چگونه اعتیاد را ترك كنم

چگونه اعتیاد را ترك كنم امكانات لازم رفاهی برای بستری بیمار و همچنین دوره بعد از آن در كمپ های ترك اعتیاد محیا است و سه وعده غذایی در روز نیز بر عهده این كمپ ها می باشد.


بهترین محل ترک اعتیاد و رهایی از آن مراجعه به کمپ ترک اعتیاد می باشد. در هر کمپ ترک اعتیاد پزشک ، مددیار روان شناس و مشاور های متخصصی حضور دارند تا به فرد بیمار در طی مدت درمان یاری رسانند.
بیماران معمولا طی یک هفته اول زیر نظر پزشک در قرنظینه می باشند تا مرحله سم زدایی و ترک جسمانی مواد مخدر را طی نمایند.
 
امکانات لازم رفاهی برای بستری بیمار و همچنین دوره بعد از آن در کمپ های ترک اعتیاد محیا است و سه وعده غذایی در روز نیز بر عهده این کمپ ها می باشد. و توسط پزشکان داروهایی که مورد تایید سازمان غذا و دارو و سازمان بهزیستی است نیز تجویز گردد که هیچ کدام اعتیاد آور نیست و جهت درمان اعتیاد است. همچنین کارگاه های آموزش مهارت نیز برگزار می گردد تا افراد پس از خروج ، کار و منبع درآمدی و حتی درست و سالم زیستن را بیاموزند.
 

چه مواد و داروهایی اعتیاد آور هستند؟

مواد اعتیاد آور طیف بسیار وسیعی را در برگرفته و عمدتا شامل مواد مخدر ( مثل تریاک، هروئین، شیره، کدئین، دیفنوکسیلات، مرفین، پتدین، متادون، ترامادول، کرک، تمجزیک یا بوپرنورفین …) ،مواد محرک و توهم زا (مثل کوکائین، شیشه ، قرص اکستازی، حشیش،LSD و ) برخی آرام بخشها ( عمدتا از داروهای گروه دیازپام)، سیگار، الکل می باشد. با توجه به تعریف اعتیاد و نقش مهم وابستگی روانی در آن موارد دیگری از جمله قمار، اینترنت نیز اعتیاد آور می باشند.

علائم اعتیاد چیست؟

از علایم و نشانه های فیزیکی و جسمی سومصرف مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد لازم به ذکر است

·   سرخ شدن چشمها

·   نگاه های مات به مدت طولانی

·   محلهای متعدد تزریق سرنگ در بدن

·   بی قراری شدید

·   تغییرات ناگهانی خُلق

·   وجود سوزنها و سنجاقهای سیاه شده ، قاشق خمیده و دود گرفته و ورق آلومینیومی

·   لوله های خالی خودکار، کبریت نیم سوخته در محل های غیر معمول

·   طولانی شدن زمان ماندن در دستشویی و حمام

·   ناپدید شدن بعضی اشیاء در خانه

انتخاب بهترین کمپ ترک اعتیاد

هنگام انتخاب کمپ ترک اعتیاد باید توجه داشت که آیا دارای مجوز از سازمان بهزیستی میباشد یا خیر ؟

در هر کمپ ترک اعتیاد پزشک ، مددیار روان شناس و مشاور های متخصصی حضور دارند تا به فرد بیمار در طی مدت درمان یاری رسانند رسیدگی درمانی بهداشتی ، جسمی ، روحی ، روانی ، فکری و ذهنی و .. بر روی مددجویان به عهده کمپ ترک اعتیاد می باشد. بیماران معمولا طی 5 تا 7 روز اول زیر نظر پزشک در قرنظینه می باشند تا مرحله سم زدایی و ترک جسمانی مواد مخدر را انجام نمایند

در هر کمپ ترک اعتیاد امکانات رفاهی ، ورزشی و تفریحی و نوع و کیفیت سرویس دهی (مثلا سه وعده غذا به انتخاب بیماران) با یکدیگر متفاوت است. همچنین کارگاه های آموزش مهارت نیز برگزار می گردد تا افراد پس از خروج ، کار و منبع درآمدی و حتی درست و سالم زیستن را بیاموزند.

خانواده ها باید توجه داشته باشند که فرد ترخیص شده نباید در موقعیت های پرتنش و اضطراب قرار گیرد.و برخورد با او باید دوستانه باشد،شغل مناسب برای فرد درمان شده بسیار مهم است.

چه مدت زمان در کمپ ترک اعتیاد برای ترک لازم است؟

اعتیاد به انواع مواد اعتیاد آور هرچقدر هم زیاد باشد باز هم قابل درمان و مداوا می باشد. برای ترک اعتیاد زمان دقیقی را نمی توان مطرح کرد. نوع اعتیاد به مواد مصرفی، مدت زمان مصرف مواد، ویژگی‌های شخصیتی و حمایت دیگران از جمله عوامل مهم در ترک اعتیاد است. مهمترین نکته در درمان اعتیاد این است که پس از ترخیص از کمپ ترک اعتیاد، داروهای تجویزی پزشک را مصرف و تا زمانی که نیاز است به درمان ادامه دهد.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر راجع به کمپ ترک اعتیاد و درمان اعتیاد به هرگونه مواد مخدر از سایت https://omidedarman.com/ یا با شماره های 09122578796 – 09122498908 - 02144361016  در تماس باشید .

1399/03/29
21:34:55
5.0 / 5
2854
تگهای خبر: رپورتاژ , اینترنت , سرویس , شغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز