رئیس جدید سازمان بازرسی كل كشور:

تماسهای مكررچند روز گذشته حاكی از یك مسئولیت سنگین است

تماسهای مكررچند روز گذشته حاكی از یك مسئولیت سنگین است به گزارش سنج نیوز نشست مشترك رئیس سازمان بازرسی كل كشور با معاونین، مدیران و بازرسان كل مركز و استان های سازمان برگزار گردید.


به گزارش سنج نیوز به نقل از سازمان بازرسی كل كشور، حجت الاسلام حسن درویشیان در این جلسه كه قبل از ظهر امروز برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: در دوره جدید قوه قضائیه و با انتصاب آیت الله رئیسی فضای تازه ای در كشور بوجود آمد و نقطه امیدی در مردم به جهت مبارزه با فساد شكل گرفته است. از طرفی ابزار مهم ریاست قوه قضائیه برای تحقق این امر، سازمان بازرسی كل كشور است و از این جهت سازمان بازرسی، مهم ترین سازمان وابسته به قوه قضائیه است كه باید در این مسئولیت خطیر به كمك ایشان بیاید.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور با اشاره به حضور ده ساله آیت الله رئیسی در رأس سازمان بازرسی اظهار داشت: به لحاظ نگاه عالی كه رئیس قوه قضائیه به جایگاه سازمان بازرسی و اهمیت و تأثیرگذاری این سازمان دارد، یك فرصت برای ما ایجادشده است و ایشان كاملاً به فرآیندها، ظرفیت ها و توانمندی سازمان احاطه دارند. در مقابل، انتظارات فراوانی كه رئیس قوه قضائیه و به تبع آن مردم از سازمان بازرسی كل كشور دارند، نیازمند یك تلاش فوق العاده و جهادی است. معتقدم سازمان بازرسی هرچند بعنوان یك دستگاه اداری مطرح است اما باید از نگاه و حركت اداری گذر كرده و به یك دستگاه جهادی و انقلابی تبدیل گردد و همه همكاران سازمان، خصوصاً معاونین، مدیران و بازرسان عزیز كه به عقیده من افسران عالی سازمان و این لشكر محسوب می شوند، شب و روز نداشته باشند.
وی تاكید كرد: مدیران باید شخصاً به صورت میدانی ورود كرده و بخصوص مواردی را كه در حوزه های معیشتی، اقتصادی، مالی و بحث فساد مطرح است، مدیریت كنند و كاملاً در جریان مسائل قرار بگیرند و هدایت كننده و پیگیری كننده باشند. خاطرم هست زمانی كه آیت الله رئیسی در رأس سازمان حضور داشتند، گاهی شخصاً به مدیران استانی زنگ زده و موضوعات را پیگیری می كردند. ازاین رو كار سازمان، یك كار عملیاتی است و اساسا این نگاه نتایجی را به همراه دارد. ازاین رو حتما باید در این راستا نگاهمان را تقویت نماییم. ان شاء الله همكاران سازمان، بیشتر از گذشته و باانگیزه بیشتر تلاش كنند تا بتوانیم از عهده این مسئولیت بسیار سنگین در این برهه از زمان كه بر عهده سازمان گذاشته شده بربیاییم و این دفعه سنگین را به كمك هم برداشته و قدمی در جهت خدمت به مردم برداریم.
درویشیان با اشاره به انتظارات عمومی از سازمان در دوره جدید، اظهار داشت: تماس هایی كه مكرر طی چند روز گذشته با من برقرارشده حاكی از یك مسئولیت سنگین است و همه انتظار دارند مخصوصاً در حوزه های معیشتی و اقتصادی سازمان بازرسی كل كشور نقش خویش را به خوبی ایفا كند و به كمك قوه قضائیه بتواند بعضی از این مشكلات را مرتفع كند و یا حداقل كم كند.
وی تصریح كرد: معتقدم سازمان هم در اصلاح ساختارها و هم در تشكیلات و هم در رویه ها و فرآیندها و شیوه های بازرسی نیازمند تغییر و اصلاح متناسب با اقتضائات روز است و حتما باید كار كارشناسی و بررسی دقیق علمی صورت گیرد و از شیوه های نو و ابتكاری بهره گیری شود.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور اضافه كرد: باید با سرعت و دقت لازم در حوزه های اقتصادی، مالی، پولی و بانكی بیشتر وارد عملیات شویم. اینكه چقدر گزارش می دهیم، خوب است ولی كافی نیست. نتایج و خروجی كار سازمان برای جامعه و برای رئیس قوه قضائیه مهم می باشد و ایشان تاكید دارند كه سازمان دنبال نتیجه باشد.1398/07/01
13:18:30
5.0 / 5
4744
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , ساخت , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز