نماینده ولی فقیه در گیلان:

سلامت انتخابات فدای حضور حداكثری نشود

سلامت انتخابات فدای حضور حداكثری نشود به گزارش سنج نیوز نماینده ولی فقیه در گیلان ایجاد فضای مناسب برای حضور حداكثری مردم در انتخابات را اولویت نخست عنوان نمود و اظهار داشت: البته در كنار حضور حداكثری مردم، سلامت انتخابات بسیار مهم می باشد و نباید سلامت را فدای حضور حداكثری نماییم.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار اعضای هیئت نظارت بر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گیلان اظهار نمود: از افتخارهای نظام مقدس جمهوری اسلامی این است كه بعد از انقلاب بیشترین انتخابات و نگاه مردمی را در دنیای امروز بشر داشته است.
وی به توجه ویژه مقام معظم رهبری به مردم اشاره نمود و اضافه كرد: در حكومت و نظام ولایی اسلام سوژه مردم مطرح است برای اینكه همین مردم بودند كه امام(ره) را برای ایجاد انقلاب عظیم اسلامی حمایت كردند.
امام جمعه رشت با اشاره به اینكه ایجاد فضای مناسب برای حضور حداكثری مردم اولویت نخست در انتخابات است، اشاره كرد: البته در كنار حضور حداكثری مردم، سلامت انتخابات بسیار مهم می باشد و نباید سلامت را فدای حضور حداكثری نماییم.
آیت الله فلاحتی، مردم مومن انقلابی را به وجود آورنده انقلاب اسلامی دانست و بیان كرد: در ۴۰ سال قبل همین مردم مومن بودند كه انقلاب را حفظ كردند.
وی، مطالبه نخست مردم شهید داده و حافظ انقلاب اسلامی را توجه دقیق بر نظارت عنوان نمود و اظهار داشت: سوژه نظارت دقیق بر انتخابات حائز اهمیت می باشد برای اینكه در اجرا امكان دارد هرگونه خللی ایجاد شود بدین سبب آنچه می تواند جلوی خلل را بگیرد، نظارت است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با تاكید براینكه ناظران باید افراد صالحی باشند، اشاره كرد: بنا به فرمایش امام(ره) مبنی براینكه مجلس عصاره آدم های صالح است؛ پس افراد صالح باید به مجلس بروند اما بعضی مواقع آدمهایی هستند كه موج به وجود آورده و خودشان موج سواری می كنند.
امام جمعه رشت افزود: در اینجا مردم تقصیر ندارند و مشاهده می كنند چه كسی می تواند مشكل آنها را برطرف كند بدین سبب باید به جوانان میدان داده شود البته جوان پخته انقلابی كه دارای فهم مدیریت سیاسی اجتماعی باشد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به اینكه نسبت به دنیای پیرامونی خود باید توجه داشته باشیم، اشاره كرد: حالا شرایط طوری رقم خورده كه می توانیم صالحان را وارد میدان نماییم برای اینكه دشمن بطور كامل در موضع ضعف است.
وی بر حفظ آبروی افراد در انتخابات اصرار كرد و اظهار داشت: اگر در پروسه كار كسی رد صلاحیت شد، گفتمان باید طوری باشد كه آبروی فرد حفظ شود.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینكه فتنه خط قرمز ماست، بیان كرد: رهبر معظم انقلاب همچنان بر سوژه فتنه اصرار دارند بدین سبب كسانی كه سر در لاك فتنه دارند باید بطور عملی بگویند از فتنه گران و اتاق فكر فتنه بیزاری می جویند.
آیت الله فلاحتی، مقام معظم رهبری را ستون خیمه نظام اسلامی دانست و اشاره كرد: رهبری در نظام ولایی و حاكمیت دینی ستون است و فتنه را خط قرمز اعلام نموده اما متاسفانه بعضی ها كه جزو فتنه گران بودند، را در همین استان مسئول كردند و این خط قرمز باید رعایت شود اما بعضی ها می خواهند آنرا محو كنند.
وی بر نظارت دقیق اصرار كرد و تصریح كرد: آنها كه در سال ۸۸ گفتند در انتخابات تقلب شده، تقلب نبود بلكه می خواستند برای پروسه فعلی و آینده بسترسازی كنند.
آیت الله فلاحتی به فراهم بودن شرایط داخلی و دنیای پیرامونی برای وارد شدن پاكان و صالحان در میدان اشاره نمود و اضافه كرد: بر حضور حداكثری مردم در انتخابات توسط رسانه ها كار شود.
وی نظام اسلامی، رهبری، قانون اساسی و انجام تكلیف دینی را خطوط قرمز بیان كرد.
آمادگی بیشتر از ۱۲ هزار ناظر آموزش دیده برای نظارت در برگزاری انتخابات گیلان
حجت الاسلام مجتبی اشجری رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان در ادامه شاكله نظام مقدس جمهوری اسلامی را مردمی بودن آن عنوان نمود و اظهار داشت: تمام مسئولان بطور مستقیم و غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.
وی با اشاره به اینكه مردم مسلمان ایران لذت برگزاری انتخابات سالم را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و بارها در طول عمر پر بركت ۴۰ ساله آن تجربه كرده اند، اضافه كرد: توطئه های اخیر دشمنان همراه با تحریم های ناجوانمردانه به منظور ایجاد یاس و ناامیدی، اهمیت حضور حداكثری مردم در انتخابات پیش رو را دوچندان می كند.
حجت الاسلام اشجری افزود: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت مساله انتخابات و دقت در بررسی صلاحیت ها تاكید كرده اند و به نهادهای نظارتی و دستگاه های اجرایی بر ضرورت انجام صحیح وظایف خود سفارش كرده اند.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان با اشاره به اینكه هیئت های نظارت بر انتخابات در كنار هیئت های اجرایی زمینه برگزاری انتخابات با شكوه را فراهم می كنند، اشاره كرد: انشاالله با احساس مسئولیت و تلاش های هیئت های نظارت و اجرایی انتخابات و مشاركت پرشور مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی، انتخابات با شكوه، قانونی و سالم برگزار می شود.
حجت الاسلام اشجری به تعیین اعضای هیئت نظارت گیلان از جانب هیئت مركزی نظارت بر انتخابات اشاره نمود و اضافه كرد: اعضای هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان ها در هفته های آینده مشخص می شود.
وی با اشاره به اینكه بیشتر از ۱۲ هزار ناظر آموزش دیده برای نظارت در برگزاری انتخابات دوم اسفندماه سال جاری آمادگی كامل دارند، اشاره كرد: هیئت نظارت بر انتخابات استان به دور از جهت گیری های سیاسی و جناحی و با رویكرد انقلابی برمبنای قوانین مندرج در انتخابات، زمینه‌ی حضور واجدان شرایط را فراهم و از حضور افراد ناصالح جلوگیری خواهدنمود.
رئیس هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گیلان تصریح كرد: در بررسی صلاحیت ها هیچگونه تفاوتی بین داوطلبان نخواهد بود و نامزدها در صورت عدم صلاحیت های لازم نمی توانند وارد صحنه‌ی انتخابات شوند.
منبع:

1398/07/06
22:55:11
5.0 / 5
4263
تگهای خبر: آموزش , ایران , تحریم , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز