روحانی:

كارگران ایران اجازه بهره برداری سیاسی را به معاندان نخواهند داد

كارگران ایران اجازه بهره برداری سیاسی را به معاندان نخواهند داد رئیس جمهور از کارگران بعنوان ستون فقرات جامعه که همیشه پای نظام و کشور ایستاده و در همه صحنه های دفاع از انقلاب و نظام حضور داشته اند، نام برد و اظهار داشت: تکریم و بزرگداشت مقام کارگر وظیفه همه ما است.


به گزارش سنج نیوز به نقل از خبر آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه و در آستانه ۱۱ اردیبهشت ماه روز جهانی کارگر، در دیدار تعدادی از کارگران، با اشاره به مشکلات جامعه کارگری کشور گفت: امروز متاسفانه امنیت شغلی و معیشت این قشر زحمتکش جامعه، بواسطه تحریم های ظالمانه و غیرانسانی آمریکا و همین طور شیوع ویروس عالمگیر کرونا مورد تهدید قرار گرفته است. روحانی با اعلان اینکه در مقابله با جنگ اقتصادی سه ساله دشمن مقابل ملت ایران، کارگران سربازان خط مقدم بوده اند، اظهار داشت: دولت با شروع به کار طرح های ملی طی یکسال گذشته برای تداوم تولید کوشش کرد و کارگران با فداکاری و ایثار خود در مراکز تولیدی و کارخانجات دشمن را در تحقق اهدافش برای به تعطیلی کشاندن چرخه تولید در کشور ناکام گذاشتند. رئیس جمهور در ادامه با اشاره به آثار و تبعات شیوع ویروس کرونا در جهان و همچون ایران بر کسب وکارها و اشتغال کارگران، اظهار داشت: متاسفانه شیوع این بیماری عالمگیر تاثیرات نامطلوبی روی اشتغال کارگران و اصناف و مشاغل مختلف داشته است اما دولت همه تلاش خودرا در طول این مدت انجام داده که با ارائه تسهیلات و کمک های حمایتی، تا حد توان از بار سنگین این مشکلات بکاهد. روحانی در ادامه با اشاره به سو استفاده معاندان و بدخواهان نظام از اعتراضات صنفی جامعه کارگری ایران، اظهار داشت: تردیدی وجود ندارد که مشکل جامعه کارگری صنفی بوده و هیچ سویه سیاسی ندارد و این صنف شریف با هوشیاری کامل ضمن بیان مشکلات و مطالبات خود از مسیر صحیح، اجازه بهره برداری سیاسی را به دشمنان و مخالفان کشور و نظام نخواهند داد. رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آنچه امنیت شغلی کارگران را تضمین می نماید، ایجاد رونق اقتصادی می باشد، اظهار داشت: بهترین راه کمک به بهبود وضعیت کارگران، کمک به بهبود اقتصاد کشور است و کسانی که به ظاهر سنگ کارگران را به سینه می زنند باید کمک کنند تا اقتصاد ایران همانند همه اقتصادهای دنیا به ریل اصلی و طبیعی خود برگردد.

روحانی با اعلان اینکه دولت برای فراهم کردن زمینه اشتغال و کاستن از نرخ بیکاری در کشور اقدامات زیادی انجام داده و پیش از جنگ اقتصادی در طول ۴ سال (۹۳ تا ۹۶)، بطور متوسط سالانه ۷۰۰ هزار شغل به وجود آورده است، اظهار داشت: همه تلاش خودرا انجام می دهیم تا در کنار ایجاد اشتغال پایدار مانع از بیکاری شاغلین شویم برای اینکه اعتقاد داریم از دست رفتن یک شغل، بازکردن راه برای نوعی لطمه اجتماعی خواهد بود. رئیس جمهور کارگران را با اهمیت ترین تولید کنندگان ثروت ملی در کشور دانست و اضافه کرد: عدالت اجتماعی زمانی تحقق پیدا می کند که تولید کنندگان ثروت، دسترنج واقعی خودرا بدست آورند و دولت برغم همه تنگناهای مالی ناشی از تحریم ها و کرونا و فقدان منابع مالی موثر همه تلاش خودرا برای پشتیبانی از کارگران با افزایش حقوق ها انجام داده است. روحانی در ادامه با اشاره به اهمیت نقش تشکل های کارگری، گفت: اهمیت تنظیم رابطه میان کارگر و کارفرما ایجاب می کند به تشکل های کارگری و کارفرمایی میدان داده شود تا با مطالعه، مشکلات صنف متبوع را اولویت بندی کرده و پیشنهادهای اجرائی خوبی را برای رفع مشکلات به دولت عرضه کنند. رئیس جمهور مطالبات جامعه کارگری را به حق و درست خواند و اشاره کرد: این مطالبات باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و این وظیفه دولت و همه دستگاه های ذیربط است که نسبت به همه دغدغه ها و انتظارات به حق کارگران پاسخگو باشیم. روحانی در آخر اشاره کرد: تحقق شعار سال و افزایش تولید در گروی همکاری مثلث بخش خصوصی، دولت و مجلس است و امیدواریم مشکلات کارگری در غوغاهای انتخاباتی گم نشود و مشکلات کارگران فقط دستمایه تسویه حساب های سیاسی انتخاباتی قرار نگیرد. در این مراسم برخی از فعالان بخش های مختلف جامعه کارگری و نمایندگان برخی از تشکل های کارگری به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند. سخنرانان با اشاره به وضعیت و مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور ناشی از شدیدترین و ظالمانه ترین تحریم های تاریخ مقابل این کشور و نیز شیوع ویروس کرونا در ۱۴ ماهه اخیر، در عین حال از زحمات و اقدامات دولت برای پشتیبانی از جامعه کارگری در حد توان قدردانی کردند. لزوم توجه بیشتر به جامعه حقوق بگیر کارگری و نیز بازنشستگان، اصلاح کامل موضوع قراردادهای موقت کارگری، ایجاد امکان بهره مندی نخبگان عرصه کارگری از حمایت های بنیاد ملی نخبگان، لزوم حمایت بیشتر از موضوع تامین مسکن برای کارگران، رضایت نسبی از میزان افزایش حقوق و رضایت از روند بررسی افزایش حقوق سالانه و نیز اعلام رضایت از اصلاح سازوکار کمیته سه جانبه تعیین حقوق و دستمزد از عمده ترین مواردی بود که از طرف فعالان و نمایندگان تشکل های کارگری در این نشست بیان شد. در مراسم امروز همین طور با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برخی از برگزیدگان جامعه کارگری کشور تجلیل بعمل آمد. ۲۷۲۱۵

1400/02/08
22:44:55
5.0 / 5
345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز