واکنش فرمانده کل سپاه به بیانیه میرحسین موسوی

واکنش فرمانده کل سپاه به بیانیه میرحسین موسوی به گزارش سنج نیوز، به گزارش سنج نیوز، تسنیم نوشت: سردار حسین سلامی اظهار داشت: عجیب است که این اتفاقات در عاشورا ها تکرار می شود، عاشورا ها همواره تعیین موقعیت می کنند و همه افراد موقعیت شان را نسبت به امام و رهبر جامعه مشخص می کنند که در جبهه یزید هستتد و یا نه در سپاه حضرت امام حسین (ع) هستند.سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز (جمعه) با حضور در منزل سردار سرافراز و پرافتخار سرلشکر پاسدار حسین همدانی با خانواده وی ملاقات و گفتگو کرد.
سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با تسلیت و تعزیت ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب و یاران با وفای ایشان، ضمن اشاره به مشاهده نصب تمثال های پر شمار سردار حسین همدانی در فضا و محیط شهر تهران بعد از جسارت اخیر به وی که زینت بخش پایتخت ایران اسلامی شده است، اظهار داشت: به دنبال اهانت اخیر یکی از سردمداران فتنه سال ۸۸ به ساحت شریف این شهید ارجمند الحمدلله فضای شهر بگونه ای معنادار متوجه این شهید عزیز شده است و انگار شهید همدانی باردیگر شهید شده و برای وی یک درخشش و طلوع جدیدی رقم خورده است.
وی اضافه کرد: واقعاً احساسم این بود که شهید همدانی باردیگر با همان طراوت و تازگی به شهادت رسیده اند، الحمدلله در فضای مجازی و هیئت ها هم نام، یاد و خاطرات این شهید بزرگوار برجسته تر و کرامت، بزرگواری، عظمت و عزت با شکوه و مثال زدنی وی در دیدگان همه بخصوص بدخواهان قرار گرفت.
سرلشکر سلامی با تکیه بر این که نام و یاد شهید همدانی به ملت ایران قوت و قدرت می دهد، به ضرب المثل " عدو سبب خیر شود، اگر خدا خواهد." اشاره و تصریح کرد: در ماجرای اخیر شاهد مصداق این ضرب المثل بودیم و عناصر مطالبه گر انقلاب که ضربات بزرگی را به انقلاب همچون در فتنه سال ۸۸ زدند، باردیگر می خواستند شهید همدانی را ترور کنند. اما با هوشمندی مردم نتیجه ای نگرفتند.
وی اضافه کرد: آنها می خواهند شهدا را ترور کنند، اما نتیجه ای معکوس می گیرند و عزت و عظمت شهید باردیگر اوج می گیرد و در صحنه اخیر دیدیم که قلب ها باردیگر متوجه شهید همدانی شدند.
سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه اینجانب خودم باردیگر روی شخصیت شهید همدانی دقیق تر شدم، تصریح کرد: ما از گذشته های دور به شهید همدانی ارادت داشتیم و اورا می شناختیم، چه آن زمان که در دوران دفاع مقدس این مرد واقعاً رشید، جوانمردانه و فداکارانه و مومنانه جهاد کردند و هیچگاه شمشیر جهاد از دست او خارج نشد و لباس جهاد هیچ گاه از قامت او بیرون نیامد و این تنها به دفاع مقدس هم ختم نشد، تقدیر این بود که سردار همدانی بمانند و منشأ خدمات بزرگتر در صحنه ها و در متن حوادث بزرگ در راه انقلاب و حرکت ملت ایران شود.
فرمانده کل سپاه با برشماری نقش آفرینی های سردار همدانی بعد از هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: شهید همدانی چه در نیروی مقاومت بسیج، چه در نیروی زمینی سپاه و قرارگاه ثارالله تهران و چه در سپاه تهران بزرگ و سرانجام هم در قرارگاه امام حسین ضد السلام و جبهه مقاومت اسلامی که به شهادت شیرین، مثال زدنی و ماندگار رسید و نامشان جاودان شد، منشا خیرات و برکات فراوانی برای امت اسلامی و ملت ایران بودند.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید همدانی و مدافعان سربلند حرم، علاوه بر نجات ملت ها و سرزمین های اسلامی منطقه برابر فننه داعش و تروریسم تکفیری، خطر امنیتی را از کشور ایران دور ساختند.
فرمانده کل سپاه حضور پرشور و شعور و تعجب آور اقشار و آحاد مختلف مردم در آیین های تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید حسین همدانی را از جلوه های دلدادگی مردم ایران به شهید و شهادت و قدرشناسی از قهرمانان خود توصیف و عنوان کرد: همانطور که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی فرمودند، جمعیت بی انتهایی که برای تشییع پیکر شهید همدانی آمدند و او را روی دستانشان، با اشک بدرقه کردند آنها همه ملت ایران بودند و کسانی که می خواهند نور خدا را خاموش کنند اینها دشمن جامعه ما هستند.
وی ضمن اشاره به درخشش ملت ایران در پاسخ به هتاکی اخیر فتنه گران به شهید همدانی تصریح کرد: هیچکس به انسانهای فتنه گر و شروری که به دنبال تخطئه ارزش ها و صدمه زدن به مقدسات جامعه ما هستند و با تخریب نمادهای واقعی و ارزش های جامعه می خواهند تاریخ جعلی بسازند و مسیر حرکت استکبار، صهیونیسم و ارتجاع منطقه را هموار کنند، راه نمی دهد و مردم ایران هم نشان داده است هیچ فرصتی به این ها نخواهند داد.
سرلشکر سلامی ضمن اشاره به این که در ماجرای اخیر می بینیم که چقدر همه مردم برافروخته شدند و از شهید سرافراز و پر افتخار همدانی حمایت می کنند، اظهار داشت: به فضای مجازی که نگاه می نماییم مملو از ابراز ارادت و عشق به شهید همدانی و تجلیل از خدمات پرارزش و فراموش ناشدنی وی به ایران و ایرانی است؛این یعنی شهید همدانی باردیگر عزت و عظمتی که داشت را تکرار کرد و دامنه و عمق آن هم بیشتر شد، بالاتر رفت و معراج جدید پیدا کرد، این پدیده ای نادر و خیلی پرارزش است.
فرمانده کل سپاه پدید آمدن اتفاقات مشابه در تاریخ انقلاب و کشور آن هم در روز عاشورا را الهام بخش و معنادار توصیف کرد و عنوان کرد: عجیب است که این اتفاقات در عاشورا ها تکرار می شود، عاشورا ها همواره تعیین موقعیت می کنند و همه افراد موقعیت شان را نسبت به امام و رهبر جامعه مشخص می کنند که در جبهه یزید هستتد و یا نه در سپاه حضرت امام حسین (ع) هستند.
وی اضافه کرد: این افراد در عاشورای سال ۸۸ منشاء اهانت، جسارت و هتاکی به ساحت مقدس حضرت امام حسین ضد السلام شدند و از آن جریان حمایت کردند و مردم عاشورایی ایران در ۹ دیماه همان سال، آن پاسخ حماسی و یوم اللهی را به آنان دادند و امروز هم باردیگر در عاشورا ۱۴۰۱ همان ماجرا تکرار شد و مقابل ولایت قرار گرفتند و به شهدا حمله کردند.
سرلشکر سلامی تصریح کرد: همانگونه که در همین چند روز گذشته شاهد بودیم به فضل الهی باردیگر این افراد توسط مردم دفع می شوند، اینها قدرت ماندن در حافظه تاریخی مردم را ندارند و این مسیر دفع کردن کسانی است که به ارزش های اسلامی و مقدسات این مردم تهاجم داشته باشند.
فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه با تقدیر الهی شعله ور شدن بصیرت و هوشمندی مردم و ارادت و قدرشناسی آنان نسبت به شهیدان بخصوص شهدای مدافع حرم و شهید حسین همدانی نتیجه این حرکت جاهلانه بود، اظهار داشت: شهیدان سلیمانی و همدانی نشانه های غیرت امت اسلامی و ملت ایران هستند و در این صحنه ی جدید دیدیم که چگونه قلب ها باردیگر به این شهید مخلص و سرافراز متمایل شد و فریاد زدند که شهید همدانی برای دفاع از ما رفت و ما امروز باید از او برابر هتاکان دفاع نماییم.
سرلشکر سلامی در انتها با آرزوی سلامتی، موفقیت و ثبات قدم خانواده معظم شهید سردار حاج حسین همدانی خطاب به همسر و فرزندان ایشان تصریح کرد: تا آخر پای ولایت هستیم و اساسا پیروزی از آن جبهه حق و شکست از آن جبهه باطل و دشمن است و پرچم عاشورا و شهدایی که با اقتدا به حضرت اباعبدالله الحسین ضد السلام در سنگر های مختلف دفاع از انقلاب و نظام اسلامی باعث امنیت، آرامش افتخار برای میهن اسلامی شدند همواره برافراشته است و سرافرازی شما هم همین بازماندگان فهیم و غیور آن سردار بزرگ است.
بیشتر بخوانید: درخواست روزنامه اصولگرا از اصلاح طلبان: ضد اظهارات اخیر میرحسین موسوی موضع بگیرید


منبع:

1401/05/21
15:18:35
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز