با تشریح نحوه تشكیل كمیسیون ها

فرهنگی: لیست اولیه كمیسیون های تخصصی مجلس امروز جمع بندی می شود

فرهنگی: لیست اولیه كمیسیون های تخصصی مجلس امروز جمع بندی می شود سنج نیوز: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این كه فهرست اولیه كمیسیون های تخصصی مجلس امروز جمع بندی می شود، تغییرات صورت گرفته در دستورالعمل مربوط به نحوه عضویت نمایندگان در كمیسیون ها را تشریح نمود.


محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: دستور العمل مربوط به عضویت نمایندگان در کمیسیون های تخصصی قدری تغییر کرده و بر طبق آن تغییر امتیاز بندی رخ داده که طبق این دستورالعمل اعضای کمیسیون ها در حال نهایی شدن است.
سخنگوی هیات رییسه مجلس اضافه کرد: قبل از این اعتراضاتی به دستر العمل مربوط به نحوه عضویت در کمیسیون ها وجود داشت همچون این که سابقه نمایندگی دو بار در امتیازات موثر بود که این امر تعدیل شد، نکته دیگر این که سایر سوابق افراد در نظر گرفته نمی شد و فقط بالاترین سابقه مد نظر قرار می گرفت که این هم اصلاح گردید. نکته دیگر این که بخش خصوصی خیلی مد نظر نبود که این هم در دستور العمل جدید پیش بینی شد. همین طور در قانون سابقه نمایندگی، سوابق اجرایی مرتبط، تحصیلات و عضویت در کمیسیون مورد انتخاب توسط نماینده همچون معیارهای عضویت در کمیسیون ها است.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی افزود: دستور العمل جدید جهت اجرا به هیات رئیسه سپرده شده و هیاتی نیز بر اجرای آن نظارت می کند.
فرهنگی با بیان این که لیست اولیه کمیسیون های تخصصی تا آخر وقت امروز جمع بندی می شود، اظهار داشت: این لیست فردا به نمایندگان اعلام می شود و مسیری هم برای اعتراض نمایندگان پیش بینی شده که بر طبق آن نمایندگان ۴۸ ساعت پس از اطلاع از فهرست، فرصت اعتراض دارند و در جلسه مشترک هیات رئیسه و روسای شعب نیز به این اعتراضات رسیدگی می شود نهایتا در آن جا تصمیم گیری خواهد شد و پس از قطعی شدن فهرست کمیسیون ها اعلام می شود و هر کدام از کمیسیون ها می تواند جلسات را برای انتخاب هیات رئیسه و سایر دستور کارها تشکیل دهند.
منبع:

1399/03/17
13:55:27
5.0 / 5
2844
تگهای خبر: كمیسیون , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز