اولیانوف خبر داد:

برگزاری رایزنی های ایران و آژانس در تهران

برگزاری رایزنی های ایران و آژانس در تهران سنج نیوز: سنج نیوز: نماینده روسیه در سازمان های بین المللی اظهار داشت که انتظار می رود دور جدید مذاکرات ایران و آژانس اتمی تا پایان ماه جاری میلادی اجرا شود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین در گفت گو با شبکه روسیه۲۴ از برگزاری مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تا قبل از پایان ماه جاری میلادی آگاهی داد.
اولیانوف گفت: انتظار می رود که دور جدید مذاکرات ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی تا قبل از پایان نوامبر در تهران صورت گیرد.
وی اشاره کرد: می بایست تا قبل از پایان ماه نوامبر دور جدیدی از رایزنی ها میان کارشناسان آژانس اتمی و طرف ایرانی صورت گیرد. قرار بر این بود این جلسه در تهران اجرا شود که امیدوار هستم این برنامه ها به قوت خود باقی بماند.
پیش از این، حسین امیرعبدللهیان وزیر امورخارجه ایران در تماس تلفنی با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته بود که برنامه ریزی برای یک همکاری قوی و خوب میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در حال انجام می باشد.
این در حالی است که روز پنج شنبه یک قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با ۲۶ رای موافق، ۲ رای مخالف و پنج رای ممتنع به تصویب رسید که با استقبال آمریکا و تروئیکای اروپایی مواجه گردید.
در این بیانیه که روز جمعه انتشار یافت، آمده است: دول فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا از تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی درباب ایران استقبال می کنند. این قطعنامه در پاسخ به همکاری ناکافی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی درباب مسائل جدی و حل نشده در رابطه با تعهدات قانونی ایران ذیل توافق پادمانی پیمان عدم اشاعه هسته ای تصویب شده است.
در ادامه این بیانیه تاکید شده است: ایران باید توضیحات معتبر فنی برای وجود ذرات اورانیوم شناسایی شده در اماکن اعلام نشده در ایران ارائه کند و درباب مکان این مواد هسته ای و یا تجهیزات آلوده شفاف سازی کند. این قطعنامه بر حمایت قاطع از کوشش های مداوم آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حل وفصل این مسائل حیاتی با ایران تاکید می کند.
هنچنین در آخر این بیانیه آمده است: همانطور که شفاف ساخته ایم، اگر ایران این کار را انجام دهد و مدیرکل آژانس اتمی بتواند گزارش دهد، همه مسائل پادمانی حل نشده دیگر حل وفصل شده اند، در آن صورت شورای حکام می تواند به رسیدگی به این مسئله خاتمه دهد. ما امیدواریم که ایران با حسن نیت از فرصت همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی جهت حل وفصل مسائل حل نشده استفاده نماید تا دیگر لازم نباشد شورا در این خصوص اقدامات بیشتری انجام دهد.1401/08/28
11:02:41
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آمریكا , ایران , ساخت , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز