رهبر انقلاب: حضور ایران در منطقه ربطی به آمریكا و اروپا ندارد

رهبر انقلاب: حضور ایران در منطقه ربطی به آمریكا و اروپا ندارد سنج نیوز رهبر انقلاب: حضور ایران در منطقه ربطی به آمریكا و اروپا ندارد


به گزارش سنج نیوز به نقل از خبر آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار، مقامات معنوی و عظمت روحی حضرت فاطمه زهرا(س) را خارج از فهم بشری دانستند و گفتند: مقام والای دختر پیامبر اعظم را باید از پروردگار و اولیاء الهی شنید و آموخت، همچنانكه پیغمبر اكرم(ص) در وصف آن بانو، تعبیر بلند برترین زنان اهل بهشت را بیان فرموده است و شیعه و سنّی بر صحت این روایت، اتفاق نظر دارند.

ایشان با اشاره به نامگذاری روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) بعنوان «روز زن»، زن را در منطق اسلامی برخوردار از یك چهارچوب كامل خواندند و افزودند: «زنِ اسلامی» موجودی است دارای ایمان، عفاف، رشد علمی و معنوی، اثرگذار در اجتماع، مدیر خانواده و مایه آرامش مرد و در كنار آن برخوردار از خصوصیات زنانگی مثل لطافت و آمادگی برای دریافت انوار الهی.

رهبر انقلاب اسلامی، الگوی زن اسلامی را زنان بزرگی همچون حضرت فاطمه زهرا و حضرت خدیجه كبری دانستند و گفتند: در مقابل الگوی اسلامی، الگوی انحرافی زن غربی وجود دارد كه به جای همه خصوصیات برجسته و ممتاز زن اسلامی، شاخصه هایی همچون برهنگی و جلب نظر و التذاذ مردان را در خود دارد.

ایشان، ملزم بودن مردان به پوشیدن لباس كامل و تشویق زنان به برهنگی هر چه بیشتر در مجالس رسمی غرب را نمونه ای از سوق دادن زن غربی به ولنگاری و بی بندوباری برشمردند و افزودند: امروز زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه گری مقابل مردان و وسیله هیجان جنسی است.

حضرت آیت الله خامنه ای، طرح مسائلی همچون «عدالت جنسیتی» در سخنان غربی ها را ظاهری و مسئله ای خالی از واقعیت دانستند و با اشاره به اذعان تعداد زیادی از زنان صاحب مقام غربی در ماههای اخیر به قرار گرفتن در معرض سوء استفاده و خشونت در جریان مسائل اداری، گفتند: اسلام به وسیله حجاب در را بر روی این نقطه انحراف بسته است، ازاین رو حجاب اسلامی وسیله مصونیت زن است نه محدودیت او.

ایشان با تاكید بر اینكه پرچم استقلال هویتی و فرهنگی زنان در دست زنان ایرانی است، افزودند: بانوان ایرانی با حفظ حجاب، استقلال هویتی و فرهنگیِ خویش را به دنیا صادر و این سخن جدید را اعلام می كنند كه زن می تواند با حفظ حجاب و عفاف و جلوگیری از سوء استفاده مردان بیگانه و زیاده طلب، در میادین اجتماعی حضور فعال و مؤثر داشته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از كسانی كه كانون خانواده را تحقیر و اینگونه وانمود می كنند كه "عدالت جنسیتی یعنی در هر عرصه ای كه مردان حضور دارند، زنان هم حضور داشته باشند"، این كار را خیانت به زنان و حرمت و شخصیت آنان دانستند و گفتند: زن، محترم است و هیچ كس مخالف حضور وی در میادین اجتماعی و تحصیل علم و كسب مسئولیت نیست.

ایشان افزودند: این هنر انقلاب اسلامی است كه امروز زنان ایرانی جزو بهترین دانشمندان و شخصیت های فرهنگی هستند، زیرا پیش از انقلاب اینگونه نبود و تعداد زنان برتر در بخشهای علمی و فرهنگی بسیار محدود بود.

حضرت آیت الله خامنه ای، زن را مدیر و محور خانواده و نقش مادری، همسری و تولید آرامش در خانواده را مهمترین شغل و مسئولیت او دانستند و به زنان ایرانی سفارش كردند: مفاهیم اسلامی و چهارچوبهای قرآنی درباره زن را حفظ و تقویت كنید و آن را از آفاتی همچون اسراف، رقابت های منفی و الگو گرفتن از زن منحرف غربی دور بدارید.

ایشان در ادامه، چهل سال توطئه مستمر و بی نظیر دشمنان ضد ملت ایران و در عین حال بالندگی و پیشرفت روزافزون شجره طیبه انقلاب را مایه افتخار و نشانه لطف الهی خواندند و گفتند: دشمنان ایران از چند ماه قبل در اتاق های فكر دور هم نشستند و برای سه ماه آخر سال طراحی كردند كه به خیال خود كار جمهوری اسلامی را در اسفند ماه تمام كنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: در دی ماه و بهمن ماه دیدید كه مردم چگونه جواب آنها را دادند و ملت ایران همواره آماده است كه هر متجاوز و متَعرّضی را به جای خود بنشاند.

ایشان سپس با تاكید بر اینكه همه همچون دشمنان ایران از استقامت كشور و متكی بودن آن به مردم و جوانان و راه امام بزرگوار اطلاع دارند، به تبیین ابعاد و اهداف طراحی دشمنان در حمله به نقطه هویت مستقل و فرهنگی زن مسلمان یعنی مسئله «حجاب» پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تبلیغات پرحجم دشمنان و هزینه های سرسام آور آنان برای اثرگذاری منفی بر مسئله حجاب، گفتند: آن همه هزینه، فكر و تبلیغات كردند كه در نتیجه آن چند دختر فریب بخورند و در گوشه وكنار روسری از سر بردارند و همه تلاش هایشان در این نتیجه كوچك و حقیر خلاصه شد كه این، مسئله ای نیست اما آنچه بنده را حساس می كند، طرح مسئله «حجاب اجباری» از دهان برخی خواص است.

ایشان افزودند: این عده كه در بین آنها روزنامه نگار، روشنفكرنما و آخوند معمّم هم وجود دارد، همان خطی را دنبال می كنند كه دشمن نتوانسته با آن همه هزینه در كشور به نتیجه برساند كه ان شاءالله این كارشان نادانسته باشد.

رهبر انقلاب اسلامی با رد ادعای این افراد در خصوص اینكه دستور امام راحل درباره حجاب زنان مربوط به همه ی زنان نبوده است، گفتند: این حرف غلط است زیرا ما آن زمان بودیم و خبر داریم كه امام بزرگوار در مقابل این منكرِ واضح كه به دست پهلوی ها و دنباله های آنها در كشور بوجود آمده بود، همچون همه منكرات مثل كوه، محكم ایستاد و گفت حجاب باید وجود داشته باشد.

ایشان افزودند: نظام اسلامی با فردی كه در خانه خود و در مقابل نامحرم حجاب ندارد، كاری ندارد، اما كاری كه در خیابان و در ملأ عام انجام می گردد در واقع كار و تعلیم عمومی است و برای نظام برآمده از اسلام، تكلیف بوجود می آورد.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: كار حرام، بزرگ و كوچك ندارد و آنچه حرام شرعی است، نباید به صورت آشكار صورت گیرد، زیرا شارع اسلامی بر حكومت تكلیف كرده مانع انجام حرام علنی شود.

ایشان با ردّ حرف برخی افراد در خصوص اینكه باید اجازه داد مردم خودشان حجاب را انتخاب كنند، گفتند: این حرف را درباره همه گناهان اجتماعی می توان گفت؛ مثل آن كه بگویند فروش مشروبات الكلی آزاد شود و هر كس خواست بخورد یا نخورد؛ آیا این حرف درست است؟

حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه ما مفتخر به حجاب زنان ایرانی هستیم و زن ایرانی با حجاب اسلامی و چادر ایرانی توانسته در عین خانه داری و همسرداری به بالاترین رتبه های علمی و فرهنگی، و حضور مؤثر اجتماعی دست یابد، افزودند: این كار خطای بزرگی است كه برخی افراد برای تولید میل غلط و انحرافی به فرهنگ غربی به دنبال دور زدن قوانین هستند.

ایشان در همین زمینه با انتقاد از انجام برخی اقدامات خلاف در زمینه سیاست های جمعیتی و آموزشی، گفتند: باید جلوی هرگونه تخلف از سیاست های اسلامی گرفته شود و مسئولان باید كار را به نحوی پیش ببرند كه اهداف اسلام تأمین شود نه اهداف دشمنان.

رهبر انقلاب اسلامی، فرهنگ الهی را تضمین و تأمین كننده استقلال و آزادی ملت ایران دانستند و گفتند: ولنگاری و اسیرِ دست بسته ی فرهنگ غرب بودن، آزادی نیست بلكه آزادی یعنی ایمان، فكر، فرهنگ و الگوی اسلامی خویش را داشته باشید و دنبال كنید.

حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه به تكرار عنوان عدالت جنسیتی در سخنان غربی ها و افراد مقلّد غرب اشاره و این سؤال را مطرح كردند: این چه عدالتی است كه بر مبنای آمارهای خودشان، بیشترین میزان تجاوز جنسی با اِعمال زور و خشونت و همینطور بیشترین خشونت ضد زنان به دست مردان در خانواده ها در اروپا و امریكا انجام می شود؟

ایشان، عدالت جنسیتی در اسلام را به معنای محترم و مورد تعرض قرار نگرفتن زن و جلوگیری از اعمال خشونت ضد زنان در خانواده دانستند و تاكید كردند: برای فهم آنكه چه چیزی خشونت هست یا نیست باید از منطق و فكر اسلامی استفاده گردد نه از تعالیم غرب.
رهبر انقلاب اسلامی سپس به بیان چند سفارش خطاب به مداحان پرداختند.

ایشان با اشاره به دشمنی های خباثت آمیز ضد نظام و ملت ایران، ستایشگران خاندان علیهم السلام را رسانه هایی مهم در مقابله با این دشمنی ها خواندند و خطاب به آنان گفتند: باید با افزایش معرفت و عقلانیت و ایمانِ مخاطبان، و روشنگری سیاسی و ترویج رفتار و اخلاق اسلامی، تاكید بر اتحاد ملی و گسترش برادری و مهربانی، وظیفه سنگین خویش را انجام دهید.

بخش پایانی سخنان حضرت آیت الله خامنه ای پاسخ به سخنان مقام های امریكایی و اروپایی در مخالفت با حضور منطقه ای ایران بود.
ایشان گفتند: در حالیكه امریكا در همه جا حضوری مفسدانه و فتنه گرانه دارد، مرتباً درباره حضور ایران در منطقه، شبهه آفرینی می كنند. آیا ما برای حضور در منطقه باید از امریكا اجازه بگیریم؟

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ما برای حضور در منطقه باید با دولت های منطقه مذاكره و گفت وگو نماییم یا با شما؟ هر گاه خواستیم در امریكا حضور پیدا نماییم با شما گفت وگو می كنیم!

ایشان در پاسخ به مقام های اروپایی در خصوص تمایل به مذاكره با ایران درباره حضور آن در منطقه، مجدداً همین نكته را مورد تاكید قرار دادند و گفتند: این مسئله به شما چه مربوط است؟ این منطقه، منطقه ماست یا شما؟ شما در منطقه ما چه می كنید؟ ما با ملت های منطقه قرار می گذاریم و قرار هم گذاشته ایم و پیش رفته ایم و پیش تر هم خواهیم رفت. این مسائل سیاسی را باید مردم بدانند 2929.

1396/12/17
20:40:55
5.0 / 5
4699
تگهای خبر: ایران , سیاست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز