خودداری رئیس اطلاعات ملی آمریكا از عرضه توضیح به كنگره درباره مداخله ایران و روسیه در انتخابات

خودداری رئیس اطلاعات ملی آمریكا از عرضه توضیح به كنگره درباره مداخله ایران و روسیه در انتخابات به گزارش سنج نیوز دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریكا درخواست نمایندگان فلوریدا در كنگره برای عرضه توضیحاتی درباره ادعای مداخله ایران و روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا را نپذیرفت.


به گزارش سنج نیوز به نقل از روزنامه آمریکایی تامپا بی تایمز، دفتر رئیس اطلاعات ملی آمریکا روز دوشنبه درخواست هیئت فلوریدا در کنگره این کشور را برای عرضه توضیحاتی درباره این ادعا که دولت های خارجی رای دهندگان را هدف قرار داده اند تا از راه صدها ایمیل ارسال شده برای رای دهندگان فلوریدایی در هفته گذشته در انتخابات ریاست جمهوری پیش روی آمریکا اطلاعات غلط در میانشان منتشر کنند، رد کرد.
استفانی مورفی، سناتور دموکرات از فلوریدای مرکزیت و مایکل والتز سناتور جمهوری خواه از شمال شرق فلوریدا خواهان توضیحات اف. بی. آی به هیئت فلوریدا در کنگره در تاریخ ۳۰ اکتبر شده اند تا بتوانند بیشتر به «ماهیت و گستردگی تلاشهای ایران و روسیه برای کارشکنی در انتخابات ۲۰۲۰» آمریکا پی ببرند.
آنها این درخواست را روز پنج شنبه مطرح نمودند، یعنی یک روز بعد از آن که جان راتکلیف رئیس اطلاعات ملی آمریکا در یک کنفرانس خبری ادعا نمود که ایران به اطلاعات رای دهندگان دست پیدا کرده و از آن برای فرستادن ایمیل های حقه بازانه « برای ترساندن رای دهندگان، ایجاد ناآرامی اجتماعی و ضربه زدن به رئیس جمهور ترامپ» استفاده می نماید.
ادعای دولت آمریکا در خصوص این که ایران و روسیه احیانا در پشت پرده ارسال این ایمیل ها بوده اند، بدون عرضه مدرکی در اینباره بوده است.
دموکرات ها گفته اند ادعای ارسال ایمیل ها با هدف ضربه زدن به ترامپ که توسط جان راتکلیف در کنفرانس خبری اش عنوان شد، قابل اعتماد نیست.
کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا که توسط دموکرات ها اداره می شود، روز چهارشنبه در صفحه توییترش اظهار داشت که «این مداخله های انتخاباتی، به وضوح برای ضربه زدن به رئیس جمهور ترامپ نیستند و راتکلیف جامعه اطلاعاتی را سیاسی سازی کرد تا به ترامپ سود برساند».
به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، به دنبال این ادعای مطرح شده از جانب رئیس اطلاعات ملی آمریکا، علیرضا میریوسفی معاون مطبوعاتی هیئت نمایندگی ایران در سازمان در واکنش به آن اظهار داشت: ایران بر خلاف آمریکا در انتخابات دیگر کشورها دخالت نمی نماید. جهان شاهد تلاشهای نومیدانه علنی آمریکا برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات خودش در بالاترین سطح آن بوده است.
میریوسفی در ادامه اظهار داشت: این اتهامات چیزی جز سناریویی دیگر برای تضعیف اعتماد رای دهنده نبوده و پوچند. ایران هیچ علاقه ای به مداخله در انتخابات آمریکا ندارد و هیچ مزیتی در نتیجه برای آن وجود ندارد. آمریکا باید به اتهامات بدخواهانه و خطرناکش ضد ایران آخر دهد.1399/08/06
12:19:12
5.0 / 5
1618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز