آزادی ۶۲۰ بازداشتی استان تهران

آزادی ۶۲۰ بازداشتی استان تهران به گزارش سنج نیوز، ایلنا نوشت: معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر اشاره کرد: بررسی ها برای شناسایی افرادی که احیاناً بی گناه بازداشت شده اند، یا در خرابکاری ها و ناامنی نقشی نداشته اند، تسریع شده استکاظم غریب آبادی امروز به همراه تعدادی از مسئولان ستاد حقوق بشر و مدیرکل زندان های استان تهران با حضور در زندان تهران بزرگ، از محل نگهداری بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر در تهران بازدید و با برخی از آنان بصورت چهره به چهره گفت و گو کرد.
در این دیدار، دبیر ستاد حقوق بشر در جریان درخواست های بازداشت شدگان و آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده آنان قرار گرفت.
معاون امور بین الملل قوه قضائیه همین طور در نشستی با مقامات سازمان زندان ها و مسئولین قضائی مستقر در زندان تهران بزرگ، ضمن قدردانی از کوشش های شبانه روزی آنان، بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع تر وضعیت بازداشت شدگان تاکید کرد.
غریب آبادی در این جلسه اظهار داشت: باید بین کسانی که فریب خورده یا با تحریک احساسات یا هیجانات، وارد فضای تجمعات شده؛ اما اقدامات اغتشاش گرانه ای را مرتکب نشده و دست به تخریب اموال عمومی و خصوصی و ضرب و جرح مردم و عوامل تامین امنیت نزده اند، با کسانی که مخل امنیت مردم و جامعه بوده، تفکیک قائل شد. هرچند این افراد مرتکب فعل غیرقانونی شده اند، اما با استفاده از رافت اسلامی موجبات آزادی گروه اول فراهم گردد.
وی ضمن اشاره به دستور رییس دستگاه قضا، عنوان کرد: بررسی ها برای شناسایی افرادی که احیاناً بی گناه بازداشت شده اند، یا در خرابکاری ها و ناامنی نقشی نداشته اند، تسریع شده است. در این راستا، بخش قابل توجهی از بازداشت شدگان استان تهران، افزون بر ۶۲۰ نفر تا شب گذشته آزاد شدند.
دبیر ستاد حقوق بشر از مقامات زندان خواست با جدیت هر چه بیشتر نسبت به رعایت حقوق افراد بازداشت شده همچون تماس با خانواده، تفهیم بهتان و دسترسی به وکیل اهتمام ورزند.
در این جلسه، مسئولان زندان نیز گزارش دادند کارت تلفن رایگان برای سه روز اول، در اختیار بازداشت شدگان قرار گرفته و آنها از بدو حضور در زندان تهران بزرگ توانسته اند بدون محدودیت با خانواده خود تماس تلفنی داشته باشند. همین طور گرچه این افراد در مرحله بررسی پرونده قرار دارند، اما امکان ملاقات با خانواده نیز برای آنان فراهم گشته است.


بیشتر بخواند: دادستان عمومی وانقلاب تهران: ۴۰۰ زندانی اغتشاشات اخیر آزاد شدند


منبع:

1401/07/13
10:09:34
5.0 / 5
163
تگهای خبر: دادستان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز