مخبر:

رییس جمهور به جد رتبه بندی معلمان را دنبال می کند

رییس جمهور به جد رتبه بندی معلمان را دنبال می کند سنج نیوز: معاون اول رییس جمهور با اعلان اینکه رتبه بندی معلمان از وعده های انتخاباتی رییس جمهور بود، اعلام نمود که حالا رییس جمهور به جد این مساله را دنبال می کند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، محمد مخبر عصر امروز در بیست و سومین جشنواره خیرین مدرسه ساز کشور با اعلان اینکه آموزش و پرورش از اهداف اساسی دولت می باشد، اظهار نمود: ما چیزی بالاتر از آموزش نداریم و قدم زدن در این راه، سعادت دنیا و آخرت را دارد. نخستین باری که محضر رهبر انقلاب برای ستاد اجرائی فرمان امام(ره) رسیدم ایشان چندین سفارش داشتند و نخستین سفارش ایشان این بود که چقدر خوب است 1000 مدرسه بسازیم. همین هم شد که مدرسه سازی در ستاد اجرائی فرمان امام(ره) راه افتاد.
وی افزود: در روزهای کرونا به غیر از 26 کشور، هیچ کشوری مدارسش را تعطیل نکرد. مشاغل تعطیل شدند، اما مدارس تعطیل نشدند، برای اینکه مسئله آموزش اهمیت زیادی داشت. ما امیدواریم با کمرنگ شدن و از میان رفتن این ویروس منحوس مدارس را به حالت اول بازگردانیم.
مخبر با اشاره به پیگیری بحث رتبه بندی معلمان در دولت و مجلس اشاره کرد: رتبه بندی معلمان از وعده های انتخاباتی رییس جمهور بود و الان رییس جمهور به جد این مساله را دنبال می کند و امیدوار هستم رتبه بندی معلمان به خوبی شکل بگیرد.
معاون اول رییس جمهور با سفارش به راه انداختن نهضت مهارت آموزی در مدارس اظهار داشت: مشکل ما این است که دانش آموزان بعد از فارغ التحصیلی باید دنبال مهارت آموزی بروند. خوب است جریان مدرسه سازی به سمت مهارت آموزی جهت داده شود.
وی در ادامه اشاره کرد: ما کشور را جز با مدیریت و منابع مردم نمی توانیم اداره نماییم. شما خیرین مدرسه ساز برای این کار مستندی درست کردید. پس از شما خیرین سلامت این مسیر را دنبال کردند و خوب است خیرین اشتغال هم در کشور شکل بگیرد تا مردم با نیت خیر بیایند و بحث اشتغال را راه ابیندازند. معیشت جزو اولویت ها و هم و غم دولت می باشد. من معتقدم کشور امکانات فوق العاده ای برخوردارست و در مقابل مشکلات، چند 10 برابر امکان و راهکار داریم.
وی با اشاره به امکانات طبیعی کشور همچون دریا، معادن، نفت و گاز و کشاورزی در استانهای پر بارش، اظهار داشت: امکانات قانونی خوبی هم در مجلس تصویب شده است. ستاد اجرائی فرمان امام(ره) و بنیاد برکت با مشارکت مردم عمل و از خلاقیت آنها استفاده کردند.
مخبر در آخر اظهار داشت: امید داریم بحث خیرین اشتغال هم راه بیفتد. دولت در کنار خیرین است و هر کاری از دولت ساخته باشد؛ حتما انجام می دهد و پشتیبان خیرین است. شما خیرین هم حتما کمک هایی که لازم دارید را به ما بگویید، برای اینکه ما در جمع شما نیستیم. من وقتی در چنین جمع هایی حاضر می شوم تازه می فهمم چه نکاتی وجود دارد که امکان فهمیدن آن در اتاق های دربسته و نشسته نیست.
منبع:

1400/08/18
11:40:44
5.0 / 5
461
تگهای خبر: آموزش , دریا , رئیس جمهور , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز