واكنش سیدمحمد خاتمی به ردصلاحیت های شورای نگهبان

واكنش سیدمحمد خاتمی به ردصلاحیت های شورای نگهبان سیدمحمد خاتمی در پیامی به دومین کنگره سراسری حزب توسعه ملی ایران اسلامی خاطرنشان کرد: “مهم تر و تأسف آورتر از محروم ماندن بخش های مهمی از جامعه و جریان های مختلف از داشتن نامزد مطلوب خود آن است که میزان بودن رأی مردم و مبنا بودن آن برای نظام سیاسی نفی می شود. ”


به گزارش سنج نیوز به نقل از خبر آنلاین به نقل از کانال تلگرامی رئیس دولت اصلاحات، متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با اظهار خوشوقتی از برگزاری دومین نشست سراسری حزب توسعه ملی ایران اسلامی، موفقیت همگان و گشایش در کار احزاب و جریان هایی که خیر ملت و کشور را می خواهند و با کمال تأسف راه های تأثیرگذاری آنان در جامعه تنگ است را از خداوند منان خواهانم.

#انتخابات واقعی نماد نظام هایی است که #مردم_سالاری را پذیرفته اند و به نوبه خود استقامت بخش اصل زرین «حق حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش» است.

اگر دست آورد بزرگ انقلاب اسلامی، «جمهوری اسلامی» است که در آن #رأی آزادانه مردم اصل و میزان است، طبعاً باید انتخابات فرصت و زمینه ای باشد برای حضور هرچه بیشتر مردم با گرایش های مختلف در صحنه، و #امید و اطمینان یافتنِ مردم به این که با رأی خود راه رسیدن به آرمان ها را کوتاهتر و امکان تحقق و برآورده شدن خواست ها و نیازهایشان را بیشتر می کنند.

آنچه این روزها در جریان معرفی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری رخ داده است، ناشی از رویکرد، برداشت و اقدامی است که پیش از این هم عرصه را بر انتخاب مردم تنگ کرده و این دفعه بی پرده تر و بی پرواتر ظهور و بروز داشته است.

مهم تر و تأسف آورتر از محروم ماندن بخش های مهمی از جامعه و جریان های مختلف از داشتن نامزدِ مطلوبِ خود آن است که میزان بودنِ رأی مردم و مبنا بودنِ آن برای نظام سیاسی نفی می شود و در واقع جمهوریت نظام که مبتنی بر رأی آزاد ملت است و روز به روز هم کم رنگ تر شده است، مورد تهدید جدی تر قرار گرفته است و هیچ جریانی با هر وابستگی و نگاهی که دارد نمی تواند و نباید نسبت به این خطر بزرگ بی تفاوت باشد!

سیدمحمدخاتمی
پنجم خردادماه ۱۴۰۰ 2727

1400/03/06
11:43:36
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز