نامه امیر عبداللهیان به دبیر کل سازمان ملل متحد

نامه امیر عبداللهیان به دبیر کل سازمان ملل متحد به گزارش سنج نیوز، وزیر امور خارجه در مورد اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در سوئد، به دبیرکل سازمان ملل متحد نامه نوشت.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا و به نقل از وزارت امور خارجه، در متن نامه حسین امیر عبداللهیان خطاب به «آنتونیو گوترش» آمده است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای آنتونیو گوترش
دبیر کل محترم سازمان ملل متحد
خبر تأسف برانگیز اهانت مجدد به ساحت مقدس قرآن کریم در کشور سوئد، به احساسات و عواطف جامعه مسلمانان جهان و پیروان ادیان الهی شدیدا آسیب وارد ساخته و شوک و نگرانی ناشی از این اقدامات موهن درحال گسترش است.
جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکومیت شدید صدور مجوز از جانب مقامات سوئد برای اقدام موهن و تحریک آمیز جسارت به قرآن کریم -کتاب مقدس مسلمانان جهان- که برای بار دوم طی یک ماه گذشته رخ می دهد، قویا اخطار می دهد که تداوم این اقدام زیر پوشش آزادی بیان، توهین آشکار به جمیع مسلمانان، تحریک جوامع مختلف و با هدف اسلام ستیزی و ترویج افراطی گری صورت می گیرد.
بی گمان صدور مجوز برای اهانت به قرآن، عمل جسارت به قرآن و یا هر کتاب آسمانی ادیان الهی، هر دو از یک تفکر نشات می گیرد که با سوءاستفاده از آزادی بیان، اسلام ستیزی و اسلام زدایی را دنبال می کند و عواقب و نتایج غیرقابل جبرانی همچون گسترش نفرت، خشونت و بیگانه هراسی در جوامع مختلف را به همراه خواهد داشت.
تداوم این گونه اقدامات در نهایت صلح و همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف الهی را در معرض مخاطرات جدی قرار خواهد داد.
بر این اساس از جنابعالی درخواست می نمایم با محکوم کردن فوری این اقدام، تدابیر لازم را در سریعترین زمان بمنظور عدم تکرار و پیشگیری از عواقب خطرناک گسترش و تداوم این پدیده موهن و تحریک آمیز اتخاذ نموده و از دولت های عضو سازمان ملل متحد بخواهید که با آمران و عاملان این اقدام شدیدا برخورد نمایند.»
منبع:

1402/04/30
10:56:10
5.0 / 5
229
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز