سیدرضا تقوی:

مقاومت، جریانی زنده و سرافراز در منطقه است، هدف مان این نیست كه سنی را به شیعه تبدیل نماییم

مقاومت، جریانی زنده و سرافراز در منطقه است، هدف مان این نیست كه سنی را به شیعه تبدیل نماییم سنج نیوز: رئیس هیات موسس اتحادیه جهانی تقریب نهاد فعالان سیاسی، اظهار نمود: فلسطین و آزادی قدس محور وحدت مسلمانان است.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدرضا تقوی پگاه روز دوشنبه در نشست خبری «اجلاسیه نقش اهداف و فعالان سیاسی در كاهش اختلافات مذهبی و تحقق آرمان فلسطین» كه مقرر است در روز جمعه برگزار شود، در سخنانی به تشریح اهداف برگزاری این اجلاس پرداخت و اضافه كرد: همانطور كه امام راحل (ره) تاكید داشتند یكی از عناصر مهم در وحدت مسلمانان بحث پشتیبانی از مردم فلسطین و آزادی قدس است چراكه قدس، قبله همه مسلمانان است.
وی با تاكید بر اینكه سوژه قدس از ظرفیت بالایی برای احداث وحدت در میان مسلمانان برخوردار می باشد و ما در كنفرانس وحدت اسلامی بر سوژه قدس و كوشش برای آزادی آن همواره تاكید كردیم، اظهار داشت: در واقع سوژه قدس یكی از طریق های احداث وحدت و نزدیك كردن احزاب و فعالان سیاسی در جهان اسلام است.
تقوی با اشاره به اینكه فعالان سیاسی و احزاب در جوامع اسلامی با عنایت به نقش تشكیلاتی شان می توانند تاثیر به سزایی در نزدیكی و احداث وحدت در مسلمانان در ارتباط با سوژه قدس داشته باشند، اظهار داشت: پس ما در همین چارچوب تصمیم گرفته ایم كه اجلاسیه ای را با عنوان نقش احزاب و فعالان سیاسی در كاهش اختلافات مذهبی و تحقق آرمان فلسطین برگزار نماییم. در همین چارچوب احزاب و تشكل های موثر در كشورهای اسلامی مورد شناسایی قرار گرفته اند و از 40 نفر بعنوان نمایندگان این احزاب برای حضور در این اجلاسیه دعوت كرده ایم.
رئیس هیات موسس اتحادیه جهانی تقریب نهاد فعالان سیاسی در ادامه صحبت های خود در این نشست مطبوعاتی در پاسخ به سوالی در مورد تلاش بعضی از كشورهای عربی و اسلامی برای عادی سازی روابط شان با رژیم صهیونیستی با اظهار تاسف از این امر اظهار داشت: تلاش بعضی از كشورهای اسلامی برای عادی سازی روابط شان با صهیونیست ها موجب احداث چالش های جدیدی در منطقه شده است و همین سوژه این لزوم را اقتضا می كند كه در این ارتباط هوشیاری بیشتری در میان مسلمانان جهان احداث شود.
ایشان سپس با اعتقاد بر اینكه سیاست های آمریكا در خاورمیانه شكست خورده است، اشاره كرد: آنها در مقطعی برای پیشبرد اهداف خود داعش را به وجود آوردند و تلاش كردند كه با استفاده از این گروه تروریستی كشورهای منطقه با تنش های گسترده ای روبرو كنند و در همین چارچوب منابع مالی و مادی كشورهای اسلامی را تخریب كنند كه الحمدلله با تلاش های نیروی مقاومت نتوانستند به اهداف قطعی خود در این زمینه دست پیدا كنند و الان جریان مقاومت، جریانی زنده و سرافراز در منطقه است.
تقوی با اشاره به اینكه حالا آنها در امتداد احداث اختلاف در منطقه و بین كشورهای اسلامی تلاش می كنند كه سوژه عادی سازی روابط كشورهای عربی و اسلامی با صهیونیست ها را به پیش ببرند، افزود: درواقع در این راستا می بینید كه یكسری رژیم سست عنصر و بی پایه كه نمی توانند در برابر موج بیداری ملت ها دوام بیاورند می خواهند روابط خودرا با رژیم صهیونیستی عادی كنند.
رئیس هیات موسس اتحادیه جهانی تقریب نهاد فعالان سیاسی با انتقاد از سفر اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عمان و اینكه این سفر بازتاب بسیار منفی در میان امت اسلامی داشت، اظهار داشت: رژیم های وابسته در منطقه از ملت ها و مردم می ترسند و اگر مردم بیدار شوند و در برابر این اقدامات مقاومت كنند اساسا این رژیم ها نمی توانند در پیشبرد اهداف خود موفق باشند.
تقوی در پاسخ به این سوال كه به نظر وی عملكرد ایران در زمینه احداث وحدت بین كشورها و امت های اسلامی چگونه است، اظهار داشت: من عملكرد وحدت بخش ایران در منطقه و جهان را بسیار موثر می دانم چنانكه ما دیگر نمی شنویم كه عده ای بگویند كه ایران می خواهد شیعه را در دنیا مسلط كند. ما در امتداد حركت وحدت بخشمان به دنبال اسلام محمدی هستیم. یكی از اهداف انقلاب اسلامی این بوده كه مسلمانان با هر مذهبی در كنار یكدیگر قرار بگیرند. ما هدفمان نیست كه سنی را به شیعه تبدیل نماییم و انقلاب اسلامی فقط متعلق به شیعیان نیست. ما از مسلمانان در نقاط مختلف جهان حمایت می نماییم و شعارمان احداث وحدت در میان كل مسلمانان است و در همین چارچوب است كه از مسلمانان در فلسطین، بوسنی و هرزگوین حمایت كرده ایم و به این سوژه توجه نداشته ایم كه آنها شیعه و سنی هستند.
وی در بخش پایانی صحبت های خود با انتقاد از تحریم های آمریكا مقابل ایران و اینكه تمام گرفتاری های ما ناشی از توطئه ها و دشمنی های آمریكاست اظهار داشت: آمریكایی ها این تحریم ها را مقابل ملت ایران وضع كرده اند كه مقاومت را بشكنند در حالیكه ما باید مقاومت را تقویت نماییم و با وحدت و انسجام از این برهه عبور نماییم.1397/08/29
14:53:36
5.0 / 5
4375
تگهای خبر: آمریكا , ایران , تحریم , روابط
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز