سعید جلیلی:

آذربایجان غربی از بهترین ظرفیت ها برای جهش برخوردار می باشد

آذربایجان غربی از بهترین ظرفیت ها برای جهش برخوردار می باشد به گزارش سنج نیوز آذربایجان غربی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: نباید فرصت های پرارزش عرصه کشاورزی آذربایجان غربی باخام فروشی از بین برود.


سعید جلیلی در گفت و گو با مردم آذربایجان غربی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی دارای ظرفیت های فراوان، فرصت های بزرگ و امکانات بسیار ارزشمندی است که می تواند سبب جهش استان شود، اضافه کرد: درصورتیکه به امکانات، فرصت هایی که در استانها وجود دارد به خوبی توجه گردد این فرصتها سبب جهش کشور می شوند.
وی افزود: جهش بزرگ برای کشور زمانی رقم خواهد خورد که هر استان، شهر و روستا از فرصت های موجود استفاده نماید.
جلیلی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی از بهترین ظرفیت ها برای جهش برخوردار می باشد و همجواری با سه کشور یک فرصت بزرگی است که باید از این ظرفیت ها برای افزایش صادرات استفاده کرد، اظهار داشت: لازمه جهش در تولید، جهش در صادرات و لازمه جهش در صادرات ایجاد رابطه گسترده با جهانیان است.
وی افزود: ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه در اولویت است و این فرصت بزرگ در اختیار آذربایجان غربی قرار دارد که می تواند از این فرصت برای ایجاد بازارهای خوب و صادرات کالاهای کشور بهره برد.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار نمود: آذربایجان غربی فرصت های خوبی در زمینه کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی دارد که باید این فرصت ها مدیریت و برنامه ریزی شود.
وی تصریح کرد: اگر آذربایجان غربی فرصت های پرارزش را در عرصه های کشاورزی و باغداری دارد نباید با خام فروشی این فرصت ها از بین رود بلکه با ایجاد صنایع تبدیلی در استان، باید حداکثر ارزش افزوده را در استان ایجاد کرد و از فرصت همجواری با کشورهای همسایه بهترین فرصت را برای صادرات محصولات به کشورهای مختلف برای ایجاد اشتغال و ارز آوری برای کشور فراهم نمود.
جلیلی همجواری با کشور ترکیه را ظرفیت خوبی بعنوان دروازه برای صادرات کالاهای استان و کشور به کشورهای اروپایی عنوان نمود و اظهار داشت: در خیلی از کشورهای اروپایی بازارهای خوبی برای کارهای ایرانی وجود دارد آذربایجان غربی یکی از این نزدیکترین فرصت ها برای اتصال به بازار اروپا نسبت به سایر استان ها است.
وی با اشاره به اینکه جهش کشور زمانی محقق می شود که به تک تک استانها، شهرها و روستاها توجه ویژه شود، تصریح کرد: باید از ظرفیت های موجود با برنامه به بهترین شکل استفاده گردد.
جلیلی وجود مردمانی بسیار خونگرم، مهربان و نجیب و شهید پرور را یکی دیگر از فرصت های بسیار پرارزش در آذربایجان غربی دانست و خاطرنشان کرد: مردمانی ترک، کُرد و فارس با مذاهب مختلف شیعه و سنی در کنار هم به بهترین شکل همزیستی کاملا دوستانه و برادرانه با هم دارد که این فرصت همدلی را باید قدر دانست.
وی وجود شهیدان باکری و بزرگانی چون مرحوم شیخ غلامرضاحسنی را از سرمایه های استان دانست و اظهار داشت: این بزرگان و فرهیختگان آذربایجان غربی امروزه الگوی بر رای همه جوانان هستند که در عرصه های سخت جنگ و دفاع مقدس حماسه آفریدند و انتظار می رود بار دیگر این حماسه و عرصه های اقتصادی، صنعت، کشاورزی، صنایع تبدیلی، صادرات و تجارت توسط جوانان این استان تکرار شود.
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید براینکه ملت ما شایسته بهترین ها است، اظهار مرد: ملت ایران در صحنه های بزرگ نگاه به قله ها دارند و هیچگاه در دامنه ها باقی نمی مانند و باید هم به قله ها برسند که لازمه این جهش و صعود همدلی مرم بامسئولان است.
جلیلی ضمن اشاره به برنامه های دولت خود، اظهار داشت: برنامه من این است که در موضوعات مختلف برای بخش های مختلف مأموریت تعریف شود. استانداران و ادارات کل در خدمت مردم و باشند و ببینند چه فرصت هایی برای ایجاد اشتغال در استان وجود دارد و بدون فوت وقت از این فرصت ها برای صادرات و ارزآوری استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه وجود استعدادهایی در عرصه های مختلف در زمینه های صنعت، معدن، کشاورزی و روابط تجاری با همسایگان در آذربایجان غربی فرصتهایی است که دولت موظف است برای آنها برنامه ریزی داشته باشد، اضافه کرد: در عرصه های فرهنگی مثل میادین ورزشی هم می توانیم جشن های بزرگی ایجاد نماییم، استعدادهای جوانان آذربایجان غربی در والیبال نشان داد که علاوه بر موفقیت در اقتصاد در سایر عرصه ها هم می توانند جهش ایجاد و افتخارآفرین باشد.
وی با اشاره به اینکه جهش در کشور با کار نمایشی ممکن نیست و نیازمندکار واقعی و شبانه روزی است، اظهار داشت: ما معتقدیم شهیدانی همچون باکری ها هنوز هم در میان مردم هستند، جوانانی که با اخلاص و بدون احتیاج به رسانه ای شدن به دنبال انجام وظیفه هستند که بر ما وظیفه است که این جوانان شایسته را بشناسیم و به مسئولین معرفی نماییم.
جلیلی تصریح کرد: لازمه جهش کشور طی ۴ سال آینده استفاده از استعداد مردان و زنان فرهیخته کشور است، افرادی که منافع فردی خویش را به منافع مردم ترجیح نمی دهند و این فرهنگ دیرینی است که در میان ملت ما وجود دارد و این فرهنگ باید حفظ شود. اگر به دنبال موفقیت و اتحاد بزرگ برای جهش هستیم این امر توسط جهاد همگانی محقق می شود.
منبع:

1400/03/21
20:16:57
5.0 / 5
408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز