علم الهدی می گوید اسم زن تان را صدا نزنید، برخی هم غش غش می خندند و می پذیرند

علم الهدی می گوید اسم زن تان را صدا نزنید، برخی هم غش غش می خندند و می پذیرند به گزارش سنج نیوز اصغرزاده اظهار داشت:  ادبیات اصلاح طلبان ادبیات درس نامه ای کلاسی، دانشگاهی، روشنفکری است که توده مردم چندان نمی توانند با آن رابطه برقرار کنند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از خبر آنلاین، ابراهیم اصغرزاده، فعال سیاسی اصلاح طلب، به بیان نکاتی درباره آرای خاکستری، نگرانی از رفتارهای افراطی در جریان اصولگرا و ادبیات حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی پرداخته است. در ادامه بخشی از گفتگوی اصغرزاده با خبرآنلاین را می خوانید. آقای دکتر تاجیک می گویند اگر اصلاح طلبان نتوانند قشر خاکستری را به میدان بیاورند و به سمت خودشان جذب کنند بطور قطع شکست خواهند خورد. چه مولفه هایی می تواند آنها را به میدان بیاورد؟ چگونه می توانیم قشر خاکستری را به میدان بیاوریم؟ این نکته مهمی است، چون مسائل بخش مهمی از قشر خاکستری مسائل معیشتی است و می دانیم وضعیت اقتصادی جامعه فوق العاده آشفته است و سبب بی آیندگی شده، بسیار از خانواده ها نگران هستند و از آینده می ترسند و نرخ ازدواج پایین آمده است و همه اینها علایمی است که نشان داده است چقدر نگاهشان نسبت به آینده تاریک است. >>>>> بیشتر بخوانید؛ اصغرزاده: اصلاح طلبان می خواهند به سمت مردم غَش کنند *در عین حال از رفتارهای افراطی برخی در جریان اصولگرا هم نگران هستند.... طبقه متوسط این گونه است، متاسفانه طبقات محروم و تهی دست چون مسئله شان معیشت است گاهی اوقات به خرافات پناه می برند یعنی حتی طب سنتی شاید مطرح باشد ولی بالاخره سراغ همین خرافاتی می روند که بعضی ها می گویند، اگر برای صحبت هایی که آقای علم الهدی بیان می کند یا بعضی امام جمعه ها بیان می کنند گوش شنوایی نداشته باشد یقینا بیان نمی کنند اما حتما گوش شنوایی دارد، بخش هایی از توده مردم و بخش هایی از عوام و بخش هایی از گروه های اجتماعی پایین دستی به خاطر وضعیت معیشتی، چون وضعیت معیشتی فرهنگیشان هم ضعیف است و مثلا آنها حتی بین فرهنگ مبتذل و فرهنگ فاخر به سمت فرهنگ مبتذل می روند، بنابراین ارتباط ما با طبقات محروم گرفتار یک سختی است.
ادبیات اصلاح طلبان ادبیات درس نامه ای کلاسی، دانشگاهی، روشنفکری است که توده مردم چندان نمی توانند با آن رابطه برقرار کنند، ولی ادبیاتی که آقای علم الهدی می گوید را شاید در خانه بنشینند و مثلا بگوید اسم زنتان را هم صدا نزنید و این را بشنوند و غش غش بخندند و خوشحال شوند و حتی برخی از زنان هم بپذیرند. یک نکته عجیبی در بهار عربی بود، وقتی که از میدان تحریر مصر آغاز شد و اول بوعزیزی خودش را آتش زد و پس از تونس به مصر رسید و بعد در سوریه و لیبی انعکاس پیدا کرد، لیبی و سوریه به علت مقاومتی که حکومت کرد به یک اصلاحات خشن تبدیل شد. در مورد عراق هم که آن صورت گرفت. پس از اینکه دولت جدید در لیبی سر کار آمد، آقای عبدالجلیل بعنوان سخنگوی ائتلاف انقلابی نخستین چیزی که گفت این بود که من این خبر خوش را به شما می گویم که مردان می توانند ۴ زن بگیرند یعنی بهار عربی در کشور لیبی به این ترجمه شد که مردان می توانند چهار زن بگیرند و آقای مُرسی رهبر اخوان المسلمین در مصر با آن تمدن عظیم و با آن روشنفکری که در میدان تحریر در حال تحصن بود، در صحبت اولش گفت من تبریک می گویم و یک چیزی در همین زمینه اظهار داشت که ازدواج آزاد می شود. 27215


منبع:

1400/02/13
10:51:07
5.0 / 5
327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز