پمپئو:

مذاكره با ایران برای اسرائیل خطرآفرین است

مذاكره با ایران برای اسرائیل خطرآفرین است وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت و گویی از سیاست های دولت جو بایدن در برابر ایران انتقاد نمود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه فاکس نیوز، مایک پمپئو وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در گفت و گو با رونا مک دنیل رئیس کمیته ملی جمهوری خواهان آمریکا در یک پادکست، اظهار داشت که دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در کوشش برای ساختن «شریکی بزرگ» از ایران برای آمریکا است. او مذاکرات با ایران را به «به ویژه خطرناک» برای رژیم صهیونیستی تلقی کرده و گفت دسته ای از حزب دموکرات رفتاری دارند که «از اساس یهود ستیزانه است».
پمپئو در این گفت و گو درباره اهمیت «ثبات و صلح» در قدس اشغالی صحبت کرد و در عین حال دولت بایدن را به جانب داری از ایران در برابر رژیم صهیونیستی متهم کرد.
وزیر خارجه پیشین آمریکا در این راستا اظهار داشت: چرا باید در برابر متحدمان اسرائیل طرف ایران را گرفت، این دقیقا کاری است که آنها می کنند.
وی همینطور اخطار داد، تصمیم هایی که در خاورمیانه اتخاذ می شوند، «اینجا در خانه روی ما هم اثر خواهند گذاشت».
دولت جو بایدن از آغاز روی کار آمدن، برای بازگشت به توافق هسته ای که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال 2018 از آن خارج شد، ابراز تمایل کرده است.
در ماه های اخیر هم مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام(توافق هسته ای) در وین و با حضور آمریکا در محل مذاکرات جریان داشته است. مذاکرات مستقیمی میان هیئت های ایران و آمریکا انجام نشده است و آنها از راه نمایندگان دیگر کشورهای کمیسیون از مواضع یکدیگر نسبت به چگونگی پیش برد امور آگاه می شوند. آغاز دور هفتم این مذاکرات تا زمان روی کار آمدن دولت جدید ایران به تعویق افتاده است.
مقامات رژیم صهیونیستی از آغاز آغاز این مذاکرات مخالفت و نگرانی خویش را با بیان ادعاهایی ضد ایران نشان داده اند و برخی تندروها در آمریکا تاکید دارند که به خطر افتادن امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه از معایب مذاکرات با ایران و بازگشت به توافق هسته ای است.
منبع:

1400/04/30
11:12:46
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , ترامپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز