رئیسی:

استاندار جدید تهران مبحث آلودگی هوای تهران را با جدیت پیگیری کند

استاندار جدید تهران مبحث آلودگی هوای تهران را با جدیت پیگیری کند رئیس جمهوری نگاه ویژه اعضای دولت به رفع مشکلات استان تهران را ضروری دانست و اظهار داشت: دستگاههای مختلف باید برای رفع مشکلات استان تهران همکاری کنند و این همکاری می تواند به الگویی برای سایر استان ها تبدیل گردد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه در جلسه هیأت دولت ضمن اشاره به اهداف سفرهای استانی اظهار داشت: دولت باید در همه نقاط کشور حضور یابد، چون که در خیلی از موارد برخی طرح ها که گرفتار وقفه بی جهت شده اند، با پیگیری های مدیران ارشد در جریان بازدید حضوری، فعال می شود.
او همینطور استفاده جامعه از اینترنت و ارتباطات را یک لزوم اجتناب ناپذیر خواند و عنوان کرد: باید برای اتصال روستاهای فاقد شبکه ارتباطات؛ اقدامات ضروری صورت گیرد تا دانش آموزان، مشکلی در این حوزه نداشته باشند.
رئیس جمهوری برنامه ریزی برای اصلاح الگوی مصرف در بخش های آب، برق و انرژی را ضروری دانست و اظهار داشت: در این حوزه انجام اقدامات بنیادین و پایدار برای پیشگیری از اتلاف و استفاده بی رویه لزوم دارد.
رئیسی همینطور ضمن اشاره به مبحث ارزهای دیجیتالی و اهمیت ساماندهی آن، اظهار داشت: با عنایت به این که استخراج رمزارزهای فاقد مجوز، می تواند مشکلاتی در شبکه برق کشور ایجاد نماید، لزوم دارد با همکاری وزارت خانه ها و دستگاههای ذیربط، مقررات استخراج ارزهای دیجیتالی بازبینی شود.
او همینطور بر رسیدگی و رفع مشکلات ساکنان مناطق نفت خیز کشور، همچون ساکنان جزیره خارک تصریح کرد و اظهار داشت: ساکنان این مناطق مردمانی مؤمن، مقاوم و اهل کار و تلاش هستند و همه دستگاههای دولتی هرگونه خدمت رسانی و رفع مشکلات آنان در بخش زمین، آب و فاضلاب را وظیفه خود می دانند.
رئیس جمهوری در ادامه به مشکلات ناشی از ساخت و سازهای غیر مجاز اشاره نمود و اظهار داشت: دولت و شهرداری ها وظیفه دارند از ابتدا از راه اندازی بناهای غیر مجاز جلوگیری نمایند.
رئیسی همینطور در ادامه سخنان خود با گرامیداشت هفته ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی در حوزه امنیت، جلوگیری از جرم، عرضه خدمات انتظامی و برقراری انضباط اجتماعی، فعالیتهای گسترده ای دارد و همکاری دولت و نیروی انتظامی در ایجاد آرامش، امنیت و نظم اجتماعی تأثیرگذار است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بعد از رای اعتماد هیأت وزیران به محسن منصوری بعنوان استاندار تهران، ضمن اشاره به مشکلات و اولویت های استان تهران، اظهار داشت: رفع آلودگی هوا در تهران یکی از مسائل حیاتی می باشد و معتقدم اگر در این حوزه قانون مصوب مجلس با دقت اجرا شود، بخش زیادی از آلودگی هوای تهران برطرف می شود.
رئیس جمهوری نگاه ویژه اعضای دولت به رفع مشکلات استان تهران را ضروری دانست و اظهار داشت: دستگاههای مختلف باید برای رفع مشکلات استان تهران همکاری کنند و این همکاری می تواند به الگویی برای سایر استان ها تبدیل گردد.
رئیسی همینطور استاندار تهران را به فعال کردن شبکه استانی تهران و ارتباط مستمر با مردم استان از این شبکه تلویزیونی فرا خواند.1400/07/18
23:20:40
5.0 / 5
65
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز