واعظی در دیدار وزیر تجارت تركیه:

توسعه روابط و همكاری با همسایگان برای ایران اهمیتی راهبردی دارد

توسعه روابط و همكاری با همسایگان برای ایران اهمیتی راهبردی دارد سنج نیوز: رئیس دفتر رئیس جمهور كه عصر پنجشنبه در رأس هیأتی اقتصادی-سیاسی برای دیدار و گفت وگو با مقامات عالی رتبه تركیه به منظور انجام مقدمات دیدار آتی رؤسای جمهور دو كشور، به تركیه سفر كرده است، با «رخسار پكجان» وزیر تجارت این كشور دیدار نمود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در این دیدار با تاسف از وقوع حادثه تصادف قطار در تركیه و ابراز تسلیت و همدردی دولت و ملت ایران با مردم و مسئولان این كشور، اظهار داشت: روابط ایران و تركیه در سال های اخیر مثبت و روبه گسترش بوده و باید در امتداد توسعه بیشتر از پیش مناسبات تهران-آنكارا تلاش نماییم.
واعظی با اشاره به برگزاری چهار دور نشست شورایعالی همكاری های راهبردی ایران و تركیه در چارچوب دیدار رؤسای جمهور دو كشور و توافقات انجام شده در این نشست ها، گفت: خرسندیم كه در ایام آتی پنجمین نشست این شورایعالی برگزار می گردد و این در شرایطی است كه امروز فضای روابط دو كشور به گونه ای شكل گرفته كه می توان امیدوار بود با سرعت و تلاش بیشتر به سطح مورد انتظار در مناسبات و تبادلات تجاری و اقتصادی دو كشور دست پیدا نماییم.
رئیس دفتر رئیس جمهور اضافه كرد: توسعه همكاری ها و مناسبات همه جانبه با همسایگان برای جمهوری اسلامی ایران اهمیتی راهبردی دارد.
واعظی با اشاره به روابط دیرینه تجاری و اقتصادی ایران و تركیه، اشاره كرد: توافق رؤسای جمهور دو كشور برای رسیدن به هدف ۳۰ میلیارد دلار در تبادلات تجاری و اقتصادی فی ما بین اهمیت بسیار ویژه ای دارد و باید با تلاش بیشتر در امتداد دستیابی به آن گام برداریم.
رئیس دفتر رئیس جمهور اشاره كرد: باید در جهت رفع موانع از مسیر توسعه همكاری های فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ایران و تركیه تلاش نماییم.
«رخسار پكجان» وزیر تجارت تركیه باز در این دیدار با تقدیر از ابراز همدردی دولت و ملت ایران با سانحه دیدگان تصادف قطار در تركیه، اظهار داشت: ایران همواره برای تركیه یك شریك راهبردی بوده و برای ما جایگاه ویژه سیاسی و اقتصادی داشته و خواهد داشت.
وزیر تجارت تركیه برگزاری پنجمین نشست شورایعالی همكاری های راهبردی تهران-آنكارا همزمان با سفر آتی دكتر روحانی به تركیه را فرصتی مغتنم برای دستیابی به هدف ۳۰ میلیارد دلاری در مناسبات و همكاری های دو كشور دانست و اضافه كرد: باید زمینه های توسعه سرمایه گذاری و همكاری مشترك دو كشور را فراهم نموده و در امتداد گسترش آن تلاش نماییم.
وی با اشاره به اینكه هیچ مشكل و مانعی در راه توسعه روابط و همكاری های همه جانبه ایران و تركیه وجود ندارد، ابراز امیدواری كرد روابط و رایزنی بیشتر مسئولان عالی رتبه دو كشور سبب توسعه روزافزون مناسبات فی درخلال شود.1397/09/23
17:44:06
5.0 / 5
4845
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز