اختتامیه دومین كنفرانس مقابله با تروریسم در تهران

فلاحت پیشه: قرار شد بانك اطلاعاتی قوی فی درخلال كشورها برقرار شود

فلاحت پیشه: قرار شد بانك اطلاعاتی قوی فی درخلال كشورها برقرار شود سنج نیوز: رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه امنیت زیرساخت توسعه است و تروریسم مهم ترین مانع در این باره به شمار می آید.به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، حشمت الله فلاحت پیشه در اختتامیه دومین كنفرانس روسای مجالس افغانستان، ایران، تركیه، چین و روسیه چالش های تروریسم و ارتباطات درون منطقه ای در توضیح گزارش كمیته مبارزه با تروریسم اظهار داشت: ما نمایندگان بیشتر از دو میلیارد نفر جمعیت هستیم كه درگیر تروریسم می باشیم. باید در قالب راهكارهایی به سیاست های عملی برای مقابله با تروریسم شامل تروریسم مفهومی و تروریسم عملی پرداخت.

وی افزود: در دنیای امروز كسانی تروریسم را گسترش دادند كه خارج از حوزه تروریست هستند. ما شش كشور قربانی اعظم در حوزه تروریسم به شمار می آییم. قرار شد به مفاهیم اصلی جرم انگاری در قالب مقررات بین المللی همچون CFT و حق شرط ها و تعهدها پرداخت و این كشور در قالب مناسبات و معاهدات و توافقات بین المللی عمل و تجارب را به یكدیگر نزدیك كرد.

رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: قرار شد در مواردی همچون مقابله با تروریسم، حملات سایبری و مقابله با قاچاق مواد مخدر همكاری های لازم صورت گیردد. همین طور چارچوب و فرم مشخصی برای همكاری ها داشته باشیم و برای مجالس شش كشور ارسال نماییم و در مجالس عادی همكاری های بیشتری به كار ببریم.

فلاحت پیشه با تاكید بر حوزه آموزش و كار فرهنگی و توجه به نقش كودكان و زنان و جوانان بعنوان یكی دیگر از تاكیدات این كمیته برشمرد و اظهار داشت: تاكید بر جدایی دین از تروریسم در این كمیته صورت گرفت چون ادیان آسمانی ادیان الهی هستند، پس دین خصوصاً دین اسلام از تروریسم جداست.

رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر امنیت زیرساخت توسعه را از دیگر موارد یاد شده این كمیته برشمرد و اظهار نمود: امنیت زیرساخت توسعه و مهم ترین عامل مقابله با تروریسم است پس بر ضرورت همكاری برای مقابله با تروریسم تاكید شد.

فلاحت پیشه توجه به حوزه های فرهنگی و اجتماعی و تاكید بر تنش زدایی را از دیگر موارد مورد تاكید این كمیته عنوان و اشاره كرد: قرار شد بانك اطلاعاتی قوی فی درخلال كشورها شامل موافقت نامه های قضایی، استرداد و معاضدت بین دو كشور برقرار شود تا ان شاءالله در نشست بعدی موارد بیشتری دنبال شود.
1397/09/17
20:55:36
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: ایران , سیاست , كمیسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز