مخالفت موتلفه با استعفای دولت

مخالفت موتلفه با استعفای دولت سنج نیوز: دبیركل حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: اصلاح طلبان مورد حمایت آمریكا در ایران در راه بی ثباتی و بی دولت سازی حركت كرده و بر طبل استعفای دولت می كوبند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان در انتها نشست دبیران حزب موتلفه با اشاره به توطئه های آمریكا در خط مقاومت اظهار نمود: آمریكایی ها با دامن زدن به آشوب در كشورهای خط مقدم مقاومت دنبال «بی دولت سازی» و هرج و مرج از راه «بی ثبات سازی» و سپس روی كار آوردن دولت های مطیع و خودباخته در مقابل غرب هستند. یك جریان نفوذی در داخل، همین سیاست را دنبال می كند. باید با درایت و هوشمندی این توطئه دشمن را خنثی كرد.
وی افزود: نقد مدیریت ها و مدیران دولت به نفع دولت می باشد تا اشتباهات و غفلت های خویش را جبران كند. این راه درست و تحلیل دقیق اوضاع ماست، ولی هر گامی كه در جهت بی ثباتی برداشته شود، انحرافی است. جریان صهیونیستی ـ غربی در لبنان، بعث در عراق و اصلاح طلبان مورد حمایت آمریكا در ایران در راه بی ثباتی و بی دولت سازی حركت كرده و بر طبل استعفای دولت می كوبند. همین جریان، همزمان ساز مذاكره را هم می نوازند تا این پروژه را تكمیل كنند.
بادامچیان همینطور تصریح كرد: موتلفه اسلامی این شیوه های بودجه نویسی در این سال ها را صحیح نمی داند ولی دولت فعلی مسئولیت بودجه نویسی را به عهده دارد. دولت مدعی است بودجه سال ۹۹ یك بودجه برنامه ای و بر مبنای عملكرد نوشته شده است. هر چند دولت در خیلی از دستگاه ها موفق به عرضه تصویر درستی از بودجه بر مبنای رویكرد صحیح شده است، اما درمورد بودجه شركت ملی نفت كه بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت می باشد، چنین توفیقی دیده نمی گردد.
وی ادامه داد: بودجه شركت ملی نفت ایران یك برابر و نیم بودجه عمومی دولت است؛ اما نه برنامه دولت در این شركت شفاف بیان شده و نه بودجه آن بر مبنای عملكرد بسته شده است. بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت نه سود سهام این شركت دولتی را به درآمد عمومی واریز می كند و نه مالیات می دهد. مواد ۱۰ و ۱۱ قانون محاسبات می گوید سود سهام شركت دولتی متعلق به خود شركت نیست، بلكه متعلق به درآمد عمومی است. هر بنگاهی چه دولتی و چه خصوصی باید مالیات بدهد؛ اما بودجه سال ۱۳۹۹ نشانگر آن است كه بزرگترین بنگاه اقتصادی دولت نباید مالیات بدهد. این رویكرد ادعای دولت در اصلاح ساختار بودجه نویسی را مخدوش می كند.
دبیر كل حزب مؤتلفه اسلامی با تاكید بر اینكه بودجه سال آینده گرفتار كسری مزمن است، خاطرنشان كرد: بخشی از تأمین این كسری باید از راه مالیات و رسیدگی به حساب های شركت های دولتی و اختصاص سود آنها به خزانه تأمین شود. متأسفانه دولت در اینباره سخت گرفتار غفلت و عدم شفاف سازی است.
وی تصریح كرد: امروز در محافل علمی و دانشگاهی سخن از حكمرانی خوب در حوزه اقتصاد مطرح است. ولی دولت از مباحث عمیق و كاربردی دانشمندان علم اقتصاد در دانشگاه ها و صاحب نظران بخش مردمی بهره نمی برد. مردم منتظر اقدامات عملی برای مهار تورم، نظارت بر قیمت ها، خروج از ركود، رونق تولید و راه اندازی مراكز تولیدی با تاكید بر اقتصاد مقاومتی با عزم و اراده كار جهادی هستند. دولت می تواند در مدت باقیمانده خدمت خود نمادی از كارآمدی و كاربلدی را عرضه نماید تا مردم بتوانند با امید به آینده، معیشت خویش را تأمین كنند. به شرط آنكه تغییر و تحول اساسی در نگرش و مدیریت ها و سیاست های خود داشته باشد.
دبیر كل حزب مؤتلفه اسلامی سفر رئیس جمهور به ژاپن را مهم توصیف و اظهار نمود: البته همزمانی این سفر با ورود ترامپ به توكیو از نگاه بعضی صاحب نظران قدری مشكوك است. آقای روحانی كه ادعا می كند ما دیگر فریب دشمن را نمی خوریم، باید با نهایت هوشیاری متوجه طرح های فریبكارانه آمریكا و استعمارگران باشد.
وی با تقدیر از مواضع سردار سلامی فرمانده كل سپاه در واكنش به شرارت احتمالی آمریكا تاكید كرد: ما توانایی هایی داریم كه تابحال عملی شده و دشمنان را از ادامه شرارت باز داشته است و توانمندی های فراوانی داریم كه می شود از آنها هم استفاده نمود. آمریكایی ها از جنگ می ترسند. باید به آنها عملاً نشان داد كه شرارت بس است و آتش افروزی های آنها بی پاسخ نمی ماند.
بادامچیان در پاسخ به سوالی درباره انتخابات آینده اظهار داشت: انتخابات مجلس یازدهم با آرامش و اطمینان از حركت نظام در راه جمهوریت اسلام محور برگزار می شود. مردم خواستار تغییر و تحول هستند. دولت و مجلس كنونی را در مواجهه با مشكلات خود سنجیده اند و چاره مشكلات را تاكید روی ارزش ها و مواضع انقلابی و كارآمدی و كاربلدی و كار جهادی می دانند. مردم به این دولت و مجلس دهم نمره خوبی نمی دهند و بنابراین از اختیار و رأی خود برای تغییر بنیادین در مجلس و دولت آینده استفاده می نمایند. ان شاءالله مردم با بصیرت به پای صندوق های رأی خواهند آمد و رأی خویش را به كسانی خواهند داد كه از پشتوانه تجربه و كارآمدی و پاكی و دلسوزی برای ملت برخوردار باشند.
بادامچیان درباره آزادی پروفسور مسعود سلیمانی از چنگال سیا و اف بی آی اظهار نمود: دانشمند ایرانی را به آمریكا فرا می خوانند و او را دستگیر و شكنجه می كنند و می گویند به ایران بازنگرد و به او پیشنهاد می دهند كه در آمریكا بهترین امكانات را در اختیار او خواهند گذاشت و بعد از مشاهده امتناع و مقاومتش او را به بند جانیان و اشرار می برند و تهمت تروریست به او می زنند. آمریكایی ها همه موازین حقوق بشر را درباره او زیر پا گذاشتند.
وی با تجلیل از پروفسور سلیمانی اضافه كرد: مردم ما از دلاورمردانی كه شرف و عزت ایرانی خویش را نمی فروشند و در كنار مردم مظلوم ما مقاومت می كنند، قدرشناسی می نمایند.
دبیركل حزب مؤتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات انگلیس و بازگشت جانسون به قدرت اظهار داشت: انگلیس از فرو افتادن در چاه ویل «برگزیت» نجات پیدا نمی نماید. پیروزی جانسون در انتخابات به معنای آخر بحران برگزیت نیست. بازی در این كشور تمام نشده است. تنها گزینه برگزاری همه پرسی مجدد درباره برگزیت را منتفی كرده است. پاسخ به این سؤال كه برگزیت نرم باشد یا سخت، چالش جدید دولت و مجلس انگلیس است. انتخاب هر یك از این دو گزینه، بحران های جدیدی را می آفریند كه جانسون باید مدت ها با آن دست و پنجه نرم كند.
بادامچیان در انتها با گرامیداشت یاد شهید دكتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه تاكید كرد: شهید آیت الله مفتح یكی از بزرگ ترین متفكران جامعه اسلامی ما بود كه عمر پربركت خویش را در امر مبارزه با استبداد و پیروزی انقلاب اسلامی صرف كرد. وحدت حوزه و دانشگاه مدیون دیدگاه های بلند فكری اوست. حزب مؤتلفه اسلامی یاد و خاطره این اندیشمند بزرگوار و عالم شهید را كه در مؤتلفه خدمات ارزشمندی به یادگار گذاشت، گرامی می دارد.1398/09/25
20:10:16
5.0 / 5
4428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز