دستیار قالیباف:

ریشه تخریب قالیباف، سربازی حضرت آقا است

ریشه تخریب قالیباف، سربازی حضرت آقا است به گزارش سنج نیوز دستیار سیاسی و رسانه ای قالیباف اظهار داشت: آقای قالیباف سال هاست و از سال 84 که با نظر حضرت آقا وارد عرصه سیاسی شد تخریب می شود، ریشه این تخریب یک جمله استˮ آقای قالیباف برای حضرت آقا سربازی می کند و سرباز حضرت آقا استˮ.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، محمدسعید احدیان در دومین روز از اولین نشست کشوری حزب «نسل نو» اظهار داشت: حزب اصولاً تشکیل می شود که بتواند به قدرت برسد، این تعریف غربی حزب است. برای استمرار حزب اصولی حاکم است که یکی از این اصول پاسخگویی است. در تعریف حضرت آقا، حزب باید تشکیل گردد تا محل ارتباط حاکمیت با افکار باشد. ما هم اکنون حزب در معنای غربی را پیاده سازی می نماییم که اشکالی هم ندارد.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی مسیری را از سال ۵۷ طی کرده و به جایی که حالا هستیم رسیدیم. در مقطعی هستیم که پس از هماوردی بسیار با استکبار بخاطر استقامت مردم و خون شهدا فرصتی به انقلاب اسلامی داده شده تا از پیچ آخر این نیز عبور نماییم.
احدیان افزود: در چنین مقطعی ما توانستیم پیروزی جریان انقلاب در مصادیق سیاسی و هماهنگی قوا را داشته باشیم و آماده ایم تا تیر از چله کمان دربیاید و مستقیم به هدف بخورد. اینکه چرا موفق نمی شویم لطمه شناسی است که یک حزب انقلابی باید انجام دهد اما از نظر من مهم ترین مسئله نه نداشتن ایده حل مسئله و نه نداشتن امکانات است. اینکه ما نمی توانیم موفق شویم به سبب مشکل در سیاست ورزی مومنانه و کارآمد است که کار حزب است. چقدر ما حالا تقوا را رعایت می کنیم؟ چقدر شایسته سالاری در سیاست ورزی ما حاکم است؟ همه ما در این مورد گرفتار ایراد و اشکال هستیم و تا این امر محقق نشود نمی توانیم بعنوان مثال، در مهار گرانی موفق شویم.
دستیار رسانه ای رییس مجلس درباره انتقادات مقابل محمدباقر قالیباف بیان کرد: تا امروز اختلاف بین مجلس و دولت پررنگ نشده است و شکاف بین دولت و مجلس درست نیست. اختلاف بین نمایندگان مجلس و دولت البته وجود دارد. آقای قالیباف سال هاست و از سال ۸۴ که با نظر حضرت آقا وارد عرصه سیاست شد تخریب می شود از اینکه چرا لباس چندمیلیونی پوشیدی تا همین امروز. ریشه این تخریب یک جمله است "آقای قالیباف برای حضرت آقا سربازی می کند و سرباز حضرت آقا است". حاج قاسم سلیمانی نیز تا همین اواخر و زمانی که در اوج محبوبیت بود تخریب می شد. آقای دکتر قالیباف توضیح می داد تخریب ها آنقدر مقابل حاج قاسم زیاد بود که می گفتند خدایا مرگ من را برسان من اصلا شهادت هم نخواستم.
وی با اشاره به اینکه پس کسی که سرباز حضرت آقاست تخریب می شود، اظهار داشت: به این موضوع، رقابت های سیاسی را هم اضافه کنید. جهان اصلاحات می فهمد اگر آقای قالیباف و مجلس موفق شود این به مفهوم کارآمدی جریان انقلاب است و کارآمدی جریان انقلاب یعنی شکست در انتخاب هاب بعدی و همچنین که کارآمدی دولت را برنمی تابد کارآمدی مجلس را هم برنمی تابد. آنها می دانند اگر آقای قالیباف قدرت طلب بود سال ۱۴۰۰ کاندیدا می شد و صحنه انتخابات، صحنه دیگری بود و این کار فقط یک مبنا داشت ایشان می گفتند اگر احساس کنند من باید بیایم وارد انتخابات می شوم. اگر ایشان قدرت طلب بود از ۱۴۰۰ فرصت مهم تری وجود نداشت.
احدیان در پاسخ به سوالی درباره دخالت نمایندگان مجلس در کارهای اجرائی و دولت نیز اظهار داشت: اصل عدم دخالت نمایندگان قطعی است و تردیدی هم در آن نیست. آقای قالیباف هم خودش تاکید کرده و هم مخالف دخالت است. باید درنظر بگیریم، نماینده مجلس مستقل است و آقای قالیباف نمی تواند دخالتی در کار نمایندگان انجام دهد و تنها می تواند سفارش کند که دخالتی صورت نگیرد. اینکه بیشتر استانداران با نظر نمایندگان انتخاب شده است درست نیست حرف نمایندگان این است وقتی همه چیز خراب می شود مردم یقه من را می گیرند، اگر من مقرر است پاسخ مردم را بدهم امکاناتش را هم به من بدهید، مفهوم این هم این است که قانون انتخابات باید تغییر کند و فشار به نمایندگان نیاید. پس ورود نماینده به عزل و نصب اساسا غلط است اما نماینده باید پاسخگوی مردم باشد.
به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، محمدسعید احدیان همین طور در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که باتوجه به حواشی به وجود آمده درباره ماجرای سیسمونی گیت رییس مجلس شورای اسلامی آیا شاهد تغییری در ترکیب هیئت رئیسه مجلس خواهیم بود؟ اظهار داشت: پیش بینی ما این است که در ترکیب هیئت رئیسه مجلس تغییر زیادی رخ نخواهد داد.
وی همین طور در پاسخ به این پرسش که آیا آقای قالیباف کاندیدای ریاست مجلس خواهند بود یا خیر؟ اظهار داشت: بله طبیعتا ایشان کاندیدای اصلی ریاست مجلس هستند.
احدیان در پاسخ به این پرسش که مجلس تا چه میزان بر روی طرح جدید اقتصادی دولت درباره افزایش یارانه چهارصد هزار تومان نظارت خواهد داشت؟ اظهار داشت: همانطور که آقای رئیسی و آقای قالیباف گفتند تاکید بر تولید کالا برگ است. همانطور که رییس جمهور اشاره کردند کالا برگ به شکلی توزیع شود که بتواند قیمت های کالاهای ضروری معیشتی را به قیمت شهریور ۱۴۰۰ به اندازه مصرف مورد نیاز مردم به دست آنها برساند. این قانون مجلس بوده و مجلس و دولت هم بر روی اجرای آن اصرار دارند. طبیعتا اگر مسیر جراحی اقتصادی طبق زمان بندی جلو برود، مجلس هم روی بعد نظارتی خودش اصرار دارد و پیگیری خواهدنمود.1401/02/23
12:32:36
5.0 / 5
203
تگهای خبر: اقتصاد , بازی , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز