صالحی:

خانواده های جان باختگان سقوط هواپیمای اوكراینی ما را در مصیبت شان شریك بدانند

خانواده های جان باختگان سقوط هواپیمای اوكراینی ما را در مصیبت شان شریك بدانند به گزارش سنج نیوز رئیس سازمان انرژی اتمی با تاكید بر اینكه وقوع حادثه جان باختن نخبگان ما در سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی جای هیچ توجیهی ندارد، اظهار داشت: خانواده های جان باختگان ما را از خود بدانند و تصور نكنند آنها در یك طرف و ما در طرف دیگر قرار داریم. همه ما در این مصیبت شریك هستیم.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، علی اكبر صالحی در مراسم یادبود دانش آموختگان جان باخته دانشگاه شریف در سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی اظهار داشت: تسلیت می گویم به بازماندگان این سانحه تالم بار كه حقیقتا احساسات همه ما را جریحه دار كرد. درواقع جمعیت 80 میلیونی ایران این عزیزان و جانباختگان را فرزندان خود می دانند. من احساسم این است كه بعنوان یك هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف بسیار از این قضیه جریحه دار شدم.
رییس پیشین دانشگاه شریف در ادامه خاطرنشان كرد: اصولا یك معلم، دانشجویان خویش را به اندازه فرزندان خود دوست دارد و یك معلم هیچ وقت نسبت به دو نفر شامل فرزندان و شاگرد خود حسادت نمی كند و هر اندازه آنها بهتر و موفق تر شوند این موفقیت آنها در عرصه های علمی و اجتماعی باعث شادمانی معلم خواهد بود.
صالحی تصریح كرد: در سانحه هواپیمای اوكراینی برخی از نخبگان كشور را از دست دادیم و این یك ضایعه دردناك است و علت دردناك بودن آن هم این است كه به علت یك اشتباه رخ داده است. گاهی بر مبنای تقدیر الهی امكان دارد انسانی در سیر طبیعی از دنیا برود اما این سانحه كه بر مبنای یك اشتباه اتفاق افتاده است درد انسان را شدیدتر می كند و من خدمت خانواده های این جانباختگان كه شهید محسوب می شوند تسلیت می گویم.
رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح كرد: من وقتی خدمت خانواده های برخی از جانباختگان این سانحه رسیدم عنوان كردم كه به والله ما این جانباخته ها را فرزندان خود می دانیم و مصیبت آنها مصیبت ما هم هست اما چه نماییم كه خداوند فرموده است افراد در این گونه مصیبت ها صبر پیشه كنند و خداوند به بازماندگان این نوع حوادث مژده صلوات داده است. یعنی اینكه خود خدا برای بنده های خود صلوات می فرستد. ازاین رو اگر ما صبر پیشه نماییم مشمول رحمت و صلوات الهی خواهیم بود.
صالحی تصریح كرد: ما امیدوار هستیم خانواده های عزیزمان صبر پیشه كنند. باآنكه گفتن این مورد آسان است. این فراغ خیلی سنگین است. البته این افراد شهید محسوب می شوند چون كه در راه معیشت و زندگی خود در آسمان عروج كردند و این اتفاق خیلی تكان دهنده بود و ما امیدوار هستیم چنین حوادثی دیگر نه در كشور و نه در هیچ جای دنیا اتفاق نیفتد. چون كه وقوع این نوع حوادث واقعا جای توجیهی ندارد.
صالحی تصریح كرد: ما به خانواده ها و اساتید این دانش آموختگان كه آنها را به این درجه از علم و توانمندی در حوزه علمی رساندند تسلیت می گوییم و تاثر رئیس دانشگاه شریف از این واقعه كمتر از خانواده های آنها نیست. چون كه رئیس یك دانشگاه مانند پدر یك خانواده می ماند. به همین جهت ما خودمان را در این حادثه دردمند می دانیم و اینگونه تصور نشود كه خانواده این افراد یك طرف و ما هم در طرف دیگر قرار داریم. ما همه خانواده این شهدا هستیم. تك تك این افراد در دل ما جا دارند.1398/11/01
17:30:29
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: ایران , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز