابق دستور خداوند، کسانی که از روح نفس خود در امان باشند رستگار هستند. محور زندگی شکوفا و سعادتمندانه، کرامت است. انقلاب اسلامی هم احیا کننده مفهموم حقیقی کرامت است. در نحوه اداره کشور، امام علی (ع) به مالک اشتر در ارتباط با انسان ها سفارش می کنند که تک تک مردم در جامعه باید مورد احترام باشند ولو مسلمان نباشند؛ انسانیت فرد باید مورد احترام باشد.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد اضافه کرد: سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر است. رهبری محور همه حرکت ها را مردم می دانند. ۸ سال دفاع مقدس، کار دست جوانان بود و همین جوانان شرایط سخت را جمع کردند چون به آنها اعتماد شد.

گره ها به سرپنجه جوانان حل می شود

وی اضافه کرد: مسئولین باید به جوانان اعتماد کنند. یقین بدانید گره ها به سرپنجه جوانان حل می شود. محور و مخاطب اول بیانیه گام دوم، جوانان هستند. گرچه نباید بزرگان را از تکریم کردن، فراموش نماییم. بنابراین رهبری در رابطه با سوم خرداد گفتند جوانان عزیز فردا برای شماست و شما هستید که بار آینده را به دوش می کشید نه در میدان جنگ بلکه در میدان جنگ اقتصادی که به مراتب سخت تر است.

موسوی فرد اظهار نمود: مردم ما، گرانی را تا حدودی تحمل می کنند و این حرف دل خیلی ها است اما گرانفروشی را تحمل نمی کنند. قبلا انتقاد می کردیم که چرا قبلی ها اینطور بودند؛ ما آمدیم که جبران نماییم. ما سختی این دوره را حس می نماییم. مردم گرانی را با سختی تحمل می کنند اما گرانفروشی افسارگسیخته و هرج و مرج در قیمتها را تحمل نمی کنند.

امام جمعه اهواز ضمن اشاره به پایه های لرزان نخستین ابرقدرت اقتصادی جهان و نشانه های بحران اقتصادی آمریکا اظهار داشت: ما شرایط سختی پشت سر می گذریم اما مهم می باشد بدانیم و فکر نکنیم در کشور ما تنها مسئله گرانی و تورم است. بله دولتمردان باید تلاش کنند اما تنها ما نیستیم که مشکلات اقتصادی داریم. یکی از نشانه ها وضعیت بانکی آمریکا است و در آینده آمریکا را متلاشی شده خواهیم دید.

اصلاح الگوی مصرف و اسراف نکردن از مطالبات دین اسلام است

وی اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف و اسراف نکردن یکی از مطالبات دین ما است. قطعا یکی از اصلی ترین مبانی دستیابی به اقتصاد مقاومتی اصلاح الگوی مصرف و بهینه سازی در همه ساختارهای دولتی و خصوصی است؛ متاسفانه در غالب زمینه ها یا اول هستیم یا دوم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد در مورد حجاب اظهار داشت: در چند هفته گذشته حدودا حجاب مهار گشت. دسته ای در این حوزه می دیدند که انتظار فقط از دستگاههای دولتی است اما کار در نهی از منکر تقسیم می شود. بخشی بر عهده دولت و برخی بر عهده مردم است. بعضی قضات ما انصافا انقلابی عمل می کنند اما برخی هم حمایت نمی کنند. تکلیف امروز برای ما مردم تذکر لسانی است. حجابی که دشمن برای آن برنامه ریزی نموده است. دشمنان نظام و استکبار و شیطان خوشحال می شوند و این مسئله به صلاح زن مسلمان است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: هم دانشگاه مهم می باشد هم حوزه علمیه. تلاش نماییم هم به دانشگاه و هم حوزه علمیه دقت نماییم. نیاز است خانواده ها توجه نمایند که پسران و دختران جذب حوزه شوند. آثار و برکات آنرا در دنیا و آخرت می بینیم.

منبع:

1402/02/29
16:44:31
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , دستگاه , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز