آژانس اتمی:

ایران پاسخگوی سوالات درباب مشکلات پادمانی باشد

ایران پاسخگوی سوالات درباب مشکلات پادمانی باشد دیدبان هسته ای سازمان ملل در گزارش خود از عدم پاسخ گویی ایران درباب ذرات اورانیوم پیدا شده در بعضی سایت های هسته ای ایران انتقاد نمود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه شنبه در گزارش خود از ناکامی پی در پی ایران در پاسخ گویی نسبت به ذرات اورانیوم یافت شده در سایت های هسته ای اعلام نشده ایران انتقاد نمود.
آژانس اتمی در یکی از دو گزارش فصلی خود آورده است: مدیرکل آژانس نگرانی عمیقی نسبت به این دارد که مسائل پادمانی فوق الذکر در ارتباط با چهار مکان در ایران که به آژانس گزارش نشده بودند همچنان حل نشده باقی مانده اند.
گزارش محرمانه رافائل گروسی، مدیرکل آژانس اتمی به کشورهای عضو یک هفته قبل از جلسه آتی شورای حکام انتشار یافته است.
در گزارش دوم آمده است که ایران باید "بدون تاخیر" مشکلات در رابطه با سایت ها در ایران همچون سوال ها درباب چهارمین مکانی که آژانس بین المللی انرژی اتمی از آنجا بازدید نکرده را حل کند.
وال استریت ژورنال نیز در خبری آورده است که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش خود نوشته که ایران به بازرسان آژانس اتمی اجازه دسترسی به برخی سایت های هسته ای را نداده و در حال گسترش کارهای هسته ای اش می باشد.1400/06/16
23:36:08
5.0 / 5
193
تگهای خبر: ایران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز