رضایی:

خانه داری شغلی مقدس است

خانه داری شغلی مقدس است به گزارش سنج نیوز رضایی در دیدار با بانوان  ستاد مرکزی انتخاباتی خود اظهار داشت: ایران ما بدون مشارکت بانوان، ایران نمی گردد و بانوان ما باید به حقوق حَقه خودشان در سرزمین ایران اسلامی برسند.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا محسن رضایی، عصر سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ در دیدار با تعدادی از زنان و دختران حاضر در ستاد مرکزی بانوان خود، با تقدیر از کوشش های آنان در جهت بالا بردن مشارکت هموطنان و پشتیبانی از برنامه های دولت «اقدام و تحول»، اظهار داشت: من، محسن رضایی، سرباز وطن، آمده ام تا به یاری خدا، حقوق همه شهروندان ایرانی، به ویژه بانوان عزیز، سربلند و زحمتکش را به آنها برگردانم. ایران ما بدون مشارکت بانوان، ایران نمی گردد و بانوان ما باید به حقوق حَقه خودشان در سرزمین ایران اسلامی برسند. این آرزوی من است و باید عملکرد ایثارگرانه مادران و بانوان ایرانی که خانه داری می کنند را یک شغل مقدس بدانیم و حقوق بدهیم.
وی اظهار داشت: اطمینان داشته باشید که من در راه احقاق حق شما کوتاه نمی آیم، چونکه بانوان، آینده ایران را می سازند. مساله خانواده و جمعیت و تربیت فرزندان، نیازمند نقش آفرینی آگاهانه و مسئولانه بانوان است. مساله بهداشت و سلامت خانواده ها و ایجاد محیط سالم، وابسته به عملکرد بانوان است. نباید بانوان مورد بی توجهی مدیرانی قرار بگیرد که جز با شعار دادن و حرف زدن و وعده دادن کاری انجام نمی دهند و از حقوق زنان گرامی غفلت می کنند.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: مگر ما در کنار پیامبر خدا(ص)، حضرت خدیجه (س) را نمی بینیم؟ مگر در کنار امیرالمومنین(ع)، حضرت فاطمه(س) را نمی بینیم؟ مگر در قیام امام حسین(ع)، حضرت زینب (س) را نمی بینیم؟ در کجای تاریخ و در کدام تحول بشری، بانوان حضور نداشته اند؟ ما باید در جمهوری اسلامی، بیش از سایر نظام های سیاسی به این پنجاه درصد جمعیت کشور دقت نماییم.
رضایی اظهار داشت: وقتی گفتم که می خواهیم خانه داری را شغل حساب نماییم، سروصدای یک عده بلند شده که آقای رضایی چرا می خواهید این کار را انجام دهید و پولش را از کجا می آورید؟ مگر می شود این کار را کرد؟ ما سالانه ۱۳۷ میلیارد دلار، بیش از ششصد هزار میلیارد تومان پول کشور به دست کسانی می رسد که حقی برای این اموال ندارند. قسمتی از آنرا صرفه جویی نماییم می شود یارانه ۴۵۰ هزار تومانی و حقوق خانم های خانه دار که بیش از این مبلغ را به آنها حقوق خواهیم داد.
وی ادامه داد: شما یک خانواده چهار نفره را در نظر بگیرید که چهار تا ۴۵۰ هزار تومان به عبارتی یک میلیون و هشتصد هزار تومان یارانه خواهند گرفت. با این مبلغ، باری از روی زندگی و دوش این خانواده ها برداشته می شود. اگر به خانم ها حقوق خانه داری بدهیم که برای تربیت بچه ها وقت بگذارند و سلامت و بهداشت را در درون خانواده بهتر از پیش رعایت نمایند و وقتی مساله ای مثل کرونا می آید همه دستپاچه نشوند و از درون خانواده ها مساله سلامت را شروع نماییم، این کار موجب سلامت جمعیت ایران و تربیت بهتر نسل آینده شود و در مقابل پولی که می دهیم، نوعی سرمایه گذاری برای آموزش و بهداشت بشمار می رود.
رضایی اضافه کرد: مشقتی که مادران می کشند و بی مهری هایی که نسبت به آنها صورت می گیرد و ناراحتی های درون خانه، کم نیست. ای کسانی که از حقوق زنان ناراحت می شوید، شما اگر دزدی نکرده باشید، نباید از تامین این پول برای خانم های خانه دار بترسید. ما پول مردم را به خودشان برمی گردانیم.
وی با تاکید بر این که باید از ظرفیت همه بانوان در صحنه اداره کشور استفاده نمائیم، اظهار داشت: اولاً در هیات دولت حداقل دو نفر از بانوان را بعنوان عضو کابینه منصوب می کنم تا منزلت بانوان را رعایت کرده باشیم. بانوان می توانند تاجر باشند، می توانند شرکت و موسسه ایجاد کنند، می توانند اقتصاددان باشند. حضرت خدیجه (س) زن ثروتمند مکه بودند و پول حضرت خدیجه کمک کرد تا پیامبر خدا (ص) دینش را گسترش بدهد. پس بانوان ایرانی می توانند در تولید ثروت نقش داشته باشند.
وی ادامه داد: ساده ترین شیوه مشارکت بانوان در آبادانی ایران، مشارکت و سرمایه گذاری در بانک طلا است. طلایی که بانوان در بانک طلا نگه می دارند، علاوه بر حفظ ارزش، به آن سود بر حسب طلا تعلق می گیرد و این بانک پشتوانه پول ملی و موجب تقویت پول ملی می شود. با بانک طلا، دارایی بانوان ایرانی از حالت غیرمولد بودن خارج می شود، ضمن این که هر سال یک سود قابل توجه به طلای شما تعلق می گیرد. این کار، ساده و شدنی است و منفعت خوبی را نصیب بانوان می کند.
رضایی اظهار داشت: ما به تمام بانوانی که بخواهند در داخل خانه، کسب وکار خانگی به راه بیندازند، خدمات و تسهیلات می دهیم. این کار در بعضی کشورهای آسیایی تجربه شده و به رونق تولید ملی کمک کرده است. کار کردن این بانوان در کنار کودکان خود، در کشورهایی مثل تایوان، موجب تولید ثروت در نسل های جوان آنجا شده است.
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت پنجاه درصد جامعه که بانوان هستند، می تواند اقتصاد کشور را جهش بدهد. الان حال و وضع مردم ما و حال کشور ما، خوب نیست. اگر ایران زبان می گشود، به ما می اظهار داشت که من حال و وضع خوبی ندارم. ببینید که ترکیه از من جلو زده است. ببینید محیط زیست من و آب های زیرزمینی من، خراب و کم شده است. ایران به ما می اظهار داشت که آسمان من را به ترکیه داده اند و هواپیماها در آسمان ترکیه و قطر و امارات پرواز می کنند. ایران به ما می اظهار داشت که رونق بنادر من را به دوبی و فجیره برده اند.
دکتر رضایی اظهار داشت: این جنگ زرگری که در ایران به وجود آمده و یک عده روبروی هم قرار می گیرند، فقط اذهان مردم را منحرف می کند و پس از چند سال مردم دولت های مختلف را روی کار می آورند و می بینند که پیشرفتی حاصل نمی گردد. باید به این وضع اختتام بدهیم.
رضایی اضافه کرد: من آمده ام که بعنوان سرباز وطن، با کمک شما به این وضعیت اختتام بدهیم و ان شاء الله با کمک شما یک دولت قوی، کارآمد، مسئولیت پذیر و پاسخگو بوجود می آوریم که شما بانوان پرچم داران و پیشگامان این دولت خواهید بود.
منبع:

1400/03/25
22:26:47
5.0 / 5
229
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , ایران , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز