نماینده روسیه در وین:

جایگزین واقع بینانه ای برای برجام وجود ندارد

جایگزین واقع بینانه ای برای برجام وجود ندارد به گزارش سنج نیوز نماینده روسیه در وین احیای برجام را برای حل و فصل مساله برنامه هسته ای ایران، گریزناپذیر تلقی نمود.


به گزارش سنج نیوز به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره مواضع مخالف در مقابل احیای توافق هسته ای نوشت: برخی با احیای برجام(توافق هسته ای) مخالفند. اما آیا یک جایگزین واقع بینانه وجود دارد؟ نه. سیاست فشار حداکثری کاملا شکست خورد و فقط منجر به تسریع برنامه هسته ای ایران تا حدی فراتر از شاخصهای سال ۲۰۱۵ شد. این حقیقت دارد. آیا کسی می خواهد که این جریان ادامه پیدا کند؟
اظهارات اولیانوف به دنبال این مطرح می شود که در دو هفته اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در جهت احیای توافق هسته ای از راه بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به پایبندی کامل به توافق هسته ای در وین جریان داشته است.
مشارکت کنندگان در این مذاکرات، کیفیت روند آنرا به صورت کلی سازنده و جامع تلقی کرده اند اما معتقدند با وجود پیشرفت هایی که حاصل شده، هنوز فعالیت مشترک بیشتری از جانب اعضای کمیسیون مشترک و آمریکا برای تحقق احیای توافق لازم است.
با وجود حضور آمریکا در وین در مدت مذاکرتت کمیسیون مشترک برجام، مذاکرات مستقیم و غیر مستقیمی تا کنون میان ایران و آمریکا انجام نشده است.
کارگروه های کمیسیون مشترک برجام در حال بررسی راهکارهای موجود برای لغو تحریم های آمریکا و بازگردانی اقدامات جبرانی ایران به حالت قبل در جهت بازگشت دوجانبه به توافق هسته ای و احیای آن هستند.
منبع:

1400/02/01
22:01:36
5.0 / 5
544
تگهای خبر: آمریكا , ایران , برجام , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

سنج نیوز
sanjnews.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سنج نیوز محفوظ است

سنج نیوز

خبرگزاری سنج نیوز