واكنش انگلیس به محكومیت نازنین زاغزی در دادگاه انقلاب

واكنش انگلیس به محكومیت نازنین زاغزی در دادگاه انقلاب به گزارش سنج نیوز نخست وزیر انگلیس در توییتی به حکم زندان یکساله نازنین زاغری اعتراض و این حکم را ˮغیرانسانیˮ توصیف کرد.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه در توییتی نوشت: تصمیم ایران برای محکوم کردن نازنین زاغری رتکلیف به یک سال حبس دیگر در زندان بی رحمانه، غیرانسانی و کاملا ناموجه است. باید به وی اجازه داده شود تا به نزد خانواده خود در انگلیس بازگردد و ما هرکاری که بتوانیم برای بازگرداندن وی به خانه انجام خواهیم داد.
به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، حجت کرمانی، وکیل مدافع نازنین زاغری، متهم ایرانی- بریتانیایی از صدور رای پرونده دوم موکلش در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران اطلاع داد.
وی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: رای پرونده دوم موکلم به من ابلاغ گردید. بر مبنای رای صادره نازنین زاغری به افترا "فعالیت تبلیغی ضد نظام از راه شرکت در تجمع مقابل سفارت ایران در لندن در سال ۸۸ و مصاحبه با شبکه بی بی سی فارسی" به یک سال حبس تعزیری و یک سال منع خروج از کشور محکوم شده است.
وی ادامه داد: پرونده اول زاغری به اتمام رسید و او آزاد است و در این پرونده هم به قید کفالت آزاد است که در مهلت مقرر قانونی به رای صادره اعتراض خواهیم کرد.
منبع:

1400/02/06
22:26:15
5.0 / 5
594
تگهای خبر: ایران , سفارت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز