با شنیدن حرف های وزیر پیشنهادی رئیسی دلم می خواست سرم را به دیوار بکوبم

با شنیدن حرف های وزیر پیشنهادی رئیسی دلم می خواست سرم را به دیوار بکوبم به گزارش سنج نیوز برنا نوشت: نماینده مردم گرمسار در مجلس اظهار داشت: در مجلس کسانی هستند که تعدادشان به اندازه انگشتان یک دست هم نمی رسد این افراد دنبال لابی هستند.«اردشیر مطهری»، نماینده مردم گرمسار در مجلس، در ارتباط با "ارزیابی خود از فهرست کابینه دولت سیزدهم" اظهار داشت: اکثریت قریب به اتفاق افراد معرفی شده به مجلس عملکرد خوبی دارند و گزینه مناسبی برای وزراتخانه ها محسوب می شوند چونکه صاحب تجربه هستند و دانش کار دارند، در راه انقلاب عمل کردند و برخی از آنها روحیه فساد ستیزی دارند و نکته حائز اهمیت، نزدیکی برخی از این آقایان با رئیس جمهور است که این خودش نقطه قوت بزرگی است.
او افزود: بیشترین چالش کشور در زمینه وضعیت اقتصادی و معیشت مردم است که خیلی اهمیت دارد، آقایان به این مسیر و حوزه های مختلف توجه داشته باشند. در بحث راه و شهرسازی، مسکن خانواده های صدمه پذیر خیلی اهمیت دارند چونکه گرفتاری هایشان بیشتر در حوزه مسکن می باشد. بحث اقتصادی را شخص آقای رئیس جمهور باید مدیریت کند و از پتانسیل ها و ظرفیت های بدنه دولت استفاده گردد نه صرفاً یک وزارت خانه خاص، یعنی این چرخه و دنده چرخ ها باید باهم بچرخند.
نماینده مردم گرمسار در مورد پیشبینی خود از جلسه رای اعتماد بیان نمود: اکثریت قریب به اتفاق فهرست وزرای پیشنهادی رای می آورند ولی یک برخی از وزرای پیشنهادی باید زودتر خودشان را به برخی از دوستان و نمایندگان مجلس بشناسانند چونکه نمایندگان ملاحظاتی دارند که منطقی است باید وزیر پیشنهادی با نمایندگان ارتباط بگیرد و بنشیند، آنها را توجیح کند و نقطه نظرات را بگوید، آن عده قلیل از وزرای پیشنهادی غفلت نکنند و از فرصت باقی مانده استفاده گردد.
او اظهار داشت: در مجلس کسانی هستند که تعدادشان به اندازه انگشتان یک دست هم نمی رسد این افراد دنبال لابی هستند که باید به دنبال این باشیم که این دستها کوتاه شود دوستان وزرا هم فریب چنین افرادی را نخورند. مجلس استقلال دارد و نمایندگان محترم هم استقلال دارند. بالاخره در مجلس هم عده ای قلیل و کاسب وجود دارد. این نمایندگان قلیل خودشان را برتر می دانند و احساس می کنند که مجلس در دست آنها است. وزیرهای پیشنهادی بروند سراغ نمایندگان، نگاه نکنند که یک نماینده ای مطرح است و یک نماینده ای مطرح نیست. انتصاب مخبر از تصمیمات خوب رئیسی بود
حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم عضو شورای مرکزی و سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درمورد کابینه معرفی شده از جانب سید ابراهیم رئیسی، اظهار داشت: کابینه ای که آقای رئیسی معرفی کردند یک کابینه جوان است. به صورت عمده کسانی که اعضای این کابینه هستند، هم جوان و هم متخصص هستند و هم افرادی هستند که روحیه مردمی و انقلابی دارند.
بنا به گزارش ایلنا، وی افزود: ان شاء الله این افراد در کنار هم یک مجموعه کارآمد را شکل خواهند داد و از این جهت بخصوص در حوزه اقتصاد من افراد را از نزدیک می شناسم، سوابق و تجربیات آنها را می دانم؛ افرادی شایسته و نوآور هستند و به اقتصاد ایران هم آشنایی دارند که این ها موضوعات مهمی است.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه عنوان کرد: یکی از تصمیمات خوب آقای رئیسی انتصاب آقای مخبر بعنوان معاون اول بود؛ چونکه ایشان شخصیتی پرکار و بدون حاشیه است و باوجود این همه سوابق کاری که دارند هیچگونه حاشیه ای تابحال نداشته و از کسانی است که تجربیات کاری او نشان دهنده کارآمدی فوق العاده اوست.
وی افزود: همینطور جناب آقای اسماعیلی سوابق و تجربیات خوبی تابحال در حوزه قضائی هم در کسوت ریاست دادگستری استان تهران داشتند و هم در جایگاه سخنگوی قوه قضائیه و ریاست دفتر رئیس قوه که ایشان هم شخصیت توانا و بدون حاشیه ای هستند.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: من از این ترکیب کابینه اینطور برداشت می کنم که آقای رئیسی یک کابینه نسبتا هماهنگی را می خواهد تشکیل بدهد بنابراین از این جهت انتظار است که مجلس محترم هم حمایت کنند و با رأی خوبی که به وزرای پیشنهادی می دهند، ان شاء الله هرچه سریعتر فرصت خدمت را برای کابینه آقای رئیسی فراهم نمایند.
مصباحی مقدم همینطور درمورد ناشناخته بودن برخی وزرای پیشنهادی برای جامعه و این که شاید انتظار بود کابینه آقای رئیسی افراد شاخص و شناخته شده ای باشند، اظهار داشت: درست است برخی کمتر شناخته شده هستند اما اظهارنظر من به صورت کلی بود. البته کابینه شناخته شده تر احیانا یک معنایش این می شود که افراد در رزومه مثلاً دوره ای وزارت داشته باشند که شناخته شده باشند در صورتی که رعایت بُعد جوان بودن، نمی تواند این مسئله را تأمین کند. بالاخره جوان های ۴۰ یا ۴۱ ساله ای که حالا در کابینه هستند، بعضی هایشان در حد معاون وزیر کار کرده اند ولی در کسوت وزارت نبودند و از این جهت شاید برای عموم چندان شناخته شده نباشند اما افراد دانا و خوش فکری هستند و توانایی اداره کار را دارند. برخی وزرای پیشنهادی امتحان خودشان را در دولت احمدی نژاد پس داده اند
به گزارش ایلنا، محمدرضا بادامچی درباره کابینه معرفی شده از جانب سید ابراهیم رئیسی که گفته می شود به نظر می آید تخصص در معرفی افراد زیر سایه شعار جوانگرایی قرار گرفته است، اظهار داشت: در مورد سایر وزرا از آنجائیکه حوزه تخصصی من نیست اظهارنظر آنچنانی نمی توانم داشته باشم اما در مورد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید بگویم مصاحبه ای از ایشان دیدم که، انسان واقعا می خواهد سرش را به دیوار بکوبد که وضعیت مدیریت آینده هلدینگ بزرگی مثل وزارت کار، صندوق های بازنشستگی و سایر زیر مجموعه های این وزارت خانه که اقتصاد گسترده ای دارد این طور شده که چنین وزیری در صدرش بنشیند، من بسیار تاسف خوردم.
نماینده پیشین مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، افزود: مصاحبه ای از وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدم که ایشان بیان می کردند ما بررسی کردیم ۲۰ میلیارد دلار پول در دست مردم است که اگر فقط ۵ میلیارد دلار آنرا وسط بگذارند، دلار به ۵ هزار تومان می رسد؛ اقتصاددان نیستم اما از این نظر که به خاطر معیشت کارگران و وضعیت کارخانه داران گوشه چشمی به این وادی دارم، می گویم چنین حرف هایی به هیچ عنوان شدنی نیست.
وی ضمن اشاره به اینکه از وقتی که افاضات کابینه معرفی موردنظر آقای رئیسی مطرح گردیده است دلار به صورت پرشی در حال گران شدن است، اظهار داشت: به صورت مثال در جایی دیگر مشاهده کردم یکی از این آقایان گفته است که کشور را تا مدت ها بدون تحریم پیش می بریم و کارهایمان را انجام می دهیم، من نمی دانم چرا این اشخاص مراقب گفتار خودشان نیستند مگر نمی دانند افرادی در این سطح اگر اظهارنظرشان بدون ملاحظه باشد، تاثیرش بر معیشت جامعه و مردم و دهک های پایین است و آنها را به هم می ریزد آیا واقعاً نمی دانند یک گزینه وزارتر در چنین جایگاهی نباید این گونه اظهارنظر کند!؟
این فعال سیاسی با بیان اینکه واقعا متاسف شدم از این اظهارنظرها و آرزو دارم مجلس به این افراد رأی ندهد، اظهار داشت: امیدوارم مجلس حداقل کار درستی انجام دهد هرچند که این مجلس از خودشان است و امکان دارد رأی دهند که اگر این اتفاق بیفتد، برای اقتصاد روزهای خیلی سخت و تاریکی را متصور خواهیم بود.
بادامچی در پاسخ به سوال دیگر در خصوص این که کابینه معرفی شده از جانب سید ابراهیم رئیسی بسیار شبیه به کابینه احمدی نژاد است و حتی از این کابینه بعنوان کابینه سوم احمدی نژاد یاد می شود، عنوان کرد: وزرای اقتصادی که در این کابینه در نظر گرفته شده با عنایت به این که ما امروز کشوری با شرایط خاص داریم بعید می دانم آن اتفاقاتی که باید را رقم بزنند.

وی افزود: رئیس جمهور گفته ما باید یک میلیون مسکن بسازیم و در این عرصه با کمبود مسکن مواجه هستیم این امر چشم انداز تورم سنگینی را علیرغم این افرادی که در حوزه اقتصادی مدنظر قرار داده اند، ترسیم می کند.
نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در وزارت راه و شهرسازی کسی را گذاشتند که قبلاً در بحث نفت امتحان خودش را پس داده و یا سازمان برنامه و بودجه، از آن طرف برای وزارت اقتصاد هم کسی معرفی کرده که در مقابل این دو نفر نه نمی تواند بگوید، در صورتیکه مدیریت در حوزه سازمان برنامه و بودجه و وزارت مسکن بر عهده وزارت اقتصاد است و سایر وزارت خانه ها باید تحت امر او باشند.
وی یادآورد شد: اگر سازمان برنامه و بودجه درخواستی داشته باشد، وزارت اقتصاد باید آنرا تصویب کند، وزیری که معرفی شده این قامت را ندارد در مقابل شان تحلیل علمی و کارشناسی داشته باشد و آنها را به مسیر درستی ببرد.
این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه وقتی این گونه اقدامات را در حوزه اقتصادی می بینیم باید تاسف بخوریم؛ چونکه خیلی از این افراد امتحان خودشان را در کابینه احمدی نژاد پس دادند که این بلاها امروز بر سر کشور آمده است.
وی اظهار داشت: اگر آن کابینه درست بود امروز ما این وضعیت را نداشتیم، اگر مجلس هم رای بدهد امید به آینده عملکردی دولت ضعیف خواهد بود و بخصوص در حوزه جوانان فرار مغزها و مهاجرت سرعت بیشتری خواهد گرفت و چشم انداز خوبی دیده نمی گردد.
27219


منبع:

1400/05/29
14:09:14
5.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز