نخستین گام اینستكس فراهم كردن كانال پرداخت برای واردكنندگان و صادركنندگان ایرانی- اروپایی

نخستین گام اینستكس فراهم كردن كانال پرداخت برای واردكنندگان و صادركنندگان ایرانی- اروپایی سنج نیوز: اینستكس در گام نخست به منظور تسهیل تجارت میان ایران و اروپا و فراهم كردن كانال پرداخت برای صادر كنندگان و وارد كنندگان ایرانی و اروپایی فعالیت خواهدنمود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، شنیده ها از آن حكایت می كند كه به دنبال تاسیس SPV اروپایی و مذاكرات فنی و تخصصی كه بین هیات های ایران و كشورهای مزبور درباب جزئیات فنی عملیاتی كردن آن انجام شد، و با تلاش های بی وقفه مجموعه ای از دستگاه های ذیربط خصوصاً بانك مركزی، «سازوكار تامین مالی و تجارت ایران و اروپا» بعنوان طرف متناظر ایرانی برای اینستكس با مشاركت مجموعه ای از بانك های دولتی و خصوصی ایرانی و برخی شركت ها در ایران به ثبت رسیده است.
همچنین بناست، در گام های نخست سپس نهایی شدن جزئیات همكاری ها، این ساز و كار در تعامل با طرف متناظر اروپایی خود یعنی اینستكس به منظور تسهیل تجارت میان ایران و اروپا و فراهم كردن كانال پرداخت برای صادر كنندگان و وارد كنندگان ایرانی و اروپایی فعالیت خواهدنمود.
به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، در یكی دو هفته گذشته هیاتی اروپایی متشكل از كارشناسان سه كشور انگلیس، فرانسه و آلمان و رئیس آلمانی اینستكس اروپایی به ایران آمدند و با مقامات كشورمان در امتداد تسهیل و آماده سازی ساز و كار مالی ویژه مذاكره كردند.
ایران و سه كشور اروپایی بعلاوه چین و روسیه پس از خروج آمریكا از برجام تلاش نموده اند تا مسیر یا مسیرهایی را برای جبران اقدامات آمریكا مقابل ایران انجام دهند تا ملاحظات ایران طبق برجام برآورده شود.1397/12/29
14:15:47
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز