نماینده كرج:

اجازه تولید بموقع واکسن کرونا را به موسسه رازی ندادند و کارشکنی کردند

اجازه تولید بموقع واکسن کرونا را به موسسه رازی ندادند و کارشکنی کردند به گزارش سنج نیوز البرز نماینده کرج، فردیس و اشتهارد اظهار داشت: کارشکنی ها، دعواهای بین دستگاهی و نداشتن اجازه برای تولید واکسن سبب عدم توفیق توسط بزرگترین مجموعه واکسن و سرم سازی کشور شد. اگر آذرماه گذشته این اجازه به آنها داده می شد، می توانستند درصد قابل توجهی واکسن تولید کنند.علیرضا عباسی قبل از خطبه های نماز جمعه پنجم شهریور بخش آسارا ضمن گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: خدا را شاکر هستیم که امروز در جمع مردم خونگرم بخش آسارا هستیم.

به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، رئیس مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به اینکه بر خود وظیفه می دانیم که با دولت جدید هم افزایی نماییم، خاطرنشان کرد: مردم به دولت و مجلس امیدوارند و اگر توسط هر کدام کوتاهی دیده شود، بطور قطع از ما نخواهند گذشت و در پیشگاه خداوند باری تعالی باید پاسخگو باشیم.

عباسی با اشاره به اینکه متاسفانه روزانه حدود ۷۰۰ نفر به دلیل پاندمی کرونا جانشان را از دست می دهند که این تعدادِ کمی نیست، اضافه کرد: مجموعه هایی هستند در کشور که قریب به ۱۰۰ سال مشغول تولید واکسن هستند، واکسن هایی که همه افراد روی بازوهای خود نشانی از این واکسن ها دارند نظیر سرخک و سرخجه.

عباسی حمایت های صورت گرفته از مجموعه سرم سازی رازی را ناکافی دانست و اظهار نمود: کارشکنی ها، دعواهای بین دستگاهی و نداشتن اجازه برای تولید واکسن سبب عدم توفیق توسط بزرگترین مجموعه واکسن و سرم سازی کشور شد. اگر آذرماه گذشته این اجازه به آنها داده می شد، می توانستند درصد قابل توجهی واکسن تولید کنند.

عباسی اشاره ای به ظرفیت های غنی از تولید گیاهان دارویی در کشور کرد و اضافه کرد: ظرفیتی که می تواند ۹۰ درصد داروی کشور را بر پایه گیاه تولید کرد ولی متاسفانه ۹۰ درصد پایه گیاهی کشور شیمیایی و فقط ۱۰ درصد پایه گیاهی دارد. به دلیل این که واردات داروهای شیمیایی برای عده ای نفع دارد. با این تعارض منافع باید برخورد کرد و در مجلس راهکار قانونی آن دنبال می شود.

وی اضافه کرد: در بعضی کشورهای دنیا در حالیکه توان تولیدی گیاهان دارویی کشور ما را هم ندارند، ۸۰ درصد داروها بر پایه گیاهی است و ۲۰ درصد یا کمتر بر پایه شیمیایی است با وجود این که صنعت شیمیایی آنها سرآمد دنیاست.

منبع:

1400/06/05
23:48:28
5.0 / 5
309
تگهای خبر: دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز