كریمی اصفهانی خطاب به رییسی:

سفرهای استانی باید نتیجه بخش باشد

سفرهای استانی باید نتیجه بخش باشد سنج نیوز: احمد کریمی اصفهانی چهره سیاسی اصولگرا بر این باور است که پیگیری پروژه ها و کارها از مهم ترین اقداماتی است که دولت باید بعد از آخر سفرها به آن توجه کند به بیان دیگر سفرها باید نتیجه بخش باشد.به گزارش سنج نیوز به نقل از خبر آنلاین، «سفرهای استانی باید نتیجه بخش باشد نه این که صرف سفر و سخنرانی کردن باشد.» این گزاره ای است که احمد کریمی اصفهانی از اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری عنوان می کند.
او در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین بر این باور است که پیگیری پروژه ها و کارها از مهم ترین اقداماتی است که دولت باید بعد از آخر سفرها به آن توجه کند.
»»بیشتر بخوانید؛
نماینده تهران: سه، چهار ماه طول می کشد تا تیم دولت هماهنگ شوند
پاسخ صریح رئیسی به منتقدان سفرهای استانی/ به مدیریت میدانی مصمم هستم
سفرهای استانی رئیس جمهور فایده دارد یا وقت تلف کردن است؟
بخشی از مصاحبه خبرگزاری خبرآنلاین با احمد کریمی اصفهانی از چهره های سیاسی اصولگرا را می خوانید؛
***************
*آقای کریمی اصفهانی! بسیاری اعتقاد دارند که سفرهای استانی دولت به تنهایی برای حل مشکلات استانها کافی نیست بلکه باید نتیجه بخش باشد، راهکارهای شما برای نتیجه بخش بودن این سفرها چیست؟
آنچه که مسلم است این است که چون دولت ها اعلام نموده اند مردمی هستند چه این دولت و چه دولت های قبلی، در پاسخ به لطف مردم که پای صندوق رای آمدند به این سفرها رفته و از نزدیک با مردم ارتباط پیدا می کنند و به حرفهایشان گوش می دهند. اینها حداقل چیزی است که به شکلی حاکی از احترام به مردم است. البته سفرهای استانی می تواند برکات خوبی را به دنبال داشته باشد اما فقط صرف سفر و سخنرانی کردن نباشد بلکه باید پس از انجام این سفرها، برای عملیاتی شدن کارها و پروژه ها، پیگیری مستمر صورت گیرد حتی تاریخ به نتیجه رسیدن آن امور هم مشخص شود تا مردم بدانند برای 10، 20 پروژه ای که در استان مطرح است زمان انقضا و آخر آن چه زمانی است. ازاین رو بتوانند مطالبه گری شان را داشته باشند.
دولت برای وعده هایی که می دهد بازه زمانی مشخص کند
اینکه وعده هایی داده شود و گفته شود کارها انجام می شود درست است اما باید زمانبندی انجام کارها هم باید عرضه شود. مثلاً دو سال یا سه سال و... به صورت طبیعی هر یک از این پروژه ها، اگر در زمان مشخص انجام نشود از حیز انتفاع خارج می شود. ازاین رو زمان آخر و انقضاء پروژه ها باید مشخص شود، پیگیری ها به صورت مستمر باشد و مرکزی در ریاست جمهوری برای پیگیری مصوبات سفرهای استانی تشکیل گردد و هم در استان و هم در کل کشور، این کارها صورت گیرد. نمی توان کارها را با حرف و شعار پیش برد بلکه.../نتیجه کار مهم تر از سفرهای استانی است
در خیلی از مواقع شاهدیم که رئیس جمهور می فرمایند و بخشی از وزرا هم پیگیری می کنند اما اصل موضوع، به بدنه کار که می رسد صورت نمی گیرد. زمانی می توانیم بگوییم که فلان کار در کشور سامان گرفته است که از رأس تا ذیل قضیه، همه افراد باید ملزم به انجام آن باشند چونکه با حرف و شعار نمی توان کارها را پیش برد بلکه باید پیگیر بود. ازاین رو برای نتیجه بخش شدن کارها باید تنبیه و تشویق درنظر گرفت یعنی اگر کاری انجام شد افراد تشویق شوند و اگر کاری پیش نرفت باید برای افراد، تنبیه و مجازات در نظر گرفته شود و دولت باید این مورد را در نظر بگیرد. این که ما اسم این اقدامات را سفرهای استانی بگذاریم مهم نیست بلکه نتیجه کار مهم تر از سفرهای استانی است. از رأس تا ذیل دولت همه باید ملزم به انجام کارها باشند
*مقامات دولتی شامل نمایندگان مجلس، استانداران و فرمانداران و ادارات کل که در استانها مستقر هستند در این میان چه کارکرد و وظایفی دارند؟
در یک سازمان از رأس تا ذیل، همه باید ملزم به انجام کارها باشند. فرض کنید یک شهردار در اتاقش نشسته است فقط تصمیم شهردار برای کار جهادی کردن کافی نیست چونکه همه دستگاه ها باید به موازات هم برای پیشبرد امور تلاش کنند. به هر حال دولت، رئیس جمهور یا شهردار مناطق تغییر کرده اند اما زمانی که به عمق ماجرا نگاه می نماییم، می بینیم که همان آش است و همان کاسه. این وضعیت درست نیست یعنی از رئیس یک مجموعه گرفته تا سطوح پایین، همه باید به موازات یکدیگر حرکت کنند درغیر این صورت به مانند چرخ دنده های یک ساعت است که اگر هر کدام از این چرخ دنده ها مبتلا به اختلال شود ماهیت اصلی این ساعت از حیز انتفاع خارج خواهد شد ازاین رو باید به این نکات توجه کرد. رییس جمهور باید افرادی را در استانها داشته باشد تا کارها را پیگیری کنند/سفرهای استانی باید نتیجه بخش باشد
گذشته از اینها، افراد در استانها همه می گویند: «بله، بله» اما کسی که باید ببیند این «بله » ها درست است و افراد صرفاً به فرد «بله گو» تبدیل نشوند رئیس جمهور است. به هر حال رئیس جمهور باید عیونی داشته باشد که به صورت منظم به رئیس جمهور اطلاع بدهند که کارها در استانها در چه وضعیتی قرار دارد؛ آیا کارها انجام شده یا نشده؟ وگرنه صرف سفر استانی کافی نیست بلکه حرکتی همگانی صورت گیرد تا این سفرها نتیجه بخش باشد.
متن کامل این گفتگو را فردا در خبرآنلاین بخوانید
2323

1400/08/06
12:27:09
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز