چه خبر از واگذاری سرخابی ها؟

چه خبر از واگذاری سرخابی ها؟ به گزارش سنج نیوز وعده بورسی شدن استقلال و پرسپولس در شهریور سالجاری هم تحقق نیافت تا این ماه هم به یك دهه انتظار برای عرضه سهام دو تیم محبوب پایتخت اضافه شود!


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، حدود یک دهه است که بر مبنای اصل ۴۴ قانون اساسی و کاهش تصدی گری دولت با هدف خصوصی سازی، مبحث واگذاری سرخابی ها عنوان شد تا علاوه بر توسعه خصوصی سازی، زمینه ای برای ایجاد شفافیت و پاسخگویی هر چه بیشتر باشگاه ها فراهم آید.
دهه ای که پر از وعده و وعید مسؤلان برای رخ دادن این اتفاق بوده اما تابحال پای استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه باز نشده است. این درحالی است که آخرین وعده ای که برای فرابورسی شدن این دو تیم اعلام شده بود، شهریورماه بود اما حالا با وجود گذشت ۱۰ روز از این ماه، خبری از این واگذاری نیست.
حتی اعلام شده بود که به باشگاه استقلال علاوه بر مجموعه ورزشی مرغوب کار، کمپ مرحوم حجازی و به پرسپولیس علاوه بر ورزشگاه درفشی فر، مجموعه ورزشی شهدای گمنام هم تخصیص داده شود. درواقع به هر دو باشگاه دو مجموعه ورزشی داده شد. البته این دو مجموعه آخر، نیازمند این بود که که مجوز آنها به استناد ماده ۱۱۷ قانون محاسبات عمومی از هیات وزیران دریافت شود که دراین خصوص وزیر ورزش به دولت پیشنهاد داده بود اما مصوبه ای از جانب دولت در این حوزه تا کنون اعلام نشده است.
در مورد بحث درآمدزایی باشگاه های استقلال وپرسپولیس هم اعلام شده بود که پرسپولیس سال قبل قراردادی را با اسپانسر منعقد کرده بود. بعد از تغییرات مدیریتی طی الحاقیه ای به این قرارداد، مشخص شد کف درآمدی باشگاه پرسپولیس از محل اسپانسری ۱۱۰ میلیارد تومان طی سال است و می تواند بیشتر هم باشد. کف درامدی باشگاه استقلال هم طبق قراردادی که با اسپانسر امضا کرده، سالانه حدودا ۵۰ میلیارد تومان است.
با وجود اینکه به نظر می آید برای هر چالش واگذاری، چاره ای در نظر گرفته شده است اما باز هم سرخابی ها پشت دروازه ورود به بورس ماندند. اتفاقی که معلوم نیست به علت شفاف نبودن صورت های مالی دو باشگاه است یا مشخص نبودن اهلیت خریداران حقیقی و حقوقی و یا علل دیگر...1399/07/10
13:28:06
5.0 / 5
1964
تگهای خبر: حقوقی , خرید , دریا , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز