جزئیات دیدار شمخانی با مشاور امنیت ملی امارات

جزئیات دیدار شمخانی با مشاور امنیت ملی امارات به گزارش سنج نیوز ایرنا نوشت: دبیر شورایعالی امنیت ملی با تاکید براینکه تنها در سایه همکاری کشورهای منطقه ثبات و امنیت پایدار برقرار می شود، اظهار داشت: روابط گرم و دوستانه با همسایگان و تبادل ظرفیت های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری اصلی ترین اولویت جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی است.دریابان علی شمخانی امروز در دیدار شیخ طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی با اشاره به اینکه ثبات و امنیت پایدار تنها در سایه گفت وگوی مستمر و همکاری کشورهای منطقه برقرار می شود، اظهار داشت: روابط گرم و دوستانه با همسایگان و تبادل ظرفیت های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری اصلی ترین اولویت جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی است.
دبیر شورایعالی امنیت ملی با تکیه بر لزوم تأثیر ناپذیری روابط کشورهای منطقه از سیاست های مداخله گرانه کشورهای فرامنطقه ای تصریح کرد: کشورهای حوزه خلیج فارس در صورت همکاری و تشریک مساعی می توانند ضمن ایجاد توسعه و رفاه برای ملت های خود بعنوان قطب انرژی نقش مهمی در اقتصاد منطقه و جهان ایفا کنند.
شمخانی، تلاش مشترک برای آخر دادن به برخی بحران های نظامی و امنیتی که ملت های مسلمان منطقه را با شرایط سخت زیستی و معیشتی مواجه کرده مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید گفت و گو و مفاهمه جایگزین نگاههای نظامی برای رفع اختلافات شود.

وی ابراز امیدواری کرد سفر همتای اماراتی وی به ایران سرآغاز دور جدیدی از روابط در میان و بسترساز تحکیم و گسترش همه جانبه مناسبات میان دو کشور باشد.
شیخ طنحون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات هم در این دیدار با ابراز مسرت از سفر به جمهوری اسلامی ایران و دیدار با دریابان علی شمخانی اظهار داشت: ایران بعنوان کشوری بزرگ و قدرتمند در منطقه دارای موقعیت منحصر بفرد ژئوپولیتیکی و شاهراه ارتباط شرق و غرب جهان است.
مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی اضافه کرد: توسعه روابط گرم و برادرانه میان ابوظبی و تهران در ردیف اولویت های امارات متحده عربی است.
شیخ طحنون بن زاید ظرفیت های اقتصادی قابل مبادله میان دو کشور در حوزه های ترانزیتی، انرژی، حمل و نقل، بهداشت و درمان و سرمایه گذاری را بسیار گسترده عنوان نمود و اضافه کرد: لازم است با تشکیل کارگروه های تخصصی ضمن احصای دقیق زمینه های همکاری مشترک در حوزه های مختلف اقتصادی، موانع پیش رو شناسایی و رفع گردد.
مشاور امنیت ملی امارات متحده عربی قبل از ظهر امروز دوشنبه در ادامه برنامه سفر یک روزه خود به تهران با آیت الله سید ابراهیم رییسی، رئیس جمهوراسلامی ایران ملاقات خواهد نمود.
23219


منبع:

1400/09/15
18:22:41
5.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز